Reklama

Reklama

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

  • USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (více)
Trailer 3

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city ... (Forum Film CZ)

(více)

Diskuze

Tynati

Tynati (hodnocení, recenze)

No když vás to hunger games tak sere a nechcete už další díly,tak na to nečumte!!Nikdo to po vás nechce.:0

na příspěvěk reagoval j.linhi, Queb

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Lenka_J

s tímhle opět souhlasím.... to mám stejně... o soukromí herců se vůbec nezajímám... Jenn je první herečka, kterou sem takhle začal sledovat, jakože jsem si hledal na youtube pořady s ní, nějaký talkshow, nějaký rozhovory atd.... a un í to mělo právě efekt obrácenej, že sem si jí oblíbil tak 1000 krát víc, než když sem jí znal jen z filmů.... :-)

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Lenka_J

jo to co píšeš, má hlavu a patu... všechno.... takže mi to krapet dochází a zapadá do sebe....

jako já viděl s Jenn sposuty rozhovorů... některý kde byla i ve více lidech, právě třeba s Hutchersnem, některý i s Hemswortem... dokonce i s tím Cooperem s Terapie.... a všichni vypadali strašně fajn a sympaticky... i ten Josh vypadal mile a že by mohl  bejt fajn člověk...

ale prostě už tak nějak podvědomě, hodně hluboko v hlavně mám nějak zafixovaný, že mě prostě nějak a něčím sere... ani nedokážu popsat čím.... :-) ale to se hold občas stává... v normálním a osobním životě to tak mám taky... :-)

Lenka_J

Lenka_J (hodnocení, recenze)

j.linhi

Tak tohle mě netrápí, ačkoli si občas ráda pustím nějaký rozhovor s herci, kteří mě zajímají a baví, tak jejich osobní životy nehodnotím. A ani to nějak nesleduju, kdo je s kým, nebo není. Ale chápu, že někteří herci se můžou třeba některýma postavama divákům zprotivit.

na příspěvěk reagoval j.linhi, Queb

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

j.linhi

jo během týhle diskuze jsem si tak trochu uvědomil, že akt asi největší problém mám s Hutchersonem... taky už se mi dneska odpoledne honily myšlenky, že škoda, že jsem viděl film, dřív než knížku.... protože kdybych četl první knížku, tak si o Peetovi udělám asi úplně jinej obrázek, asi možná i kladnej, protože on je dobrej člověk, kterej jí fakt miloval...

Ale prostě tu postavu mám spojenou s Hutchersonem, kterej mě prostě sere a sral už i předešlých jeho filmů před HG....

jestli myslíš Coopera, tak tan mě teda sere taky pěkně.... :-D

si vlastně uvědomuju, že mě sral zatím asi každej herec, co se na ní v jakýmkoliv filmu sápal.... :-D hromě právě Hurikána, ten mi vůbec nevadil.... :-)

na příspěvěk reagoval j.linhi

Lenka_J

Lenka_J (hodnocení, recenze)

Queb

SPOILER: No jo, ale to je prostě postava Katniss, tvrdá k sobě i ostatním. A bojí se projevit své city evidentně ke komukoli. Myslím si, že prostě ty postavy jednají tak, jak by měly, respektive z mého pohledu za celou dobu nešlo o nic nelogického, s čímž mám u jiných filmů někdy problém. :)

na příspěvěk reagoval Queb

Lenka_J

Lenka_J (hodnocení, recenze)

j.linhi

A přitom Josh je zrovna takový sympaťák, stačí se podívat na některé jejich společné rozhovory. Oba dva se s Jennifer skvěle doplňují. :)

na příspěvěk reagoval j.linhi

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Lenka_J

SPOILER...!!!

jako jo, na tom asi něco bude, že sama nevěděla a postupem času a tím čím si prošla si uvědomila no...

ale zase už třeba po 74. hrách věděla, že Peeta je pro ní schopnej obětovat život... a stejně už co vlezla do vlaku zpátky a pak celou dobu mezi 74. a 75. hrama k němu byla absolutně chladná....

