Reklama

Reklama

Ginger a Rosa

  • Velká Británie Ginger & Rosa (více)
Trailer

Londýn roku 1962. Dvě nerozlučné dospívající kamarádky Ginger a Rosa spolu chodí za školu, povídají si o lásce, náboženství, politice a snech o budoucnosti, ve kterých se budou rozhodně mít lépe, než jejich matky. Rostoucí hrozba jaderné války však zastíní jejich životy. Ginger to táhne k poezii a protestům, zatímco Rosa Ginger ukazuje, jak kouřit cigarety, líbat se s klukama a modlit se. Obě však vzdorují svým matkám – Rosa Anoushce, svobodné matce, Ginger Natalii, frustrované malířce. Ginger má navíc otce pacifistu, Rolanda, který připadá oběma dívkám romantický a bohémský. Svou dceru povzbuzuje v protiválečných aktivitách, zatímco Rosa se o něj zajímá z úplně jiných důvodů. Vrcholí Kubánská krize, zdá se, že svět spěje ke svému konci a nerozlučné přátelství dvou dívek se zlomí. Ginger se upíná k jediné naději – může zachránit lidstvo před vyhynutím? A přežije zároveň vlastní zkázu? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (26)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Zrzka v hlavní roli kromobyčejně zajímavá a dobře hrající (jak se zdá z komentářů, měl bych ji z nějakého důvodu znát..), ale je to snad jediná dobrá věc (spolu se scénama homosexuálních kmotrů), ano, občas, jednou za deset minut se možná zjeví dobrá kompozice kamery, dobrá scéna, ale to je všechno. A to nestačí, dialogy jsou nudné asi jako četba Bible v hebrejštině, za předpokladu, že hebrejsky neumíte. Na konci se sice zjeví zčista jasna zjeví silná scéna, ale to mi nestačí, protože filmem je protknuto nesnesitelný množství kdejakých debat o Karibský krizi, které jsou k ničemu a ději nepomáhají + je hromadu záběrů o vteřiny delších, než by bylo záhodno, díky čemuž ztrácí tempo. Podprůměr. Krystalickej ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Velice citlivě a emotivně natočené drama. Pojaté hodně syrově, obrazně a vše plyne tak pozvolně až poklidně pokud se to dá vzhledam k ději takhle nazvat. První půlka se mi hodně líbila. Ale potom se to začlo trochu přiostřovat a mě to místy přišlo trochu umělé a možná trochu moc vyhnané do extrému, což bylo dle mého názoru zbytečné.To co bylo asi nejlepší součástí snímku jsou herecké výkony, protože všichni excelovali a Elle byla skvělá. Povedená byla i kamera a hudba- všechno to dohromady tvořilo takovou upřímnou atmosféru. A taky mi film trochu přiblížil politickou situaci v USA v 60. letech a jak byla silná hrozba jaderného útoku. Silnější tři hvězdy. ----" The only life is the one we have now which is why we must seize it and live."---- ()

Reklama

whack 

všechny recenze uživatele

V mnohých filmoch, v ktorých hlavné postavy sú zapojené do nejakého protestného hnutia, väčšinou pochádzajú z nefunkčných rozvrátených rodín, kde jeden extrém strieda druhý. Je to až trochu trápne. Trpia scenáristi na celom svete nejakou fóbiou? Otec hlavnej hrdinky predstavoval tú formu odmietania autorít, ktorú presne nemám rád, sú presne tým dôvodom rozvracania rodín. Takto to nefunguje. Počas Kubánskej krízy, kde v rádiách denne rozprávali o atómovej vojne, ktorá je na spadnutie, tomu nemohlo byť inak, že mladí sa obávali o budúcnosť. Iba dnešní hlupáci sa smejú z tých „smiešnych hipíkov“, čo vtedy protestovali. Lenže v tomto filme sa toho stalo viac ako sa malo stať, a to, čo malo byť viac rozobraté, nebolo. V podstate som si ani žiadnu postavu neobľúbil. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Příběhy nahlížené citlivou holčičí optikou v režii ženy to mají těžký, protože pánská komunita CSFD se těžko dokáže naladit na pocity mladé slečny, která se hroutí z toho, že s její nejlepší kamarádkou spí její bohémský táta. Pokud ale máte trochu dobré vůle, nebo jste přecitlivělí, tak možná trpět nebudete. Škoda, že po dramatické stránce se zabere až posledních 10 minut a vyhodí vás načnuté díky finální scéně s básní. Jinak já po tomhle filmu nešel díky Elle Fanning, ale hlavně kvůli kameramanskému esu Robbie Ryanovi, který zase dokazuje proč je asi nejlepším současným ostrovním kameramanem. ()

GTS_PUNK 

všechny recenze uživatele

Ginger & Rosa režisérky Sally Potter z roku 2012 je príbehom dospievajúcich dievčat vo Veľkej Británii začiatku na šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, kedy sa svet - viac než kedykoľvek predtým - obával jadrovej vojny. S týmito obavami žije aj Ginger (Elle Fanning), pričom jej kamarátka Rosa (Alice Englert) sa postupne začína zaujímať o iné veci, vrátane Gingerinho otca Rolanda (Alessandro Nivola). Potterovej film svojím spôsobom ponúka (ne)typický príbeh o priateľstve dievčat, ktoré čelí mnohým skúškam a pochybnostiam. Bohužiaľ, vo všeobecnosti ale nedokáže diváka dostatočne zaujať, hoc námet ako taký nemožno považovať za vyložene zlý. Snímka skôr dopláca na spôsob rozprávania príbehu, v ktorom nielen postavy, ale aj prostredie pôsobia pomerne zdeptaným, plochým a skoro až nevýrazným dojmom, čo sa celkovo negatívne podpisuje na tom, ako divák dielo vníma. Podobne ladených filmov existujú desiatky, ak nie stovky, pričom tento kúsok je jedným z tých, ktoré nefungujú zrovna ideálne. Z obsahového hľadiska v praxi totiž nedokáže v podstate ničím zaujať. Zobrazenie osobných vzťahov je síce vo všeobecnosti v poriadku, ale spojenie s problematikou jadrovej vojny, atómovej bomby a protestného hnutia je akési čudne pôsobiace. Ginger & Rosa je preto celkovo slabý filmový počin, ktorý síce vykazuje potenciál, ale nedokáže ho prakticky vôbec zužitkovať. A to ani v rovine pomerne solídneho hereckého obsadenia, spomedzi ktorého vyčnieva atraktívna Alice Englert. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Elle Fanning (Ginger) zažila v tejto snímke svoj prvý filmový bozk. (Crybaby)
  • Skratka YCND znamená "Youth Campaign for Nuclear Disarmament". (dwdb)

Reklama

Reklama