Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

JohnnyD

Ak bol na niečo dobrý remake Carrie, tak na to aby som spätne docenil DePalmov originál. Tento remake je inak totálne spackaná fušerina. Scenár, konkrétne práca s postavami a ich motivácie, je slušne povedané na úrovni 80s béčka a vôbec neide s dobou. Dnes už proste takéto jednorozmerné naliňajkované charaktery neprejdú. No čo ma sklamalo najviac sú herci. Julianne Moore je nedôveryhodná, no to čo predvádza inak moja obľúbenkyňa Chloe Grace Moretz je na úrovni dedinskej ochotníckej adaptácie. Totálne nezvládnutie role. ()

M.a.t.t.

Nezabudnuteľný zážitok. Kimberly Peirce vzala to najlepšie z predlohy, vypožičala si pár nápadov z prvej adaptácie a doplnila o pár vlastných. Dej zasadený do prítomnosti dáva zmysel, výraznejšiu vernosť Kingovej nemožno upierať a už len kvôli vynikajúco natočenému a vygradovanému finále má táto verzia zmysel. Možno to nie je klasický horor, ale to nebola ani kniha. Výraznejšia výčitka tak môže byť adresovaná snáď len castingu hlavnej postavy, ale nakoľko sa šikana skutočne neodvíja len od vzhľadu, u mňa padá aj táto. Patrične retro a pritom aj dostatočne moderné spracovanie, ktoré ma držalo od úvodu do konca. ()

PinokKio

Carrie od De Palmy je už pomalu v babičkovských letech, takže někoho úchylného z filmové branže napadlo pomazlit se s jejím vnoučetem .. bohužel. Původní Sissy Spacek byla křehká, naivní a éterická bytost, která si ani neuvědomovala, že ji šikanují, kdežto současná představitelka role Chloë Grace Moretz by díky své narostlé figuře mohla z fleku porážet v páce kluky z fotbalového týmu .. a přesto se díváme na jeden a tentýž film o jedné a té samé holce, který bez výraznějších změn okopírovali a nově naservírovali všem těm, kteří už ani pořádně neví co že je to celuloid .. ()

misterz

Súhlasím, že na pôvodnú verziu so Špačkovou to nemá, ale aj tak som s týmto spracovaním spokojný. Utvrdilo ma to v jednom. Chloë Grace Moretz je vychádzajúca herecká hviezda, o tom už nemám žiadne pochybnosti. Má všetky predpoklady na to, aby raz natočila film, z ktorého padnú všetci na zadok. Má len 16 rokov a na konte už niekoľko skvelých filmov. A určite to nie je len tým, že má šťastie na dobré ponuky. Aj tu potvrdila svoje herecké nadanie, bez nej by táto verzia Carrie určite zapadla prachom, podala tu skvelý výkon. Niekto by snáď mohol namietať, že výber hlavnej hrdinky nebol práve najšťastnejší, veď Carrie v originály nebola tak pekná a príťažlivá, ale podľa mňa to nie je dôležité. Aj pekný človek môže byť neobľúbený a terčom rôznych posmeškov pokiaľ je čudný. Špačková sa pre rolu Carrie narodila, nikto ju nemôže tromfnúť, ale jej ďalšie filmy až tak neohúrili. U Chloë Grace Moretz to platí opačne, zvládla Carrie a aj veľa iných filmov. S finálnou scénou som bol tiež spokojný. Škoda tej celkovej atmosféry, mohlo sa viac popracovať na psychológii a bode zlomu hlavnej hrdinky. Film by mal určite väčší úspech, ale aj napriek tomu, za pozretie rozhodne stojí. 80/100 ()

Cappuccino

Menštruačný horor ako sa (ne)patrí aneb ako pokaziť Kingovu klasiku. Teda, nie že by filmové adaptácie jeho kníh väčšinou za niečo stáli, ale tak toto, vážení, to bola príšerná nuda. Do konca snímku ma pri vedomí udržiavala myšlienka, že sa to z tej teenagersko-školskej úrovňe posunie do čohosi serióznejšieho, mysterióznejšieho, do čohosi, z čoho si napustím do gatí. Ale zmena holt nenastala. ()

• Tvůrci filmu natočili před premiérou snímku video, do kterého zapojili i nic netušící zákazníky jedné malé kavárny. Ve videu mladá žena po incidentu odmrští muže na stěnu kavárny jen silou vůle a následně "silou mysli" zdemoluje okolní zařízení. Krom herců, kteří dotváří atmosféru, jsou součástí i reakce nic netušících zákazníků. Video končí odkazem na film. (ČSFD)
  • Slogan "You will know her name," je odkazem na poslední větu z titulní písně broadwayského muzikálu „Carrie“. (Dr Lizal)

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek