Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

rezor

Takovéhle náměty se mi líbí. Nedávno jsem viděl film "Probudím se zítra", který do jisté míry kopíruje tento film, ale musím říct, že vyjímečně je lepší české zpracování a to je co říct. Rachel role strašně sedla, opravdu v ní exceluje a člověk si ji nemůže nezamilovat, ale nemohu se zbavit dojmu, že hlavní postava (Domhall) je taková prkenná, skoro se zdá, že o co víc sedla role jeho kolegyni, o to méně sedla jemu... Celý film je milý, hezky zpracovaný a hudební doprovod bezchybný, ale nesympatická hlavní postava osobní hodnocení docela sráží. Musíme taky přidat předvídatelný scénář a díky tomu se dostáváme na zcela průměrných 50%. Škoda. Dnes vyhrává film české produkce (y) ()

(fun)tomas

Čakal som novú Lásku nebeskú, ktorú mimochodom považujem sa najlepšiu romatickú komédiu vôbec, no bohužiaľ sa môj sem nevyplnil. About time má veľmi zaujímavú premisu. V prvej polovici filmu sa ju snaží využiť naplno, stanoví určité pravidlá, no v druhej polovici sa na týchto pravidlách neobťažuje ďalej stavať. Miestami som mal pocit, že dej stagnuje a pozerám sa na ďalší tuctový romantický film. Keď to spriemerujem, vynikajúca prvá polovica a vcelku obyčajná druhá mi dáva ľahký nadpriemer. ()

johysek

Nápad s dědičným darem v podobě cestování časem a možnosti dělat v osudu změny, je srdcovým esem, které z této romantické komedie udělalo klenot tohoto žánru. Naprosto roztomilá Rachel McAdams, která vás okouzlí svým sotva znatelným sebevědomím, které ještě víc umocňuje její krásu a půvab. Domhnall Gleeson, kterého jsem viděla prvně, si mne získal svou zbrklou a nezkušenou povahou, která však za sebou skrývá upřímnou láskou a tu nejčistší duši. Hledáte-li film obohacený pravou láskou, neměl by tento ve vaší sbírce chybět. ()

HanzoO

Film mě upoutal od A do Z, samozřejmě, že je tam pár chybek a spoustu toho už sme viděli, ale člověk nemusí být za každou cenu originální, když to funguje. Při dialozích sem se kolikrát rozpomněl na své první zkušenosti. Hlavní hrdina je sympatickej zrzavej lůzr, který navíc má to štěstí, že se může vrátit. Jak já mu to záviděl. Možná kvůli tomu sem byl u filmu napnutej jak trenýrky. Pořád sem očekával nějaou krozi spojenout s časovým paradox, které jsem se asi naštěstí nedočkal. Proč taky, když to funguje. Rozhodně sem byl velice překvapen a proto řadím do osobního top 5 tohoto žánru. ()

Ruslan

Příjemné romantické sci-fi , které si hraje s mou velice oblíbenou kratochvílí a to časem. Přeci jen ten nápad šel podle mě lépe využít , byl tam obrovský prostor na manévrování. Klidně se tam daly nabušit silnější momenty , na které by divák nezapomněl. Ale i tak velmi dobré. 80% ()

Kiksi

V poslední době mě příliš romantické filmy přestávají bavit. Pro tento film bych však vybrala spíše označení "milý" film. Od začátku do konce byl tak milý a laskavý. Díky fantasy "vsuvce" v podobě cestování časem nebyl samozřejmě příliš reálný, na druhou stranu mě to přinutilo na chvíli se pozastavit nad myšlenkou, že (troufám si říct) většina z nás, žije každý den jako Tim napoprvé. My však nemáme možnost čas (den) vrátit a prožít ho znovu tak, abychom si ho opravdu užili a ne jen přežili. Moc mě tenhle film potěšil, ke všemu jsem si oblíbila Rachel McAdams a D. Gleeson mi do role milého nesmělého Brita absolutně sedl. Nevím, co víc ještě říct, za mě 5*! ()

Jarray

U tohoto filmu jsem se musel hodně zamyslet nad sebou.. Zrovna se ocitám v situaci, kdy umět přesunout se v čase by se mi sakra hodilo.. Bohužel jakožto obyčejný člověk se v čase vrátit nemůžu, ale přesto si z tohoto film něco odnesu.. Rozhodně se budu snažit žít každý další den na 100%, tak abych nelitoval ničeho co dělám a abych žil přítomností a né přemýšlením nad tím co by kdyby.. Ano, filmů které mi toto připomínají je rozhodně více a já si nemyslím, že po shlédnutí takového filmu se můj život změní.. Ale kdo ví.. Třeba mě každý takovýhle film nakopne trochu blíž k tomu aby to tak bylo.. Jinak moc pěkný film, jen je v něm všechno až moc růžové.. ()

