Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

Recenze (2 889)

plakát

Filmařské legendy - Ang Lee (2023) (epizoda) 

Od kuchyňských. Příprava linek. Enigmatických. Lián (l)ega společnosti. Povstání smyslů citových sukulentů.

plakát

Arvéd (2022) 

Zavedl, a vedl si. V sečtělé nečitelnosti sebe sama. Dveřník, zpovědník. Šaman. Frenetický šarmér vraního oka, charismatu rozeklaných labyrintů. Hypnotický svůdce. Nebázlivý mystik. Nepřenosné, dravé, dráždivě výstřední temnoty. Ebenový elegán v kápi schikanederských odstínů, fuksovských kulis. Rvoucí se o hadí rendez-vous. Rdousící se v te(m)p(l)u zlatavorudoucích tapet.

plakát

Moderní historie britské kinematografie - Sedmdesátá léta (2022) (epizoda) 

Soumračná sousoší, sodomie... Na sítnici (s)oka. Stěny, stíny, steny. Salutování kostýmní. Stimulantům sychravé p(r)ózy, scénám bez sluncí. Salonům stržených silonek, snězených sendvičů. Stezkou Shakespearů svérázných slastí. Sytý sumář solných soust, i dávno smytých míst.

plakát

Chalupáři - Kapr (1975) (epizoda) 

A pak rovnou. "Z kopřiv" velkoměsta za práh "ráje" duchen, no krapet, krapet více skřípajících prken. Začíná kapírovat ruch dvorků. Kaprálův frak kasírovat situační prak.

plakát

V podezření (1991) 

Podařená to žena, podařený to muž, kteří se udělali pro sebe. Měli prst na spoušti osudové příležitosti. Nechali vyznít obraz dýchánku lože, v jiném složení. Pojistili si akt šarády christieovského vzezření. Podělili se o (vý)chod (z) vroucích vod, rentiérství "po styku." Hitchcockovské "orgasmy."

plakát

Zločiny mužů (1984) 

Nestrpí odklady. Děje krutě rudé. Charónův pobočník, mistr bryskní smrti. Jeho brokovnicové obklady, bronzové "řezbářství" tváře uleví od nadvlády nálad nečlověčího zúžení. Albínské hlavy tyranie.