Jako ten konec je relativněš dobrej, dobře vymyšlenej no, jak píšeš horkosladkej, polohappyend, hodí se to k celýmu HG... ale já mám prostě bohužel největší problém s tím Peetou, kterej mi prostě vadí...:-) tak proto mi vadí, že ho vidím po boku Katniss....:-)

na příspěvěk reagoval Lenka_J, yinloveyang

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

Queb

takze za to ze nemas rad Peetu muze Hutcherson... jo tohle chápu, mám podobnej problem s jinym hercem kterej se na Jennifer sapal v jinym filmu... jmenovat ho radsi nebudu abych zase náhodou neco nerozpoutal

na příspěvěk reagoval Lenka_J, Queb

Lenka_J

Lenka_J (hodnocení, recenze)

Queb

SPOILER: Asi je zbytečné to vysvětlovat, protože každý z nás to vidí jinak. Ale přeci jen, i když jde o nereálné postavy v nereálném světě, tak tohle z nich reálné dělá. Přeci člověk, když si projde věcma v životě, tak ho to změní, je to přirozené a přeci to nemusí být hned špatné. Samozřejmě, zrovna v tomto případě to nebyly příjemné věci, ale to nejsou mnohdy ani v reálu. Každá věc nás formuje, mění nás, kdybychom pořád zůstávali stejní, tak by to snad ani nešlo. A kdyby se nestalo, to co se tam stalo? Nuže, to by pak nebyly Hunger Games, to by mohla být rovnou jen telenovela o milencích Katniss a Galeovi, kteří se našli spojení osudem kdesi v 12. kraji a vše zůstalo stejné a žili tam až do smrti... :)

na příspěvěk reagoval j.linhi

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

no nejni to jen o tom, že si sou podobný, to byl jen jeden z příkladů, ale prostě celkově by se mi k ní Hurikán hodil nějak tak víc....

a že píšeš, že právě z tohodle důvodu ho nechtěla, tak bylo podle mě právě tím co se tam všechno stalo... podle mě ta Katniss taková jaká byla před 74. hrama by s Peetou neskončila... a to je právě to, že mě sere, to jak skončila, že jí to všechno(74. a 75 hry, odboj, vzpoura, boje) změnily tak moc psychicky, že nakonec skončila s Peetou....

ani sem to nechtěl napsat, tak že by si ho brala z nouze... to zase né.... ale celá ta zamilovanost byla podle mě způsobená tím co se tam právě stalo, tím co si zažily ve hrách, tím čím vším museli projít a tím jak jí to změnilo....

a prostě celkově, nevím jak to posat, prostě Peeta mě tam jako postava trochu štve.... Hutcherson mě štve ještě víc... a Katniss a Jennifer zbožňuju.... tak asi proto mám asi největší probléms tím jak to dopadlo.... :-) takže já mám asi největší problém si vůbec připustit to že by o doopravdy milovala, právě proto, že mi k ní vůbec nejde a protože ho nemám rád... :-)

na příspěvěk reagoval Lenka_J, j.linhi

Lenka_J

Lenka_J (hodnocení, recenze)

Queb

SPOILER: Nedá mi to se nezapojit do debaty. Podle mě dlouhou dobu Katniss nevěděla, co vlastně chce. Až postupem času to začala zjišťovat, rozhodně si nemyslím, že by s Peetou byla jen z pocitu povinnosti. Možná s Galem měla podobný život, ale hry to změnily. Peeta byl ochotný položit svůj život za její a ona za jeho. Nevím, co je větším důkazem oddanosti než toto. A možná jsem měla pochybnosti o jejich společném bytí v první díle, ve třetím už vůbec ne. Jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo. Hořkosladký polo-happyend, přesně to, co se k trilogii HG hodí. Nějak moc odlišný konec si já sama ani představit neumím.

na příspěvěk reagoval j.linhi, Queb

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

Queb

!!!SPOILER!!!z toho duvodu ze si jsou podobný atd. Hurikána právě nechtěla, jo mezi 74. a 75. to vypadalo ze by to tak mohlo dopadnout ale behem čtvrtoher si to uvědomila... navíc to jak jsou popsaný pocity při líbání Peety a Hurikána..... ne Peetu si nevbrala z nouze, dyt i nakonci se ji říká při ty hře  "skutečnost nebo lež" Milovala jsi mě. ( ne nebyla to otázka) a ona mu řekne odpoví skutečnost... tim kniha končí.... tohle mi nepřipadá jako že si ho vybrala omylem

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

j.linhi

jo za ty boláky dík.... úplně mi to nějak vypadlo, že to bylo od toho jak likvidoval konkurenty otráveným jídlem... :-)

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

no jako byly tam náznaky, že je do Peety asi fakt zamilovaná no... ale i tak mi to přišlo, že to je fakt taková zamilovanost "z nouze, ze soucitu, z toho že mu něco dlužím" nebo tak něco... nevím jak to popsat prostě... :-)

to že se psychicky hroutla při těch Peetovejch přenosech z kapitolu nemusí znamaenat zamilovanost podle mě... ale jen prostě to že k němu měla fakt hodně blízko, že mu něco dlužila, že mu slíbila a chtěla ho z 75. her zachránit atd... už v prvním díle byla naznačený jak nesnáží, to když něco někomu dluží....

Takže prostě mi to přijde, že ikdyby se do něj fakt zamilovala, tak to je z nějakýho divnýho důvodu.... né toho správnýho...

z toho správnýho důvodů by se podle mě dokázala zamilovat právě do Hurikána, protože si byly podobný, měli hodně společnýho, znali se perfektně, říkali si všechno, měli k sobě blízko a už před 74. hrama a vlastně i v době mezi 74. a 75. mi přišlo že to je ten koho skutečně chce, nebo by měla milovat.... Peetu určitě né....

no princip tý bomby byl hlavně v tom, že měla nějak spadnou dvakrát chvíly po sobě a to na ní bylo to nebezpečný, to byla ta past, kterou vymyslel hurikán, ale už nevím přesně... a to je stejně jedno... stejně nemohl za to, že je použily na Prim, a to si uvědomovala i Katniss....

je mi jasný, že konec nezmění nijak moc.... a jak jsem psal, stejně by mi to bylo už asi jedno, když znám ten knížní konec, kterej bude vždycky na prvním místě a v hlavní paměti....

to že se z toho Peeta úplně nedostal, z tý pozměněný paměti jsem z knih ani nepostřehl.... mě přišlo, jakoby byl na konci už docela OK...

na příspěvěk reagoval j.linhi, Lenka_J

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

jhr

máš pravdu s tímhle nesouhlasím a muj konec je naštěstí oficiální a na tom nic nezmění ani film, to by si totiž filmaři nedovolili ;)

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

Queb

!!!SPOILER!!!boláky se mu dělali z toho duvodu ze jedes otraveny jidlo spolecne s lidma co chtel zavraždit, ale pak si okamžitě bral protijed... bohuzel to delal tak casto az ho takhle poznamenalo

na příspěvěk reagoval Queb

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

Queb

!!!SPOILER!!!

Do Peety se zamilovala ve druhym díle na tý pláži když ji dal tu perlu, kterou mimochodem celej treti dil nosi u sebe a po tom rozhovoru co ji dal medailonek s fotkama. Z prvni poloviny tretiho dilu je cejtit ze ho furt miluje, to jeji psychycký zhroucení Pokaždý když ho vidí v TV a nebo se o něm někdo zmíní nebo ji ho cokoliv pripomene a i to ze si vsichni uvedomi ze dokud ji ho nevratěj neni schopna fungovat ta jak oni potřebujou. To ze v druhy pulce tam zacinalo neco s Hurikaem bylo jen proto že byla zmatená z toho co se s Peetou stalo a podporovala to čím dál větší závyslot na lékách. Hurikán nevymyslel tu bombu, ale způsob jakym ji použít (padáčky který symbolizuji ve hrách sponzorský dar). Kazdopadne pokud ve filmu bude jinej konec, necekej ze misto Peety skončí s Hurikánem, to by byl az prilis velkej zasah o deje a vetsina fanousku prave ne tohle ceka, pokud by to nedostali ai by tvurce filmu zlynčovali. Podle mě se to bude tykat toho že ta Peetova upravená paměť nebude az tak vážná jako v knize a přijde k rozumu během bitvy v Kapitolu, mimochodem v Knížce se uplně nevyléčil nikdy.

