Tak fajn

• Slovensko Tak fajn

Tak Fajn je komedie o nepodařené dovolené ve třech v Chorvatsku. Milan se rozhodne požádat svojí přítelkyni Beatu o ruku právě během romantické dovolené u moře. Na tu s nimi nakonec jako křen jede i věčný party živel Miki, který se rozhodne jim romantický výlet a zásnuby zorganizovat. Věci se mu ale pravidelně vymykají z rukou a nic nedopadne tak, jak mělo. Povede se nakonec alespoň žádost o ruku, nebo bude dovolená u moře úplná katastrofa? Atmosféru letní komedie umocňují scenérie Jadranských pláží, záběry plné slunce a hudební hity. (oficiální text distributora)

AdamesWWE

[5/10] Kombinácia žáner komédia a slovenská tvorba nikdy k sebe nesedeli a tento film je toho dobrou ukážkou. Každopádne sa nemôže tento film brať ako nejaká vážna komédia, kto to tak berie, robí strašnú chybu, pretože natočiť dobrú komédiu je strašne ťažké a režisér/scenárista/kameraman v jednom musel mať strašne veľa odvahy a penazí, že sa na toto podujal a natočil tento snímok. Ja to beriem ako oddychový film pri ktorom nič neriešim, herci sú prijateľný, prostredie pekné, fajn známe pesničky od našich interprétov, humoru je málo, iba pár úsmevných situácií, výraznejší nie je takmer nikdy ale najviac sa mi páči Labuda starší. Neriešim dejovú líniu, kameru a podobne, pretože to nemá význam. Takisto ako nemá význam točiť tento film, ako oddychový film áno, ale bohužial nič viac. Pri najlepšom priemerný snímok, nie nudný, ale nepotrebný. Čo z toho je horšie?! ()

Dzvandzi

Film,který se natočil na i-phone :D :D :D Hrozná kvalita obrazu,místy i rozmazaná a to už je teda něco..Jinak scénář a herce nechme radši stranou,to by bylo na dlouho.1* dávám pouze za to,že jsem se párkrát pousmál a také za pěknou Barboru Žileckou.Také nechápu proč je to žánrově muzikál...!!??...Prvně jsem dával 2*,ale když jsem to srovnal s podobným filmem "Účastníci zájezdu" , musel jsem své hodnocení po právu snížit. ()

Drom

Hm, proč přesně tu je napsáno, že to je muzikál? To mám počítat ty popový skřeky a tu scénu jak skoro zpíval ten jejich přitroublej kamarád? Jinak našlo se tam několik, řekněme, zábavných momentů, ale je to takový slabý. Ono to celkově vypadá, že Paľo Janík, řezník a sedlák v jedné osobě, si půjčil auto a kameru a jal se točit film s rozpočtem v ceně pohonných hmot na cestu do Chorvatska a zpět. Měli tam původně účinkovat dva páry, ale protože otec tohoto díla nechtěl jet v kufru (kde už navíc byla kupa báglů a ještě střecha kabrioletu) musel někdo zůstat doma. Odnesla to Zuzana Norisová, asi patrně proto, že má menší prsa, než Barbora Žilecká. A v plavkách na pláži... no zkrátka každý divácký voko se počítá. Ta kamera byla někdy děsná a v některých záběrech bylo až okaté to svícení. Ale upřímně, po prvních deseti minutách jsem čekal větší katastrofu. Pak jsem si na ty postavy trochu zvykl a bylo to lepší. Všimli jste si mimochodem, že nejzlejší postavou je auty posedlý Marian Labuda (který byl mimochodem výborný)? Nebyl to odpad, navzdory handicapu zápletky, výpravy i zpracování. A dokonce ani nemám potřebu pomlouvat obstojný herecký výkony. ()

Mire odpad!

Ako som písal v diskusii, do kina by som na to určite nešiel, ale pirátskej kópii filmu by som svoj čas venoval. XviD je vonku a ja mám tento počin úspešne za sebou a musím povedať, že ma tento film celkom prekvapil, pretože som čakal niečo ďaleko horšie, keď má film takéto hrôzostrašné hodnotenie. Mariána Labudu ml. nemusím a navyše v kontraste s Barborou Žileckou mi vadil až príliš veľký vekový rozdiel - to bolo proste veľmi viditeľné. Tak buď mali do filmu obsadiť jemu, alebo jej vekovo primeraného partnera. Film ako taký, na to v akých podmienkach bol natočený dopadol asi najlepšie ako mohol. Jasné, že veľa vtipu to nepobralo, ale keď neviete čo s časom, tak sa na to pozrieť dá a je tam aj určitá šanca že to aj dopozeráte do konca :) Keďže jeden a pol hviezdičky sa udeliť nedá, zaokrúhlim to na dve, asi vďaka Barbore Žileckej, šak čo, pre takýto film je to až až :) EDIT 15.2.2014: takejto sračke som dal dve hviezdičky? pánabeka... toto je úplný sranec! ()

Marek1991 odpad!

Komédia, no to určite. Veď protagonisti sa nasmiali viac než ja. Klišé ústredná línia o práci na dovolenke s nehercami. Tomáš Palonder to dokázal najmä pri scéne, kde akože plakal, malé deti by to zahrali presvedčivejšie. Labuda ml. je vtipný tak akurát možno pre malú hŕstku ľudí, jeho tatko už smeruje asi tiež do starého železa a Barborka Žilecká, ktorá je o rok a pár dní staršia ako ja do filmu ešte nepatrí, lebo tu bola za krásnu a tou ostala, lebo herecké umenie nepredviedla a odsmiala takmer všetko. Rozhodne nemienim dávať jednu hviezdu kvôli jej kráse, toto nebola módna prehliadka a ak si tvorcovia mysleli, že krásnou ženou si zachránia aspoň nejaké tie sympatie a zarobia aspoň na pubertiakoch, ktorí neodolajú na slovenské pomery veľkej reklame na tento film, ktorá sa hemžila do tohto filmu nevkusnými komerčnými piesňami, jedna tu bola dokonca viackrát použitá, tak sa mýlili, lebo je to prepadák a ďalší dôkaz, že slovenská tvorba je na dne. Do toho ešte reklama v podobe hlášky na jedného slovenského najkomerčnejšieho rapera, pár póz na akože zaujímavé scenérie, proste taká klišé panoráma a nezmysel s vložkou o bojoch s Turkami, veľa trápnych grimás a tančekov bez ktorých sa mladší Labuda asi už vo filmoch nezaobíde a tie akože celebrity, ktoré sú v republike známe z reality šou a promuje ich bulvár sa tu vyzliekli, aby urobili akože nudapláž. Vrcholná zlátanina po ktorej by mal Pavol Janík mladší pouvažovať, či si nevybral zlé povolanie. Ďalšia hanba, ktorú nám tvorcovia urobili na dá sa povedať už medzinárodnej scéne. Časom sa z tohto zrejme stane zaprdená blbosť. Ochotníci hrajú lepšie a robia lepšie veci než bolo toto. ()

• Na začiatku dostane Milan (Marián Labuda ml.) kameňom do hlavy a má tam ranu. V ďalšom priebehu filmu po nej však nie je ani stopy. (toi-toi)
  • Milanove (Marián Labuda ml.) zvonenie na mobile je zvučka z detskej relácie Ma-tel-ko (od r. 1973). (toi-toi)
  • Tomáš Palonder, ktorý hrá vo filme speváka Mikiho, pôsobí v reálnom živote ako spevák skupín Bruno Benetton, Palonders a Love 4 Money. (toi-toi)