Lakomec

• Francie L'Avare (více)

Slavný příběh o chorobné závislosti na penězích, natočený podle Moliérovy divadelní hry, s nejoblíbenějším francouzským komikem v hlavní roli. Starý Harpagon (Louis de Funès) je chamtivý, lakomý a bezcitný. Okrádá služebnictvo a omezuje své děti. Kleantovi vybral bohatou vdovu a Elišce namlouvá starce Anselma. Sám si myslí na krásnou a mladou Marianu. Jednoho dne se mu ale z pokladnice ztratí 30 tisíc dukátů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

andy60

I já budu trochu za lakomce v přidělování hvězdiček. Funes natočil mnoho lepších komedií - takže jedna je tak akorát. ()

killberrybil

Jak nesnáším českej dabing, tak jsem si říkal, že Funes byl vždy skvěle dabovanej Filipovským, a tak jsem se i těšil. Jaký byl pro mě šok, když jsem slyšel úplně jiný hlas než Filipovského. K tomu se přidala počáteční nuda a měl jsem co dělat, abych vůbec dokoukal. Ale jako film k maturitě se to velmi hodilo, neboť se tato adaptace držela přesně podle knihy a občas byl i vtipný. ()

Sadova302b50

Zajímavé zpracování, které (bohužel) stojí a padá s de Funesem, který se tu v rámci (Molierových) možností docela vyřádil, a také na několika invenčních nápadech, na které tu mnozí uživatelé též odkazují. Zbytek se mi ale příliš nezamlouval, resp. nic dalšího vzláštního nepřinášel, nakonec se ale přikláním k vyššímu hodnocení. 78% ()

P3rcy

Doporučuji budoucím maturantům, film je velice věrný předloze a nejznámější scény si snadno zapamatujete díky vykuleným očím Louis de Funèse. ()

SNCIS

Nejvíce u českého dabingu zamrzí absence klasického a ikonického hlasu legendárního pana Filipovského, kterého zde nahradil Jiří Krampol. - 60%. ()

ferika

Keby sa Francuzi nedrzali tak otrocky originalnej predlohy a skratili to na klasickych 90 minut, bolo by to perfektne. Cesky dabing mi nesekol, nemalo to "grady" Filipovskeho ani na 50% - pre mna vyslovene rusive. Nemci chapali negativa tohto filmu tak, ako recenzenti CSFD.CZ a skratili nemecku verziu az prilis drasticky na 76 minut! Navyse nemecky dabing je ovela "filipovskejsi" , nez ten Krampolov,, preto by som tej nemeckej verzii dal minimalne 4 *. ()