JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje. ()

dr.horrible

Dobre natočený film o pózeroch. A to je tak všetko. Levitt má rozhodne talent, vďaka jeho réžii film ubieha jak má a príbeh je to celkom zo života, ale stotožniť sa s ním nedokážem. Takto to naozaj chodí, takto sa tí blbí ľudia naozaj správajú a takéto majú trápne vzťahy. A ja nimi hlboko opovrhujem ()

Radek99

Skvělý debut. Zprvu antiromantický, pak naopak hodně romantizovaný film s částečně postmoderní formou, v níž je vhodně namixována estetika pornografie, televizní reklamy a videoklipu. Joseph Gordon-Levitt dobře postihl past, do které padá (nejen mužská část) západní společnosti, která dost nemoudře povoluje stavět marketing na nahotě ženského těla. Celkem mne překvapilo, že Don Jon je vlastně o závislosti, o trochu opomíjené, ale asi určitě ne netradiční závislosti na sledování porna. Málokdo to řekne takhle naplno, ale tohle je film o skutečném rozdílu v mentalitě a v rozdílnosti duševních světů mužů a žen. Světy postupujícím civilizačním posunem naší kultury stále více nekompatibilnější. Extrémně zidealizovaný svět pornografie a romantických filmů, které jsou ve výsledku stejně falešné a nereálné. Byl bych za pokrytce, kdybych nepřiznal, že tenhle film není i o mně, o muži, co dost často sleduje porno, nadrženě pokukuje po každé Scarlett Johansson a čekající na svou Julianne Moore... ()

Frajer42 odpad!

No, začalo to jako totální kokotina, ale to jsem ani ve skrytu duše netušil, že to jako ještě mnohem větší kokotina skončí. Velmi mě překvapily předčasné závěrečné titulky. Už jsem pár romantických komedií viděl a tady jsem hrubě postrádal poslední fázi udobření. Díky této odlišnosti to nebude odpad. Přiznám se, že jsem před zhlédnutím čekal mnohem víc. Film zpracovává kupu velmi atraktivních témat. Bohužel způsobem, který snad nesedne vůbec nikomu. V příběhu je kupa mezer, kokotin a nesmyslů. To vážně někdo žerete? Joseph Gordon-Levitt je v mých očích dobrý herec, ale tahle role nebyla pro něj. To měl jako řežisér vycítit. Teď vypadá jako špatný režisér a ještě horší herec. Ostatní postavy jsou nesympatické a nevěřil jsem jim ani "ň". Humor zde není naprosto žádný, ale ani jsem ho zde moc neočekával. On v romantických komediích totiž moc nebývá. Já ten odpad přeci jen dám. Kdybych ho nedal, tak křivdím filmům, které jsem jím obdařil. V mých očích je tenhle nesmysl bez většího nápadu. Absolutně nezajímavý. Podaný naprosto otravnou formou a bez špetky humoru. Já trpěl. ()

chezush

My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn. Don Jon je přesně ten slizký typ chlapa, kterého většina lidi nenávidí. Má svou rutinu, v posilovně zvedá činky, doma u něj nenajdete jediný drobeček, při řízení všem nadává do kreténů, jednou týdně se sejde u stolu se svojí rodinou, v kostele se vyzpovídá ze svých hříchů, zajde si do klubu, nabalí si nějakou kočku, ohodnotí jí prsa a zadek, odvede si jí domu, rozdá si to s ní a pak.. no a pak si pustí porno. Don Jon totiž není milovníkem žen, Don Jon je milovníkem porna. Pro někoho příliš upřímné, hrubé, sprosté nebo trapné, ale pro mě svěží a oddychová satira, na dnešní moderní lásku a vztahy, u které jsem dokázala vypnout a bavit se. Nevím, jak to Joseph Gordon-Levitt dělá, že ho mám s každým dalším filmem radši, ale jestli to takhle půjde dál, tak budu patřit mezi ty pubertální hovada, která si lepí jeho plakáty z Bravíčka na zeď. Ten chlap totiž umí snad vážně všechno. ()

• PornHub, skutečná pornografická stránka, kterou Jon (Joseph Gordon-Levitt) nejčastěji navštěvuje, připravila videa přímo pro tento film. (ArsenalEagle)
  • Původní název Don Jon's Addiction, tedy Závislost Don Jona, zkrátil autor filmu Joseph Gordon-Levitt na pouhé Don Jon, aby diváci mylně nepředpokládali, že jde o film primárně zaměřený na "závislost" na pornografii a sexu. (Brousitch)