Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Zoidbeeland

Co všechno může natropit malá Klárka, které ukáže brácha cizího bimbase na Ipadu?? Odpověď najdete v tomto dánském thrilleru, při kterém se mi v kině ježily chlupy hrůzou a ve kterém jsem neuvěřitelně soucítil a zároveň fandil Lucasovi (Mads Mikkelsen) a jeho synátorovi. Bylo to parádní představení, při kterém jsem se nenudil ani vteřinu. 10/10= 96% ()

simon111

Pátá hvězdička chybí za nepřesvědčivou holčičku, podle mě na svůj věk nepřirozeně vypočítavá.. Ale těžko říct, nevím, jak se děti v tomhle věku chovají... Zbytek filmu je jednoznačně za 5 hvězd. Thomas Vinterberg má u svých filmů velkou nevýhodu - vždy jeho další tvorbu budu srovnávat s Rodinnou oslavou. ()

DePompon

Výborná dráma o tom, ako jedna malá lož zmení život na nepoznanie. V duši zanechá chlad, des a hrôzu nad prozaicky pravdepodobnou realitou. Dúfam, že Vinterberg natočí viacero filmov, pri ktorých si kŕčovito posedíme od začiatku až do úplného konca. ****/***** ()

Blazis34

Co říci úvodem, snad jen to, že většina hodnocení a trailerů poukazovala na to, že se bude jednat o kvalitní film, ale že až takto jsem opravdu nečekal. Tvůrci z Dánska ukázali, že i oni umí udělat výborný film. Ono je těžké takovéto filmy hodnotit, protože děj filmu je z 90% pasivní, smutný a nespravedlivý. Divák se neusměje, nepobaví a jen si říká jak je to možné a těší se na to, až vyjde na povrch pravda. Aspoň u mě to tak funguje. Je zde vidět jak se lehce a rychle dá změnit život a osud nevinné postavy. V tomto případě jde o jednu větu, jednu výpověď dítěte, které nikdo neví zda je 100% pravdomluvné, ale přece se říká, že děti nelžou a ouha. Co teď? Většina se postaví za nevinné stvoření a ještě přidá na "faktech" přidáním dalších pomluv a podstrčených věcí, jako zde např. schéma baráku Lucase. Je až s podivem, jak se vše rychle rozvíří a vznikne veřejný nepřítel. Zpětně se vrátím, kvůli čemu že? Že řekl holčičce, že pusa na pusu se dává jen mamice a tatínkovi, no prosim. Dánští tvůrci toto téma a jeho napjatou atmosféru dokázali výborně vystihnou a zrealizovat. Za to jim patří velká pochvala. Vyzdivhl bych i hlavního chudáka Madse Mikkelsena, který svoji těžkou roli zvládl na jedničku. Režisér věděl po kom sáhnout. Nemůžu opomenout ani Anniku Wedderkopp, která se poprvé objevila na filmovém plátně a působila naprosto skutečně. Mám jen jednu výtku a to nerozvětvený konec. Celou dobu jsem se těšil na okamžik, kdy pravda vyjde na svět a všichni se Lucasovi budou omlouvat, ten pocit křivého obvinění a následná omluva by byla citově krásná, ale scénárista přeskočil rovnou o rok později, když se toto začalo jevit jako možné. Na lovu už super parta, ale co ten konec? Že by Lucas měl stále nějaké nepřítele? Asi ano, ale to už se bohužel nedozvíme a mrzí mě tento lehce otevřený a nedotažený konec. To mi celkově ubírá desetinu plného počtu, přesto za kvalitu filmu uděluji pět hvězdiček - 90%. ()

Luswani

Mám rád severská dramata a na Hon jsem se opravdu těšil a díky zdejšímu hodnocení jsem měl velká očekávání. Napoprvé mě to úplně nezasáhlo, ale teď s odtupem času musím těch pět hvězdiček dát. Skvělý Mads Mikkelsen a taky jeho filmový syn, který hrál velmi věrohodně. Co mě štvalo, nebyla ta bezmocnost, ale ta malá holka. V životě jsem neviděl tak odporné děcko, ta byla tak nesympatická už od začátku, plus ten její tik s pusou u výslechu. I když to peklo nerozpoutala záměrně, bestie ji koukala z očí. A ještě něco. Ani se moc nedivím, že mu potom skoro nikdo nevěřil. Padesátiletý chlap pracující ve školce, který především jako úchyl opravdu vypadal! I přes pár výtek si myslím, že to je velmi dobrý film. A závěr je silný, signalizující, že i když se už všechno zdá být srovnáno, cejchu pedofila se nikdy nezbaví. Nikdy. 85% ()

Kytka08

Nepopsatelný emocionální žážitek... Tolik bezmoci, vzteku a nevím čeho jsem nikdy necítila...Hudba, kamera, Mikkelsen naprosto strhující... ()

davistercz

Wow. To je snad jediné co mě ted prozatím napadá. Naprosto unikátní snímek a všechno společně dobře pasuje. Tenhle kousek se Dánům naprosto povedl. Skvělé herecké obsazení a samozřejmě i děj, to je snad jediný důvod, proč jsem se na tenhle film vůbec podíval. Opravdu výborně zpracované psychologické drama. ()

maniacxl

Nejen,že jsou všichni Dáni odporně škaredí,ale skoro všichni jsou i totálně vypatlaní.Logicky,co má mozek takovýho mandoša dělat,když je v kuse naloženej v lihu.To pak,když si pětiletej fagan usmyslí,že řekne,že strejda Lucas mu ukázal svý nádobíčko,tak stoprocentně mluví pravdu,a HON může začít.Návod,jak totálně zničit jeden už tak posranej život.Určitě dánský filmový překvapení s mega hereckými výkony v čele s Madsem Mikkelsenem.Na závěr prosím veškeré americké produkce,vyserte se na nějakej remake!70%. ()

