Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

dwbmb

Pokud jste sem zabředli, protože jste se někde dočetli/doslechli, že je "Lásky čas" film o cestování časem, nebo jste k takovému závěru došli sami z trailerů nebo dvojsmyslného originálního názvu, tak vás zklamu a odkážu raději na "Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase". Pokud naopak váháte a spíše se do kina nechystáte očekávajíc další Curtisův film typu Láská nebeská nebo Bridget Jonesová přeslazený tak, že to až hraničí s cukrovkou, tak už neváhejte a rozhodně jděte, protože tento film takový rozhodně není. Cestování časem a jeho zákonitosti (teoretické) v případě tohoto filmu nemá smysl rozebírat. Je to sice výrazná ingredience, ale ne základ filmu, takže i když vám něco ohledně něho nesedí, mávnete jen rukou. Troufal bych si říct, že scénář by šel vyrobit i ve variantě bez cestování časem a nebyl by o moc horší, ale Curtis ho využil i k jednomu poselství v úplném závěru filmu a vůbec to do sebe celé docela dobře zapadá, takže bych to ani neměnil. A jaky že to na mě vlastně udělalo celkový dojem? Naprosto upřímně jsem se skoro nemohl přestat smát. Ne, že by film byl řetězec gagů a vtipů, nikomu nepadají piána na hlavu a z nikoho nelítají pšouky. Spíš je úsměvný takovým tím britským způsobem, který alespoň na mě rozhodně funguje. A i když se Curtis dostane i k méně veselým částem lidského života, film neztrácí ani na tempu, ani na zábavnosti. Tím hlavním těžištěm filmu jsou totiž brilantně napsané charaktery, jejich dialogy a obsazení, které hercům sedne jako prdel na hrnec. Filmu by se dalo vytknout snad jen ne úplná smysluplnost cestování časem v poslední čtvrtině filmu, ale jak jsem psal, není to těžiště filmu a neměl jsem tendence si nad tím během sledování lámat hlavu. Nic dalšího záporného ve filmu asi nenajdu, nemám ani důvod hledat. Pět hvězd. Vhodné pro heterosexuálního muže: pouze v doprovodu heterosexuální ženy ()

Radim1.

Top romantická komedie! Hodně dobré srandy a pak i dojemná scéna, sice jsem nějakou čekal, ale takovou vůbec. :) (y) Kam se na toto hrabe opěvovaná Láska nebeská.. :)) ()

karlee

Jako obvykle, první půlka příjemná romantická komedie, velmi dobré herecké výkony, vybroušené britské dialogy, pár humorných postav (mimoň strejda, mimoň kolega Rory). Ale ke konci už je to jen nastavovaná kaše, opět se někdo nemohl ubránit pokušení zahrát nám na dojemnou notečku a zahustit to řádnou dávkou instantních životních mouder. Na Hromnice o den více jsem si užil o dost více. ()

viviak

Konecne celkom slusny romanticky film na koniec roka. Sice mi nic nedal ale perfektne som si pri nom oddychol. Jedine co ma naozaj mrzi je, že tam nebolo viac emotivnych chvil ako ked sa Tim isiel naposledy prejst s otcom...a tie zbytocne nudne nemastne neslane sceny a opat starnutie resp posun v rokoch("mlada" rachel mcadams vyzerala hrozne). Po viac skuknutiach hodnotim 65% ale davam len 3* ()

Paviozo

Pěkný film, hlavně se mi líbí typická curtisovská pohoda během celého filmu - všichni jsou happy, nepřijde žádný zlomový okamžik, který by jim zničil život a museli ho napravovat v posledních pěti minutách. Prostě si od začátku jedou pohodu s drobnými výkyvy, které se stejnak hned vyřeší. Nejvíce se mi na celém filmu líbil to osvětlení cest časem - prostě jdeš do skříně, zatneš pěsti a jsi v minulosti. Konec, hotovo, žádné složité vysvětlování této superschopnosti, což by do této romantiky ani nepatřilo. 85% ()

vetsinezobri

Mimořádně vtipný film, ve kterém si milovníci britského humoru najdou určitě několik nezapomenutelných scén. S přibývající stopáží se tu ale začíná tlačit na citlivou pilu čím dál tím víc a na můj vkus až příliš. V každém případě se jedná o nadstandardní romantickou komedii, která z produkovaného nepřeberného množství vyčnívá. Dalece. ()

iKosser

Na mě ne. Na mě není dost sladké nikdy nic a dokud to funguje, budu žrát i ten největší blábol pod sluncem. Zkrátka když si režisér napíše vlastní scénář, je to úplně něco jiného a přesně ví, co a jak chce ukazovat. V jistém směru dokonalý film, v tom skeptickém druhém ani náhodou. Nechte však skepsi doma, vemte přítelkyni nebo manželku za ruku a dívejte se. Curtis prostě opět zabil a budu vyhlížet jeho další počiny..Casting výborný! ()

Tamdydam

No...na to jak chce tahle hřejivá (až přehřátá) komedie vehementně působit poučně a objevně, je je tedy dost banální. Hlavní hrdina, který žije v růžovém světě s nádhernou milující ženou, třemi krásnými dětmi, dobře placenou prací, fajn rodinou a přáteli,... postupem času dospěje k závěru, že život má plynout přirozeně dál bez zásahů do minulosti. Nečekaně... A z filmu dýchá poselství: "Vemte si z něj příklad". Což je trochu na ránu. Vydržet se to dalo, což, jak říkám, je na romantickou komedii nadstandard. Ale znovu bych to asi nedal. Jenom proto, že psal scénář a režíroval to TEN Curtis. ()

