Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Mkartaylas56

I když po druhém shlédnutí už logicky nejsem tak nadšený (vzhledem k tomu, že v té době to byl první Lego film), tak si stejně stojím za tím, že se jedná o velmi povedený animák se spoustou skvělých hlášek, parádním dabingem jak anglickým, tak českým (i když je anglicky samosebou mnohem lepší), s až vlezle chytlavou hudbou a celkovou myšlenkou/poselstvím, které má hlavu a patu a do té doby snad nebylo nikde sděleno. Pro některé je tedy Lego Příběh jen dětinský marketingový tah, jak prodat více lega, každopádně mě opravdu bavil a s chutí si dám i nadcházející pokračování. 80% ()

Duke90

To bylo tedy hodně slabé.... Asi jeden z nejslabších animáků, co jsem za poslední dobu viděl. Těšil jsem se na pořádnou dávku vtipů, ale dostalo se mi jakési "stominutové reklamy na lego", kde nic nemá hlavu ani patu a obzvlášť dialogy. Já od toho samozřejmě nečekal strhující román, ale i blbosti na odreagování se přece dají točit kvalitně. Opravdu nechápu co na tom ostatní vidí, ale já si zábavu představuji trochu jinak. Pár odkazů na hvězdné války či sněm mistru stavitelů sice pobavily, ale v poměru ke zbytku filmu je to na vyšší hodnocení zatraceně málo..... ()

Athree

Měl jsem špatné předsudky. Ano, skutečně měl. A teď se mlátím hlavou o stůl, že byly v mé hlavě přítomny. Vtipné hlášky, hudba... prostě vše bylo na svém místě. Skvěle zakomponované a vybrané postavy, naopak občas až naprosto ztrapněné. Film jsem naprosto "žral"... Nebýt toho konce, potěšilo by mě to více. Dle mého názoru by se "animáky" neměly spojovat s "lidskou" filmografií, ale to je věc názorů. Doporučuji. ()

PAVLIS

Stominutová reklama na Lego. Tedy, ehm, film o střetu světa dospělých a dětí, hravý, nápaditý, plný narážek a popkulturních odkazů...bla, bla, bla... Nebavilo. Vše už někde viděno a počet srdečných zasmání bych spočítal na prstech jedné ruky. A nepřišlo mi, že děti okolo se bavily lépe. ()

Lyriq

Vizuální orgasmus, nálož zábavy, která zaručeně pobaví děti (krom vážnější chvíle před závěrem, kdy jsem podle kopání do sedačky poznal, že se děcka nuděj) a rozhodně neurazí dospělé. Chris Miller a Phil Lord jsou zárukou kvalitního filmu a nemůžu se dočkat další pecky. :) 90% ()

MatyTM

Má očekávání byla částečně zmařena. Byl jsem sice na 2déčku, ale 3D by film oživilo pouze o akční efekty, takže se vyjádřím k příběhu. Nejprve jsem nemohl uvěřit, na co že to vlastně koukám. Příšerná písnička o tom, jak je všechno boží, která hrála snad patnáct minut v kuse, pro mne byla neskutečným utrpením. Celkem jsem se zpočátku lekl těch pár trapných vtípků, na které reagovalo jen málo mrňat vynuceným smíchem. Oddychl jsem si, až když se Emmet zapojil do prostředí tvořitelů a na scéně se objevil Batman a můj oblíbený Vitruvius. Tyto dvě postavy cením za humor, jelikož jejich hlášky byly asi nejvtipnější. Vůbec jsem nečekal všechny ty legendární postavičky jako byli Gandalf, Superman, Lincoln, nebo Brumbál, jehož dabingový hlas byl poňekud úchylný. Ke konci mě překapila ta pointa, kdy se objevila také hraná pasáž, jež se posledních pár minut prolínala s lego prostředím. Byl jsem trochu zklamaný z lego konce, tady jsem právě očekával něco akčnějšího, ale ten hraný to nakonec zachránil. Nebýt toho nádherného nádechu lega a skvělých skládačkových efektů, hodnotil bych třemi hvězdičkami. Ale kvůli vlnění moře z kostiček a dalším úchvatným efektům jsem tu * musel přidat. ()

germiny

No to je teda úchylárna :D Ale v tom dobrém slova smyslu. Tolik superhrdinů asi už pohromadě neuvidíme (jediě tak v pokračování LegoRa). Gagy jsou tam opravdu vtipné a animace je správně legácka (?), což je značně potěšující, ale ten konec mi tam bohužel vůbec nesedl. Že je celý film v podstatě reklama na LegoR, je jasné. Ale ten konec už je moc takové - ,,Jee mamí, tatí, kupte mi Legooo! Já si s tím chci take tak hrát!" Trošku to zabilo ten příběh. Ale víceméně takových slušných 74% :) ()

yaqwsx

Zajímavý počin, který nezklamal. Opravdu hodně mě potěšila spousta narážek na populární kulturu, perfektní vizuální kabátek a i relativně svižné tempo. Škoda jen dějové linky v reálném světě - chápu, že tím chtěli autoři dát filmu na vážnosti a hloubce, ale nemělo tak dobrý efekt jako např. u filmu Kuky se vrací. ()