Cyberboy

Napínavé severské drama o síle pomluvy. Hlavní myšlenka příběhu je založená na neotřesitelné víře ve "fakt", že děti nikdy nelžou. Velmi uvěřitelné a úderné. Skvělí herci, pěkná kamera a slušný soundrack. Přesto se nemonu ubránit pocitu, že v naší zemi by to celé vypadlo jinak nežli na dánském maloměstě. Při kritickém pohledu na věc lze říci, že se autor scénáře nevyhnul značnému zjednodušení v podobě dobře promyšleného využití "přehnaných reakcí" hlavních hrdinů, aby docílil posunu příběhu požadovaným směrem. Při troše racionálnějšího uvažovaní by nebylo možné, aby při tak nicotném množství důkazů došlo k tak drastickému vyústění. Na pět hvězd to díky tomu není. (7/10) ()

pafka

Jak pet? To nestaci! Minimalne sest, mozna sedm hvezdicek. Jsem den po shlednuti filmu a stale nevim, kde by mohl mit film slabinu. Nabizi se rict, ze je to bezchybne dilo. Kdyz v prvnich dvaceti minutach vybuduji tvurci spokojenou atmosferu, tak uz je z ni citit, ze se neco sakrametsky podela a brneji vas z toho palce u nohou. A kdyz se to podela, busi vam srdce a totalne to cele prozivate s platnem - kazdou minutu. Herci jsou neskutecne civilizovani a hraji naprosto skvele (pochopitelne je Mikkelsen hvezda, ktera to cele sebejiste a skvele zastresuje) a presne. Vycitite veci "ze vzduchu", ktere nejsou receny, a presto o nich vite a citite je v kazde chvili. To je skvele a podobne film taky konci. Proste parada. A doufam, ze ty strejdy z L.A. nenapadne za par let natocit remake, protoze na tohle proste nestaci. ()

Jastřabík

Co film zobrazuje, nebyl důkaz necivilizovanosti, nebo přetvářky, hlouposti, něčeho naprosto odsouzeníhodného, něčeho vyloženě špatného, ale právě důsledek dobrého fungování komunity. Ale čím obecně lepší společenství je - ve smyslu ani ne moc svazující, ani moc volné - tak se dovede rozbít stejně trvale, jako jakýkoliv stroj, nebo fatálně zasažený organismus. Sociolog Niklas Luhmann považuje všeobecně systém komunikace za "živý systém", tzn., že se reprodukuje sám ze sebe a dělá vše pro to, aby pokračoval. A stejně jako život není možné po rozkladu složit dohromady, prostě znovuoživit, pak stejně fatální je to s komunikací. Na druhou stranu, v tom je síla a schopnost komunikace konstruovat pokračování reality. Ve skutečnosti mohl Lukas skončit ještě hůře a mohl úplně ztratit pocit o realitě a skutečně se zbláznit. "Šílenství"obecně znamená rozmazání hranice mezi já a světem, hranice, kterou udržuje pouze (!) komunikace. K udržení reality poslouží dost dobře i komunikace konfliktu, nejde nutně o harmonii, ale zde komunikace konfliktu přímo narušovala Lukasovu integritu - protože se to příčilo jeho definici reality…. Shrnuto: Lukas byl skutečný, objektivní problém a defekt, měl si to uvědomit a odejít (nebo se zbláznit, nebo se zabít ...), tady už pravdu nebylo možné prosadit pravdu žádnými prostředky, protože ukřižovat se a pak vstát z mrtvých a tím prosadit svoji definici reality, se povedlo zatím jenom jednou. A experimentální prostředky jsou také mimo řeč. Byl to zásah na komoru v moment výmyslu a vyloučení odborníků z posouzení situace. Takové definitivnosti je možná těžko uvěřit, protože přeci jde „jenom o řeči, které je možné odvolat“. Nejde. Stejně jako nejde odvolat Archimédův zákon. ()

mata77

Po rozjazdovej pol hodinke, zhode náhod a udalostí, sa rozbieha skutočný hon na čarodejnicu. Tvorcovia si dali tú prácu, takže dej sa neponáhľa a má čas aj na melancholické zábery, ukľudňujúcu a kontrastnú idylku pred búrkou emócií. Vo filme sa vyskytlo pár výrokov a scén, ktoré som neakceptovala, napr., čo sa týka detskej pravdovravnosti, ktorá býva často podfarbená fantáziou a na to akoby scenár zabudol. Rovnako tiež spôsob, akým psychológ doslova kládol slová do úst "vypočúvaného" dieťaťa. Každopádne, malá Annika to zahrala veľmi krásne, má talent. Mads Mikkelsen je samozrejme nič iné, ako geniálny. Žánrovo veľmi vycibrené dielo. ()

smith22

Film mi tématem připomněl český film Nevinnost ovšem Jagten je zpracováním, atmosférou, kamerou o 2 třídy výš.Hodně se povedly dialogy kdy člověk jen těžko mohl odhadnout co bude následovat a jak se situace vyvine – tohle se jim dařilo – nebylo to předvídatelné což se dneska cení.Mads Mikkelsen byl jako vždy výbornej – viděl jsem s ním už pár filmů a zatím nikdy nezklamal – neokoukaný ksicht, přitom svými rysy nezaměnitelný a vždy vyzařující velké charisma.Tomu napomáhá i to, že si vybíra role se zajímavou charakteristikou postav. ()

Snowball

Kam sa hrabe Holywood. Scenar, herci, atmosfera.....vsetko bezchybne. Prial by som si aby stredoeuropsky film mal aspom 20 percent kvality zo severskych. Zial toho dna sa nikdy nedozijem. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014