Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Kamiiik

Jako malá jsem si s legem hrála pořád, milovala jsem ho, tak jsem byla zvědavá, co s tímhle nápadem provedou. Jsem dost zklamaná. Zpracování sice bylo parádní, ale to je asi tak všechno. Příběh nezaujal, rádoby vtipné hlášky vtipné nebyly a konec to teda dotáhl do velikosti nevelikosti. Jediné co z tohoto filmu mám, že bych jako malá taky chtěla takhle obří stavebnici... ()

HArna

Tohle není film pro mě, ale zvědavej jsem na to celkem byl. Ohlasy na to byli velmi pozitivní. Můj problém je asi ten, že je to rodinný film a těch se většinou vyhýbám a taky je to pořád Lego. Ten Batman má pár skvělých hlášek, ale celý mě to nesedlo. Tím neříkám, že je to špatný, hodnotit Lego nebudu. Tohle jde úplně mimo mě. ()

arexam

Asi nejlepší reklama, kterou jsem viděl. Do tý doby, než to začalo být sentimentální, tak to bylo na pět hvězd. ()

Sancty

Do kocky! Najkockovanejší film aký som kedy videl. Nebyť kvadrilión kociek ostal by som niekde u priemeru lenže to by nemohlo všetko do seba tak pekne zapadať. ()

KoRner

Najskôr sa mi všetko zdalo príliš uletené a strelené, ale tá prekvapivá časť na konci ma dosť dostala. Akoby videli do hlavy každému milovníkovi Lega. :-) ()

Janega

Po 13 rokoch konečne poriadny animák. Predtým to bol prvý Shrek, ktorý nabúral klasickú koncepciu rozprávok a ukázal ich novú dimenziu, teraz je to Lego movie, ktorý dokázal, že film o detských hračkách nemusí byť len infantilná podívaná pre deti ako bolo Toy story. Toto tu na poli animákov chýbalo. Pre deti je to úžasný interaktívny výlet do Legolandu, dospelí zas ocenia výborný humor. No aby ste ho naozaj ocenili, potrebujete byť v obraze v dnešnej popkultúre, inak mu budete rozumieť asi tak ako 5 ročné deti. No ak by tomu humoru rozumeli deti, nebolo by to zas tak suprovo smiešne pre nás starších. Zo začiatku to môže vyzerať ako blbý mišung všetkého možného, no finálna pointa dáva tomuto filmu zmysel. Možno je to marketing a obrovská reklama na Lego (po tomto filme aj rozmýšľam nad kúpou stavebnice), no na druhej strane prečo nie. Ide predsa o jednu z najkreatívnejších hračiek na svete. A nechcete byť predsa ako ten zlý tato vo filme. ()

farfalla

Připomnělo mi to ´South Park´ z lega. Příběh dobře začal, byl vtipný. Postupně však začal fňukat a lobovat za tímovou práci. Příliš dlouhé byly proslovy a vlastně i celý film. Konec se už jenom motal ve spirále. Postavy táty a syna mi přišli zbytečné. Nic by se nestalo, kdyby jejich scény byly vystřiženy. /Superman: ´I superhate you!´; Batman: ´This is how Batman dies!´/ ()

bloodline

Vysoko reaktívna marketingová lobotómia z pár kúskov bezcenného plastu. "Všetko je úžasné, všetko je super" v graficky originálne prevedenej paródii na všetko, čo v minulosti (skoro) trhlo nejakú tú miliardu v kinosálach (chýbal asi len Avatar a Jurský park), z ktorej sa vykľuje 100 minútová best ofka vtipných hlášok s hĺbkovou podstatou deja na stupni nula a tak tomu zodpovedá aj hodnotenie. Nuž, LEGO Kameňák vhodný na návštevu pediatrickej ambulancie, kde ja už dávno nepatrím. ()

amna

tohle je prostě paráda. hravé, zábavné, přitom chytré, svěží...... tvůrci si s tím dali ohromnou práci a výsledek stojí za to. každý, kdo si jako malé děcko hrával s legem, tak bude nadšený. můžete si oddechnout, tu nostalgii nikdo nezprasil. a jisté dojemné poselství na konci není pitomé, ba naopak. prostě takhle by se měli dělat filmy :) na blogu dávám za rovných 100% a nejspíš vyrazím do kina ještě na dabovanou verzi. ()

valasek.m

Po dlouhé době návštěva kina, které nelituju. První musím vyzdvihnout skvělý soundtrack, protože velice chytlavé písniičky božsky doplňovaly tento skvělý film. Je suprové vidět, jak jsou některé věci z našeho světa, vidět i v tomto LEGO světě. Grafická stránka tohoto filmu je také přímo vynikající a určitě to chtělo mnoho a mnoho páce převést skutečné lego postavičky do digitálního světa. Co dál je naprosto vynikající je hymna našeho lego světa Everything Is Awesome, kterou si budete zpívat ještě mnoho dní po návštěvě kina. Sečteno podrženo 90%. ()