 

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

SPOILER....

jen tak mimochodem, dotaz ke knihám....

před popravou Snowa proběhlo to hlasování vítězů o tom zda udělají poslední hry, z dětí příbuzných lidi z kapitolu... a odsouhlasily to.... pak poprava dopadla trochu jinak, než si představovaly... ale o těch hrách tam už nebylo ani písmeno....

myslíte že teda nakonec byly, nebo to pod novou prezedentkou přehodnotily....?

a ještě jeden dotaz.... nějak se mi úplně vypařilo z hlavy, proč se Snowovi dělali v puse nějaký ty "boláky", ze kterých mu neustále valila krev....? vím že to tam bylo, brácha ty knížky dočetl taky tak před 3 týdnama a taky si na to nemohl vzpomenout...

na příspěvěk reagoval j.linhi

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

j.linhi

Podle mě byl údernější a právě proto, že měl podobnou povahu jako Katniss a celkově mi přišel na rozdíl od Peety uvědomělejší v odporu proti Kpitolu. Peeta na mě působil pořád ještě jako "vyjukané" nedospělé děcko, prostě ještě jako kluk (jistě v průběhu příběhu se to změnilo ale stejně... ) ale Hurikán je podle mě dospělý muž co to má v hlavě dobře srovnané podobně jako Katniss. Jejich vztah kdyby spolu zůstali by byl daleko jednoduší protože o sobě vědí všechno a vědí co od sebe mohou čekat protože se dokonale znají a vědí jaký ten druhý je. Jednoduše řečeno jsou si sobě navzájem rovnocennými partnery ve společném vztahu. Peety ale bude vždycky ve stínu Katniss, protože ona je prostě dominantnější než on a vždy ho bude takzvaně vodit za ručičku a v podstatě mu bude nahrazovat matku. :-)

Je mi jasné, že se mnou nebudeš asi souhlasit ale já to tak prostě vidím. 

na příspěvěk reagoval j.linhi

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

j.linhi

SPOILER....

tak to že Hurrikán vymyslel bombu, to nemá nic společnýho, s tím že jí pak použily na Prim... to si tam říkala i sama Katniss, takže za to ho nemohla obviňovat a myslím že ani neobviňovala, pokud jsem dobře pochopil z knih...

nevím jestli do Peety byla skutečně zamilovaná, mě přišlo že skutečně zamilovaná né... že to byl spíš ten pocit bezpečí, nebo protože mu jakoby furt něco dlužila, právě proto jak byl hodnej a jak jí chtěl furt chránit... nebo to bylo už tak prostě ze zvyku, jasně že ho měla hodně ráda, ale skutečná zamilovanost tam podle mě nebyla a pokud tam byla nějaká forma zamilovanosti, tak vznikla podle ze na základě špatných důvodů, výše uvedených....

prostě hurikán by se mi k ní hodil 100 krát víc... úplně si představuju, jak by bylo krásný, kdyby skončily spolu v 12 kraji, měli by spolu děti o kterých se bavily už před 74. hrama, žily by svobodně, chodily by na lov atd atd atd....

jaka asi je jasný že potom všem co se tam stalo, tak měla k tomu Peetovi blíž... ale to už právě vychází z toho, že mě sere jak z toho Katniss celá dopadloa, že jí to poznamenalo tak, že nakonec skončila s někým jako je Peeta... a že už prostě nebyla ta osoba co byla před 74. hrama....

nějak se do toho zamotávám.... :-)

na příspěvěk reagoval j.linhi

Související novinky

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (více)

Reklama

Reklama