Zombiepod

Najlepší film o cestovaní v čase, aký som doteraz videl. I napriek tom, že táto "schopnosť" hlavného hrdinu a celej mužskej generácie jeho rodiny bola hlavným ťažiskom filmu, išlo tu o niečo celkom iné. O krásach života, ktoré je lepšie si užívať aj bez akejkoľvek schopnosti. Úprimný anglický humor a srdcervúce scény, v ktorých dominoval Bill Nighty, boli v kombinácii s výbornou hudbou jednoducho nádherné, a v niektorých momentoch je ťažké sa ubrániť slze v oku. V mojom prípade príde jeden zo stovky filmov, ktoré mám chuť vidieť zas, hneď ako nabehnú záverečné titulky. About Time je práve tento prípad, tak sa asi vrátim v čase a pozriem si to znova :) ()

lord-artoo

Chtít vidět film Richarda Curtise neznamená toužit po bezchybném bijáku. Tolik opěvovaná Láska nebeská má mraky chyb, je patetická, prvoplánová, přeslazená, se scénářem, který občas skřípe, přesto si vydobyla místo v mnoha srdcích, protože zahrála na strunu lidství: chceme vidět film, který dobře dopadne; kde láska vítězí nad zmarem; chceme vidět pohádku, která by nám dodala odvahu a chuť znovu bojovat za krásnější život a lepší svět. Na druhou stranu ne všichni jsou srdce měkkého, popř. jak napsal POMO: "A pokiaľ ste so svojím životom spokojní, nemá vám moc čo povedať," a to je také legitimní. Stejné je to i s tímto filmem. Není převratný, není za břicho popadající a není bez chyb, ale je promyšlený tak, aby sdělil své poselství lásky k životu a to se mu daří. ()

slavokvasic

Obyčajný klišé príbeh o láske podivína, nesympatický Gleeson (aj keď počas filmu stále menej a menej nesympatický) a samozrejme happyend. Tak prečo ma potom tento film tak zaujal ? Skvelý nápad bol pridať do filmu takéhoto žándru "sci-fi" prvok - cestovanie v čase. Ďalej je to absolútne skvelá kamera a scenár a čerešničkou na torte je krásna a sympatická Rachel. ()

sWONDER

Áno je to presladené, ale Richard Curtis vie dostať do filmu niečo extra. A teraz nehovorím o sympatickom obsadení. Z Rachel vyžaruje nesmierna dobrota a krása. Film, s ktorého si dúfam každý odnesie kúsok tej pozitívnej a optimistickej nádeje, aj keď v živote to takto nechodí a to nenarážam na cestovanie v čase. Práve preto som vďačný za takéto pohladenie a ochotne si beriem iba to dobré. No dosť bolo sentimentu. Ja momentálne prežívam najkrajšie obdobie v živote, asi preto ma to tak vzalo :). Navyše je to úsmevné a veľmi prijemné. Už teraz sa teším na ďalšie opojenie ktoré nám Curtis, dúfam prichystá. ()

Bezmenny

Parádička. Romantický príbeh s prvkami drámy, plný akcie a vtipu, v ktorom nechýba vlastne nič. Chémia medzi postavami mi fungovala skvele, Billy bol hviezdou ako obvykle. Vychutnal som si to, užil som si to a možno si aj niečo z toho vyskúšam. ()

smajliss

Krásný romantický film se špetkou komedie. Je tam i trocha scifi, ale rozhodně bych ho do toho žánru neřadil. Škoda, že nebyl tak o půl hodiny kratší a hlavní hrdina mohl být trochu charismatičtější. ()

Mitchl

Krásné,originální...Tohle se Curtisovi zase povedlo.Je to dlouho co mě nějakej film takhle pohladil na duši jako tento. ()

FunnyXis

Velmi hezká podívaná, krásný příklad toho když se spoji komedie a drama dohromady v tom přesném pomeru, aby to ani jednomu příznivci toho či oneho žánru nevadilo. Film jsem si užil navíc sympatičtí herci tomu dodali trešňičku na dortu. A ten vztah otce a syna.... Prostě 100% jak vyšítých ()

montenegro

dle hodnocení jsem čekala víc, nebylo to zlé, ale v porovnání s Láskou nebeskou je to tak 60%...nějak jsem nekousla odpudivého hlavního hrdinu ()

mr.hack

Na tento film jsem dostal důrazné varování, abych se pořádně připravil. Tak jsem se tedy osmi kousky připravil a bohužel musím říci, že i to bylo málo!!!! To Vás opravdu všechny dostal zrzek z Harryho Pottera, který dost prapodivným způsobem cestuje v čase a jehož myšlenkový pochody občas zavání Chocholouškem? Já bych to bral, kdyby komedie byla alespoň vtipná, bohužel jsem tam ale ani tuto vlastnost, kterou se komedie obvykle vyznačují nenašel. Jako náhražka mi byla podstrčena 123 minut dlouhá, náležitě oslazená nuda, kterou nezachránily ani ty 2 krásky a 8 kousků v sobě…. ()

PF 2014

PF 2014