Kelťák

Tohle je zkrátka srdcovka, roztomilá, přesladká, zamilovaná až po uši, která nakonec umí pohladit. Tenhle film mám rád a rozhodně doporučuji :) ()

lola10

Oproti mé oblíbené"Lásce Nebeské" to bylo mnohem víc naivní a nerealistické, zkrátka pohádka. Ale za to krásná pohádka, kdyby to tak bylo, kdyby to tak fungovalo, jenže nefunguje...zkrátka a dobře tu prostě nemohly být dva dokonalé filmy o lásce, ještě od toho samého autora...Rachel i Bill se mi moc líbili, dále se mi velmi líbilo vyprávění hlavního hrdiny, které nás doprovázelo celý film. ()

amanda7

Prvá polovica filmu bola zábavná, svižná a rýchlo ubehla. Druhá polovica na tom bola o poznanie horšie. Už to prestala byť zábava a trvalo to zbytočne dlho. Ku koncu už sa to zmenilo na otravný, výchovný film o správnom plánovaní a fungovaní rodiny v spoločnosti. Pripomínalo to motivačný film na téma usaďte sa a majte rodinu(čo najväčšiu). A neviem, ale rady typu užívaj si každý deň života ako svoj posledný, ma už naozaj nudia. Takže naozaj nepotrebujeme cestovanie v čase, lebo keď budeme úplne dokonalí, tak bude všetko super. No hračka, nie? ()

Dupac

Jasně - rozumím zdejším výtkám o vyčůranosti a prvoplánovosti zápletky, ale ukažte mi dalších pár filmů, kde je TAKHLE (a několikrát!) zachycený TEN okamžik, který rozhodne o tom, že se bezhlavě zamilujete a zjistíte, že bez ní nemůžete být a musíte jí dostat, ehm, i za cenu obcházení osudu (ještě tak možná u Linklatera ....). ()

Eseter

Ech, velmi problematický je tento film! S Curtisem mám zvláštní vztah, protože mám ráda jeho um popsat běžný život jakýmsi zvláštně romantickým, idylickým způsobem, který je sice nadsazený, přesto se člověk dokáže s těmito pocity ztotožnit. Jeho občasná nostalgie je mi hodně blízká. Zároveň je skvělý na dialogy - jsou jak vtipné, tak i velmi uvěřitelné a upřímné. Nevadí mi jeho slabost pro romantický kýč, protože jsem si na to zvykla a když se jdu dívat na jeho film, tak vím, co čekat. Vadí mi ale spousta jiných věcí. Obecně jeho omezený pohled na svět a překvapivě u scénáristy romantických filmů neschopnost lépe promlouvat k ženskému publiku, kterému podle mě nerozumí. Největší problém u About Time je morální stránka, některé skutky hlavního hrdiny, Tima jsou vyloženě eticky problematické, vlastně až nechutné, že mi z toho bylo blivno, a to že si Curtis něco takového ani neuvědomí a plácne to do filmu jako něco, co je v pořádku a ani to nijak nezpochybňuje, o něm něco vypovídá. Navíc jsem jako u jiných jeho filmů opět postrádala větší prostor pro ženské hrdinky, film o nich sice vypráví, ale strašně dvourozměrně a nedostatečně. Stopáž je zbytečně dlouhá a film plný nadbytečných scén, které vlastně nic neřeknou. Pár věcí, ale bylo opravdu povedených, například několik temných scén, které ten romantický patos velmi osvěžily, postava Rachel McAdams, Mary, která byla nekonvenčně hezká a to opravdu oceňuju (přesto její příběhová linie nedostatečná) a Domhnal Gleeson (a další samozřejmě), kvůli kterému stojí za to film vidět. ()

Wajny13

Tenhle film je podle mě dokonalý! Krásný romantický film o tom, že život se musí žít naplno, protože už nikdy ho nebudeme žít znovu.... i když v tohle filmu se vše dá prožít znovu. Film je naprosto obyčejný, pojednává o běžných věcech, o každodenním životě a i přesto je tak výjimečný a nezapomenutelný. 5* ()

Andy.222

První impuls bylo dát 4*. Ale když jsem se nad tím zamýšlel, tak jsem nenašel nic, co bych tomuto filmu vytknul. Možná jen, že mě nezanechal omráčeného v křesle, ale jen a pouze nemá zjevnou chybu. ()

Gyl

Trvalo mi 6 let od prvního shlédnutí, než mi došlo, jakou hloubku ten film v sobě má. Měním hodnocení ze 4* na 5* a netrvalo ho řadím mezi top 5 svých oblíbených filmů. Je úžasný! ()

demovka

Zasloužil by si 3+, protože je lepší než průměrný koukatelný film a zároveň je o trochu horší než velmi dobré filmy. Hlavní hrdina nepatří mezi nejsympatičtější herce. Situaci zachraňuje Rachel McAdams. Je velice výrazná, i když se scénář snaží, aby nepřekryla herecký výkon hlavního hrdiny. Měli bychom si odnést z filmu myšlenku, že máme žít tak, jako by ten den byl náš poslední. Máme se radovat z maličkostí do takové míry, že už bychom ten den ani nechtěli znovu opakovat pro vylepšení. Hezké, ale nevím, jeslti stálo za to natočit kvůli tomu film? Asi ano. Přidali k tomu i ukázku pěkného vztahu mezi otcem a synem. I když jsem nepochopila tu ideu přerušení kontaktu s otcem kvůli narozením třetího dítěte. Ale to není tak důležité. Schválně, najde se mužský, co si vleze do skříně či komory, zatne ruce v pěst a zkusí to? Já to zkusím ()

PF 2014

PF 2014