Redaktor Viktor Bláha, hlavní hrdina veselého příběhu, si rád vymýšlí bláznivé historky a rád se baví na úkor svého okolí. Až jednoho dne narazí na roztomilou dívku, která má fantazii ještě větší než on a dokáže s ním držet krok… Komedie režiséra Martina Friče Roztomilý člověk vznikla podle románu F. X. Svobody "Kašpárek". Režisér Martin Frič do hlavních rolí obsadil tehdy již slavný originální komický pár – Oldřicha Nového a Natašu Gollovou. Byli pro režiséra zárukou vysoké herecké úrovně i diváckého úspěchu. Osvědčili se mu již v komediích Eva tropí hlouposti, Kristian a Hotel Modrá hvězda. Roztomilý člověk byl bohužel jejich posledním setkáním před kamerou. V příjemné a vkusné veselohře si s chutí zahráli také Ladislav Pešek, Theodor Pištěk, Jaroslav Marvan a František Filipovský. (Česká televize)

dyfur

moja zajímavosť-najskôr uznaná,neskôr znárodnená:14.5.2013 10:27 Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Roztomilý člověk (1941) byla právě schválena. Děkujeme za přispění. Text tebou zaslané zajímavosti: Nataša Gollová získala za tento film Národnú cenu . Zdroj:Kniha:Otomar Korbelář vzpomína... z roku 1999 strana 147 ()

andrii

"Kdo rád báchorky povídáš a druhým roztomilý žert i úsměvný šprým tropíš, vydej se na cesty s ním, neprohloupíš. Rozsah jeho rozprav nemá konkurenci, až do té doby než...Oldřich Nový, rozverný a rozpustilý soudničkář Václav Bláha, s fištrónem a grácií Kristiána. ()

rakovnik

Humor, při němž se měli odreagovat lidé v těžkých dobách. Naivní, občas přihlouplé, ale duo Nový - Gollová šlape. ()

cariada

Střeštěná komedie o prolhaném redaktorovi V.Bláhovi ,kterému ,ale zdatně sekunduje Polda ,samozřejmě si jí nakonec vezme jenže jim to nikdo nevěří a na svatbu nikdo až na babičku nepřijdou. Ta jim taky nevěří ,ale vyšlo jí to v kartách a karty nelžou. Nataša tu má neskutečnou výřečnost. Naopak otřesná je tu ta nevěsta . ()

zette

Vse okolo Maxe Brauna bylo velice vtipne. Holt, nekterym lidem slovo "nevim" a "neznam" dela obrovske problemy:-). Jinak ale film neprinasi nic noveho, je to jen dalsi klasicky film pro pametniky plny nevinnych lzi a nedorozumeni. Hezke a mile, nikoli originalni. ()

C0r0ner

Identičtí herci, identické kulisy, identický děj... jako v dalších deseti takových starých filmech a zábavy je v nich tak na dvě hodiny děje. Klasika možná, ale podle mě to už dnešnímu člověku nemá co dát, případně tedy jenom mně. 35% ()

MarekT

Aneb celý život je jedna velká lež... Asi nejlepší komedie s Oldřichem Novým a Natašou Gollovou. Je to především zásluhou ženské poloviny této dvojice - její milá ulítlost zde oproti ostatním filmům dosahuje opravdového vrcholu. ()

dr.fish

Komedií tohoto typu je opravdu mnoho a ještě více divadelních her. Jedna malá mystifikace, která odstartuje lavinu dalších a jejich původce má plné ruce práce, aby se z toho vymotal se zdravou kůží. Roztomilý člověk O.Nový je profesionální "krmič" , tj. krmí lidi nesmysly a baví se tím, jak mu to žerou. Na každé prase se voda nakonec uvaří a tak se i on zamotá do průseru, když vyrazí na svatbu svého přítele, a rozjede to v příliš velkém stylu. Nápad pak už plodí nápad a jízda začíná. Jako nymfa z moře se zde zjeví úchvatná Nataša Gollová, která mu začne přihrávat, jelikož je také profesionální "krmič". V závěru příběh přerůstá ve frašku, ale dobře režijně zvládnutou. Jak titulky na začátku předesílají, jedná se o jednu z nejlepších veseloher, které nám doba Protektorátu přinesla, Nový, Pešek, Gollová jsou skvělí, film sálá energií a svěžestí, jak málokterý z té doby. 85% ()

Danikaa

Presne takúto komédiu som včera potrebovala. Sledovať ako sa Bláha s Valterom zamotávajú do vlastných klamstiev a ako sa k ním neskôr pridáva aj Polda, bolo úžasné. Chvíľami ma bolelo brucho, že z tohto sa už veru nevymotá, ale tak, bola to komédia a tie predsa končia dobre. ()

otík

Jeden ze skvostů nejen válečné kinematografie. Příběh o dvou notorických lhářích, kteří nelžou pro lež, ale pro to, aby pobavili své posluchače. Nový a Gollová k sobě náramně pasují, skvěle se doplňují a vedou úžasné dialogy. Film se dá vidět několikrát a vždy pobaví. Ačkoliv je pro pamětníky, zasměje se při něm snad každý. ()

kocik1

Lež má dlouhé nohy a pokud a drbům bylo popřáno sluchu v minulosti stejně jako dnes. V podstatě nesmyslná komedie je podána s lehkostí, jakou dnešní veselohry bolestně postrádají. ()

Tommy.D

Už dlouho jsem se u filmu takhle nezasmál. Rozhodně jedna z nejlepších (před)válečných komedií, které jsem měl možnost vidět. "Ona tak krásně lže!" ()

Thommie

Tohle je jeden z geniálních filmů let předešlých... Dnes už není moc českých herců (jestli vůbec), kteří by se vyrovnali Oldřichu Novému. V tomto filmu je jeho herectví geniální. Miluju jeho humor a jeho styl. ()