Skupinka cestovateľov uviazla v Chile po veľkom zemetrasení v podzemnom nočnom klube. Cestovatelia si postupne uvedomujú, že ak sa im podarí dostať sa von, bude to iba začiatok hrôzy, ktorú nemusia prežiť. (Tony DiNozzo)

Campbell

Celkem originální námět který se nedrží pravidel. Jak je u Rotha zvykem uvidíme tu velkou škálu brutálností a zvráceností. Od Znásilnění po mrtvé děti. Líbilo se mi že někdo ukáže jak se lidi chovaj při katastrofě, většinou vidíme ve filmech jak je každej hodnej a snaží si každej pomoct, tohle mi ve skutečnosti přijde mnohem reálnější. Nicméně mě celkem štvala roztřepaná kamera která se tu občas ukázala. A závěrečnej twist mi taky přišel hloupej. Gore bylo výborný a herci překvapivě taky. Takovej lepší průměr. ()

Morholt

Úvodní půlhodina je neskutečně otravným průvodcem po chilském pueblu a přilehlých klubech. Málem jsem to vypnul. Jenže jakmile se země otřásla, začalo peklo a s ním vše, co k živelné katastrofě patří. Panika, rabování, násilí a k tomu všemu zemětřesení otevřelo brány věznice. Uprostřed toho všeho se snaží přežít skupina lidí. Katastrofické filmy by těžko kdo spočítal, ale jen málo jich dokázalo být natolik sugestivních, jako právě Aftershock. Jak nemám Eliho Rotha rád, tak tady se mu konečně povedlo strčit prsty do správného projektu. 70% ()

Kudly4

Vůbec to nebylo špatné. I při těch úvodních 30 minutách, jsem se bavil a to dost dobře. Pak začala šílená, krutá jízda, kde to odpadávalo, jak hrušky u silnice. Zajímavý mix dvou žánru. Krve tu je celkem dost a smrti některé opravdu au au (Eliho). Hudba a výběr hlavně hereček se také povedl, doporučuji. ()

dr.horrible

Nejakým nedopatrením som čakal zombie horor a namiesto toho dostal zábavný survival, na horor sa meniaci až v poslednej tretine. Celý film som tomu chcel dať štyri hviezdy. Aj hangover prvej pol hoďke, aj tomu chaosu čo jej nasledoval, super scéne s lanovkou, mŕtvym deťom a nečakaným úmrtiam hlavných postáv... všetko to bolo super. A záver to pokazil. Načo bola dobrá tá pointa? Aký mala zmysel, či logiku? Neviem. A Eli asi tiež nie. On všeobecne má s tými scenármi trochu problém. Hostel bol tak blbý až bol dobrý, Cabin Fever bol iba blbý. Aftershock je teda logicky jeho najlepší film, ale myslím, že by potreboval niekoho kto by ho usmerňoval, niekoho skúseného. Načo je v horore, ktorý sa to snaží uhrať na realistickosť, napríklad úsmevná scéna "babka v kanáli"? Ale tak uznávam, že ide o posun k lepšiemu. Koniec koncov, film začínajúci záberom na trsajúceho Eliho Rotha, mohol dopadnúť oveľa horšie. 70% ()

misterz

Úvod nestál za veľa. Je iba o výletoch (aj keď niektoré zábery boli pekné) a žúrovaní. Potom prišla katastrofa a konečne sa to rozbehlo. Sledujeme zbesilú jazdu za prežitím bez pravidiel, ktorá nedá priestor ani na minútovú prestávku. Vo filme odznelo, že náhody neexistujú. Ja mám však pocit, že ich vo filme bolo viac než dosť :). Od momentu, čo sa do príbehu zamontujú väzni, vo filme výrazne stúpne napätie, ktoré graduje až do samotného konca, ale nehovoril by som ani o horore, skôr ide o slušný thriller. Celkový dojem nie je vôbec zlý. 65/100 ()

• Ve filmu se objevil i Matías López, mladší bratr režiséra filmu Nicoláse Lópeze. (gogos)
  • Eli Roth snímek produkoval, zahrál si jednu z hlavních rolí a také se podílel na scénáři. (gogos)
  • Do amerických kín mal isť tento film s prístupnosťou NC-17 (neprístupný do 17 rokov), ale nakoniec ho zostrihali tak, aby spĺňal rating R (do 17 rokov len v sprievode dospelej osoby). (beso74)