Oxytocin

L. de Funes v roli gangstera, který se chce zmocnit Cadillacu s diamanty a Bourvilem v roli trouby (ksicht a herecký úm na to má :) ), v mém nejoblíbenějším filmu s nimi. "Podepsán SSSS Sarojan." ()

mistr97

Smolař je dalším filmem, kde exceluje Louis de Funes. Z jednoduchého nápadu se stal plnohodnotný film, do kterého se vešla spousta humorných situací. Bohužel musím napsat, že mě moc nezaujal Bourvil. Asi to není úplně jeho výkonem, spíše jeho rolí, kde hraje až příliš velkého naivu. Film mě ale určitě baví a rád si ho jednou za čas pustím pro jeho uvolněnou atmosféru a pro Funesovy komické výlevy. 70 % ()

Sejkorka

Fuňézovka, která nebyla v kinech ve "zlaté době" mého dětství (Tonoucí se stébla chytá, Senzační prázdniny, Fantomas ....) Koukali jsme včera s vnoučkem a byla to rodinná zábava. Dobrý je závěr, poslední půlminuta najednou s titulky. Co šeptá Fuňéz Bourvilovi ? No asi o moc košer rada nebude. ....... Milý, a tak trochu nešťastný smolař, Antoine Maréchal jede na dovolenou do Itálie , ale auto mu nabourá boháč Léopold Saroyan se svým Rolls-Roycem. Jako zadostiučinění mu bohatý gangster nabídne cestu do Bordeaux bílým vozem značky Cadillac.  ()

Salsecnew

Jako snímek je to pěkný, má zajímavou zápletku, občasné srandičky a poutavé provedení. Avšak není to takový ten typický humor, jak jej od Funése známe. Dabing je s Filipovským a jednou shlédnout  určitě doporučuji. ()

ROTUJICIPIVO

Smolař je jedna z mnoha francouzskejch komedií s Louisem de Funésem a jedna z mejch nejoblíbenějších. Film začíná tim, že  pan Maréchal jede do Itálie na dovolenou ale při tom do něho nabourá pan Sarojan ( Louis de Funés) a jeho auto se rozpadne na kusy. Tak mu Sarojan řekne ať se u něho pak zastaví na schůzi. Sarojan potřebuje dopravit auto, kde jsou ukrytý rubíny, zlato, heroin a diamant z Francie do Itálie a potřebuje k tomu nějakýho ,,troubu'' kterej nebude vědět o co jde a tak nebude nápadnej při kontrole. Když Maréchal vyrazí tak ho sleduje nejenom Sarojan ale i banda, která chce to auto ukrást. Nejdřív zničí Maréchal omylem nárazníky, a proto si je nechá spravit ale když je opravář chce vyměnit tak na něho vypadne všechno to zlato, takže 1 ze 4 věcí fuč. Potom jednu noc když banda zlodějů ujíždí s autem a za nima Sarojan tak omylem místo pneumatik prostřelej místo s heroinem takže 2/4 věcí pryč. Potom vyhodí Maréchal rozbitou baterku plnou rubínů do oceánu takže už zbejvá jenom diamant, kterej nakonec na konci předá policii ale ta si myslí, že v tom taky jede tak to taky zatknou. Film je neskutečná zábava, je tam spoustu vtipů a super scén. Jedna z mejch nejoblíbenějších je, když je Maréchal a Sarojan v jednom kempu, Maréchal na kopci a Sarojan pod nim a Maréchal se v noci přikutálí skoro až do Sarojanova stanu. Určitě komedie pro každýho, i když příběh byl párkrát předpovídatelnej tak to stojí za to 8,5/10 ()