Beaumont07

Ešte pred premietanín som sa z pozitívnych recenzií domnieval, že sa bude jednať o film primárne pre dospelých, ktorý si užijú aj deti, je to však skôr naopak: neuveriteľne dynamická (miestami až neprehľadná) kadencia akčných sekvencií, rotujúca okolo netradične tradičnej výstavby deja a prinášajúca prevažne ´middlebrow´ morálnu pointu o vzťahu medzi otcom a synom poukazuje na celkovú štruktúru filmu orientovanú na mladšie publikum. Zároveń však, LEGO MOVIE je mimoriadne inventívny, obsahovo vrstevnatý a intertextuálny počin. Neustalá parodizácia popkultúrnych ikon, ako aj absurdný charakter mnohých dialógov či dejových zvratov sa dočkajú pochopenia prevažne medzi staršími divákmi. Navyše, film je naozaj chytro skonštruovaný a brilantný vo svojej tematickej vrstevnatosti. Zo začiatku evokuje politickú dystópiu uniformity nie nepodobnú tej z Levinovho románu This Perfect Day, hneď na to strieda leitmotivy nejedného tradičného žánru konzumnej kinematografie, iba aby sa v závere, pre svoj vlastný metafikčný charakter retrospektívne reinterpretoval, pridavájuc svojmu dovtedajšiemu priebehu nové vyznamy, pričom sa ani v jednom momente neberie 100% vážne. Jedná sa o vopred jasne úspešný blockbuster, ktorý sa však sympaticky snaží o formálny aj obsahový presah, čo sa mu aj pomerne darí. ()

Darth Maul

K tomuto projektu som pristupoval skepticky a preto je pre mňa LEGO Príbeh veľkým prekvapením. Trailery navodzovali dojem, že film chce obsiahnuť všetko od výmyslu sveta. On aj všetko od výmyslu sveta obsahuje, ale veľmi inteligentne, s obrovským šarmom, rozumným nadhľadom a skvelým humorom, pričom rešpektuje tradície najlepšej hračky na svete. Film poriadne nakladá americkým komixovým superhrdinom, Abrahamovi Lincolnovi, Gandalfovi, Dumbledoreovi a Shaqovi O´Nealovi. Na sucho neodídu ani motivačné plagáty s mačkou. LEGO Príbeh je tak výbornou zábavou nielen pre najmenších. ()

Dyas

Everything is awesome! Je to kravina, ale dost poutavá a zábavná kravina, která krásně zvládne zabavit na těch 100 minut. Lego příběh je prostě film jaký jsem si u Lega představoval. Začátek je trochu slabší, ale po té půl hodince začíná ta pořádná Lego jízda! Batman, Superman, Gandalf, Han Solo a další v Lego parodii, na kterou se jen tak nezapomene! We are from the planet DUPLO, and have come to destroy you! EDIT: tak nakonec musím dát plné hodnocení, protože každým dalším shlédnutím je to větší zábava :D ()

Prochy38

Není to tak dávno, co jsem viděl Lego Batman a fakt jsem se bavil, ten mi hodně sedl. Tento příběh není nijak originální, ale funguje na 100%. Především animaci, kterou prý veškerou tvoří čistě pravé lego, hodnotím jediným slovem, geniální!! Úroveň opravdu vysoká. Už dabingové obsazení slibuje solidní dílo. Bavil jsem se výborně, Batman vtipné stránce vévodil. Tvůrci si opravdu vyhráli. K dokonalosti chybělo už jen malinko. Možná stačilo nenarvat nejlepší scény do traileru. ()

vander19

Vezmite obrovský hrnec plný filmov z dielne Warner Bros, dobre to pomiešajte a ako hlavnú indgredienciu použite najlepšiu hračku akú kedy ľudstvo vyrobilo. Výsledkom bude obrovský kolos, ktorý zarába tvorcom peniaze a Vám nezostane nič iné len pritakať ich hre...Lego bola vždy moja oblúbená hračka, dokázal som s ňou stráviť hodiny a keď sa rozhodli tvorcovia vytvoriť animovaný film dosť ma to aj potešilo. Lenže nie je to také ako samotné lego. Nezabaví to ani na 20% tak ako origoš lego. Animácie nie sú až tak dobre zvládnuté a prevedené, ako by si táto dánska legenda zaslúžila. Príbeh ešte zo začiatku je v pohode a dosť ma to prvých 15-20 minút bavilo, ale potom útrum. Koniec je vážne nedôstojný a dosť sa mi hnusil.... ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard