Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (více)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

Nortizop

Moje velmi vysoké očekávání bylo během prvních 20 min. kompletně zbořeno fatálními bezmozkovými myšlenkovými pochody naší skvělé kyborgyně. To je prostě totální destrukce vynikající myšlenky, ze které by se mohl zrodit geniální seriál, ale NE!, místo toho se musí dívat na ten její ubulenej ksicht a našeho otravného geniálního přizdisrá*e. Přemluvil jsem se na asi 7 dílů, ale dál už to prostě nevydržím. Tak alespoň jedna za myšlenku budoucnosti a tech vymoženosti jinak bych šel asi do mínusu. ()

oldboy118

niečo tak nelogické, založené na náhode, strašných záberoch a strašných dialógoch som ešte nevidel... dve časti a nestíham sa čudovať, čo to vidím... určite si pozriem aj tretiu, lebo dúfam, že nejak to zachránia, ale toto je veľmi silná káva... toto je naozaj sci-fi, bohužiaľ i tá prítomnosť v seriály ()

stickon

Prijemne detektivni sci-fi se sympatickou hrdinkou. Zatim bych nedal plny pocet, ale jsem prekvapen. Vysoky potencial pro psychologii postav, rozhodne doporucuji. ()

hardsup

Máte rádi tématiku cestování v čase a konspirační teorie? Zkuste nový seriál Continuum. Speciální policistka Kiera Cameron (Rachel Nichols) se v roce 2077 účastní popravy osmi členů teroristické skupiny Liber8, která bojuje proti korporátní a zkorumpované vládě. Vše nejde ale podle plánů a těsně před vykonáním rozsudku smrti se podaří teroristům otevřít časové okno a uprchnout o 65 let zpět do roku 2012. Kiera je následuje do dnešního, pro ni zcela neznámého světa. Začne se vydávat za zvláštní agentku, aby překazila hrozivý plán teroristů - přepsat historii, ehm, vlastně budoucnost. ()

von.netvor

Taková rodinná běžnost. Viděl jsem skoro celou první řadu, stáhl si poslední tři díly a odjel na dovolenou. Po návratu jsem se na to už neměl sílu dívat a skončilo to vymazáním. Že to má druhou sérii nechápu, od začátku je to nastavovaná kaše s látkou na jeden kratší celovečerák. Hodnotím 50% za hezkou hlavní hrdinku. ()

StrayWolf

Scenár seriálu je čistá propaganda Ameriky a celého toho systému, ktorý zdiera ludí, voda je len na prídel, všetko je kontrolované štátom, vládou a hlavne korporáciami. Hlavná hrdinka je ich obhajcom a bojuje za ich práva kdekoľvek a kedykoľvek. A zlí teroristi sú (aspoň podľa mňa) tí, ktorí majú logické ciele. Aby nám "Veľký Brat" nepozeral aj do taniera s polievkou... (posledná pozretá epizóda 01x06) ()

Isfio

Prvá séria za 5, druhá za 4 a tretia za 3. Nechcem prezrádzať dej, tak len naznačím, že v tretej sérii skĺzol seriál do šablóny, Liberat8 niečo spraví a my to napravíme, jedna časť za druhou v podobnom duchu, hlavný príbeh sa už nikam neposúva, je z toho obyčajná krimi detektívka pochybnej kvality. Zo všetkých scén kričí tá príšerná televíznosť prostredia Vancouveru, vidno, že rozpočet je nízky a všetko sa natáča v pár miestach. ()

pekos

Niektoré seriály alebo filmy s obsahom cestovania v čase sú zaujímavé, iné zase dramatické a poučné, no všetky obsahujú sci-fi prvok, ktorý nie je zrealizovateľný. Zakrivenie času nie je v našom štvorrozmernom priestore možné, t.z., že vidieť minulosť alebo budúcnosť je pre nás nemožné, no to nebráni producentom produkovať filmy a seriály o posunoch v čase a nám konzumentom sci-fi tieto filmy pozerať. Zaujímavým filmom boli Návrat do budúcnosti (BTF) a Butterfly Effect (BE), ktoré sa snažili vložiť "logiku" do jednotlivých scén, či už s humorom (BTF)alebo s dramatickými prvkami (BE). Myslím, že i producent tohto seriálu Continuum čerpal z týchto zdrojov, pretože tento seriál sa snažil o "logiku" časových posunov a zmien podľa pravidla Motýlieho efektu, ktorý hovorí, že mávnutie krídel v jednej časti Zeme spôsobí katastrofu v inej časti Zeme. Seriál je zaujímavý, s primeranou akciou, vhodnou aj pre mladšieho diváka. Keďže herci hrajú prirodzene, bez afektov, je to seriál pre celú rodinu na nedeľné popoludnie. Aj samotné vyvrcholenie sa nesie v duchu pozitívneho a poučného rozuzlenia časovej zápletky a´la Disney Production. Tento seriál je opakovane pozerateľný, a napriek tomu, že poznám jeho záver, ktorý prišiel v 42. časti, rád sa k nemu vrátim. ()

Socirel

Tady se tvůrci zpracováním podstaty cestování časem pustily na tenký led. Nechci ve vznikání a zanikání alternativních vesmírů a efektu motýlího křídla hledat logiku, protože v tom žádná není, ale když u toho člověk moc nepřemýšlí, dá se na to koukat. Ve 3. a 4. sérii už je těch paradoxů trochu moc, takže nemůžu udělit horší 4 hvězdičky, ale zvolím lepší průměr. ()

xray0045

Slusny sci-fi serial, ktery se rozjizdi ato jak pribehem tak bohuzel i vatovejma dilama. Par opravdu peknych napadu, casove smycky a paradoxy vetsinou davaji smysl a hlavni hrdinka je sympaticka. Asi si to zaslouzi 4 hvezdy, ale jeste nejsem uplne presvedceny. Kdyby tvurci zhustili pribeh a jednu sezonu vynechali tak by to jen prospelo. Velke plus si zaslouzi tvurci resp. stanice ze meli moznost to elegantne uzavrit v 6ti dilech posledni serie, udajne to vypadalo na zruseni serialu na konci 3. serie. ()

PsenickaR

Takových podobných seriálů by mohlo být klidně i více. Zajímavá zápletka a hraní si s cestováním do minulosti, povedené ukázky budoucnosti a také sympatická hrdinka, i když někdy tedy ty její stesky po návraty mi přišly až moc a začínaly otravovat. Co je také fajn, že seriál neždímal téma dál a dál a skončil včas, tak akorát a tak jak měl. ()