Kutkey

Ta animace je neuvěřitelná, z LEGA je i voda, prostě všechno, tak výborně zpracovaný LEGO film už asi neuvidíme. Navíc i dobrý příběh a k tomu spousta postaviček z různých světů. Každému, kdo si jako malý hrál s Legem doporučuji se podívat, je to fakt obrovská stavebnicová nálož, plná skvělých nápadů. ()

VojtaMarek00

Tak roztomile provedený animák jsem dlouho neviděl. Povedené gagy, vlastě poměrně promyšlená zápletka a pořád to má drive. /// Jsem rád že jsem na to nakonec musel se sestrou,fakt nelituju. A ona nakonec taky ne, a to chtěla na Velkou oříškovou loupež. /// btw: všechno je tu božíííí! ()

vlKousek

Je to tam, konečně jsem byl taky v kině na filmu pro děti, docela jsem se bál uřvaných parchantů, že mi to zkazí film, ale naštěstí to bylo dostatečně nahlas, takže pohoda....a co se týče LEGO movie, tak to byla náhodou super záležitost. Vzpomněl jsem si na dětství a na všechny ty postavičky, stavby, hrady atd., co jsem měl :) Díky Legu jsem měl hezké dětství, takže jsem šel na tenhle animák zavzpomínat a to se opravdu povedlo, měl to ještě roztomilej příběh, takže celkovej dojem fakt super (a to animáky povětšinou moc nemusím) :-) ()

boombang

Přesvědčivé vítězství infantilně nevtipné a nepříliš objevné formy nad laciným obsahem se stotitísíckrát omletou zápletkou a zároveň důkaz, že se současnými americkými animáky to jde pěkně do háje. Už po čtvrthodině filmu jsem dostal chuť nakoupit v hračkářství hafo igráčků a vymyslet s nimi něco lepšího (and more awesome), než je tohle. ()

Wooke

Zábava počas 100 minút zaručená. Videl som to síce v kine so slovenským dabingom, a teda som bol nútený prekladať si mnohé "vtipy" do pôvodného znenia, lebo naša inokedy krásna a ľúbezná slovenčina to nedokázala vystihnúť tak presne.Hlášky boli však skvelé, Batman a jeho batvšetko taktiež, no v istom momente mi bolo ľúto, že som sa smial na jeho tragickom zhudobnenom osude. Ak by som ale všetky srandu dal nabok, tak ani myšlienka nebola odveci, takže veľká spokojnosť, no i tak 4*, pretože slovenský dabing ma nie vždy tešil. ()

macetoma

Dávám slabé čtyři hvězdy. Konečně zábavný a dotažený příběh typu LEGO(R). Na druhou stranu musím dodat, že je tam toho všeho až trochu moc a je to příliš velká smršť - člověk to většinou nestíhá pobrat. ()

Berry0153

Super praštěný kousek "pro děti". Moc dobře si nedokážu představit, jak na to koukají úplná škvrňata, protože je to postavené především na hláškách, které pochopí spíš až ti starší. Celý film jsem si říkala, že je to taková příjemná oddychovka, u které se člověk sice neválí smíchy, ale přesto se dobře baví a ani se chvilku nenudí. Takže jsem chtěla dát jen tři hvězdičky. Ale! Konec mě naprosto dostal. Připomněl mi úžasnou představivost, jakou jsem jako dítě mívala, takže hodnocení zvedám na 5* a rozhodně se chci někdy podívat znova a užít si všechny detaily, protože za jedno podívání se to stihnout nedá :-D 90% ()

BadAs

davam 75 procent neni to takovy hukot jak se tu píše...sem tam nudí ale i tak je kadence humoru velká jízda .-) vede batman ..jeho ukradnutí motoru s lodi han sola a zvejkala kteri jsou fanousci harryho potera,,cameo milhause se simpsnovych .-DD brumbl jako brumbál...vitrivius vecne zhulenej carodej gandalf .-DD dvojka green lantern a superman .-DD fory kolem batmana jsou dokonaly.....aaaaaa vidis na první pokus .-DDDD ()

angel.CZ

Možná jsem tenhle ,,příběh´´ nadhodnotil ještě dříve (nejspíš z traileru) než jsem ho viděl a tím pádem jsem se těšil na super zábavu a vychytané hlášky. Tím mě více šokovalo že jsem se vlastně těšil dosti zbytečně. Příběh to má v celku fajn, jenže se ho vlastně dozvíte až v posledních 15ti minutách filmu. O humor, který by chtěl být rádoby všudy přítomný tu bohužel nouze je. Hlášky jsou sice úsměvné, ale nic co by v paměti uvízlo na více než 5 minut a čem byste se smáli i po vzpomínce na tenhle Příběh (snad až na poslední vetu filmu). S konstatováním musím říct že jsem viděl už několikrát lepší animáče a to dokonce i v tomhle měsíci. A to jsem si ho pustil i v anglickém znění s titulky pro lepší efekt !! Za mě 59.9% víc ani špetku ... ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard