Šmoulové: Zapomenutá vesnice

• USA Smurfs: The Lost Village (více)

V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie! (Falcon)

Ivousx.y

Tohle bylo rozhodně lepší než předchozí dva díly. Sice to nedosahuje kvality původnímu seriálu, který do dnes zbožňuji, ale dalo se to vydržet. Co mi docela vadí, že tvůrci neangažovali ze seriálu původní postavy jako například Šmoulíček (který se tam mohl mihnout), Kutil (který byl jednou z nejdůležitějších postav ze seriálu) a nebo se mohla klidně nějak připomenout i Sašetka a ostatní Šmoulata. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Šmoulinčino jméno nám o ní nic neprozradí, takže co je zač ta Šmoulinka?" - "Řeknu to bez obalu. Jako pekařka za nic nestojí." - "Šmoulinka je spojení Šmouly a Inky. Ale co je Inka?" - "Šmoulinka je prostě... Je úžasná." Šmoulinku stvořil zlý čaroděj Gargamel. To ale všichni víme, že? Nebo alespoň každý fanoušek modrásků to ví. Je škoda, že po druhém hraném filmu dostáváme stejné téma v animáku. "Co je zač ta Šmoulinka?" Tohle je jedna z těch věčných otázek, na níž nikdy nenajdeme odpověď. "Šmoulinka může být čímkoliv chce." Já mám od dětství pro šmoulové slabost. Nejradši mám Mrzouta, který měl zde jen jednu scénu. Na druhou stranu tady je zapomenutá vesnice, kde jsou šmouloženy. Bavila mne květuše, krásné barvičky a styl animace. Myslím si, že je to zábavný a roztomilý film, který si užije celá rodina. Je jedno, že příběh tady je ohraný či jestli je vám 10 nebo 50 let. Je to kouzelné a na 5*. P.S: Stále mi zní v hlavě I'm a Lady od Meghan Trainor. - 100%. ()

funesfilm

Animácia postavičiek menej uveriteľná a tak preto moje hodnotenie kleslo na priemer. Inak film má príbeh, atmosféru hodnú pre detského diváka. Konečne Šmolkovia, akých pôvodne poznáme. Dokonca aj ja ako dospelý, som sa pri niektorých scénkach pobavil. Kreslení by boli určite krajší, no tento modrý svet sa s istými rezervami nemá dôvod stratiť v pamäti diváka. ()