Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Diskuze

erased

erased (hodnocení, recenze)

KosSs

a tak sis řek že přece s tím historickým spoilerem nebudeš žít sám, co? Nechceš k tomu přidat ještě info, jak vlastně umře Ragnar?

na příspěvěk reagoval Helo

anomandaris

Nechcete se přesunout do soukromý pošty nebo do diskuze k GoT ?? Jako probírat na diskuzi k Vikings to, jak se mi líbila která kniha ke goT a její obsah a změny apod.. to už mi přijde trochu ujetý, říct líbí nebo nelíbí ok, ale rozvádět tu diskuzi na úplně jiný téma je mimo mísu, asi jako kdybych v diskuzi ke GoT začal probírat poslední díl harryho pottera a která kniha se mi víc líbila.. :D

na příspěvěk reagoval anomandaris

KosSs

jj, bude třetí sérka, ale co v ní bude, to dává jen tušit konec druhý série a pohled na ragnara :D

na příspěvěk reagoval KosSs

Laxik

Můžeš mi říct, co se ti nelíbilo na knize a naopak co se ti líbilo na seriálu ve Střetu králů? Takové výkřiky bych ohodnotil jako mlácení prázdné slámy....Ptám se, protože něco takového slyším prvně.

na příspěvěk reagoval feryk

KosSs (hodnocení, recenze)

Jakpak to vypadá z pokračováním Vikingů?
Do roka a do dne bude nová série, či jak?

na příspěvěk reagoval jarous, feryk

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Laxik

aha... :D no ono tam těch posunů bylo víc no... což se ještě dá... ale i tak jsem to měl docela zkažený, takže jsem přešel k Malazský knize padlých a na GoT už jen koukám :D

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Tak mě už se 2. řada GoT (Střet Králů) nelíbila, protože tam bylo docela dost změn oproti knize (jak někdo už řekl, tak první řada se držela dost hodně předlohy, nvm proč tam pak začali kravnout a vymejšlet kktiny) a jak jsem to přibližně sledoval a četl najednou, tak mám druhou řadu zafixovanou jako prostě nejhorší z GoT. Proto jsem knihy Píseň ledu a ohně přestal číst, abych si nekazil seriál a přečtu si to pěkně od začátku až někdy seriál skončí (pokud budu ještě živ). :D

na příspěvěk reagoval Laxik

Laxik

Ale neviděl si scénu o které se bavíme, proto je tvůj komentář irelevantní. Jinak je to asi na stejné úrovni, kdyby Vikingové čmárali po zdech francouzky a přitom se celou dobu baví anglicky. Prostě zamlouváš chyby ve scénáři, ano i Vikingové mají chyby ve scénáři, ale ty chyby nejdou tak šíleně proti logice jako u GoT

Laxik (hodnocení, recenze)

Ach jo. Zas pár vymatlaných haterů.

Čtvrtou sérii GoT jsem zatím neviděl, čekám, že si ji pustím celou v jednom dni. Ale četl jsem první tři knihy. Nechci to tu moc řešit, je do diskuse k Vikings, ale aspoň teda k tomu, co s tím souvisí...

Každý seriál si nastaví svůj směr a toho se drží. GoT si holt vytyčila používání cizích jazyků, protože je to fantasy a tam jsou cizí jazyky tahounem. Takže kromě Společné řeči (angličtiny/dabingů) tu máme dothračtinu, kterou si kvůli tomu speciálně vymysleli, a valyrijštinu, kterou asi taky. Když se mluví v jiném jazyce, střídají se překladatel (např. ser Jorah), titulky (chybí překladatel) a nic (říká se něco zbytečnýho). Proč mluví otroci Valyrijsky? Protože se v této oblasti Společným jazykem nemluví, umí ho jen někteří obchodníci a překladatelé. To je logické. Proč jím Dany nepsala? Ten díl jsem neviděl, ale myslím, že je to jedno. Prostě chyba. Takových maličkostí je ve všem hafo, vezměte si jen ten slavnej Titanic nebo i Pána prstenů. Snižuje to proto kvalitu seriálu? Jazyky jsou holt problematické a asi dost pro efekt, ale tak to je. Kdyby všichni mluvili anglicky, prskali byste. Kdyby se víc mluvilo a psalo v jiných jazycích, prskali by Američani, protože by museli číst titulky.

U Vikingů byl zvolen jazyk jeden - moderní angličtina. Když se baví Vikingové mezi sebou, mluví anglicky. Když se baví obyvatelé Británie, mluví anglicky. Když se dvě kultury střetnou, většinou je vikingským jazykem angličtina a jazykem těch ostatních je anglosasština (nebo jaký jazyk v té době fungoval na tom území). Jen výjimečně se používá nějaká ta latina nebo severština (jako třeba když chtěli ukázat, že se Ecbert naučil po seversku. A tady je to úplně stejně pro efekt, jako v GoT. Vikingové jsou naopak v rozlišování používaného jazyka o něco zmatenější, ale svým způsobem mají i oni v tomhle vnitřní logiku.

Víc může někomu vadit používání moderních slov (sex zářným příkladem), což u GoT není. Ale Vikings se prostě rozhodli, že budou jazykem blíže modernímu divákovi.

Každý seriál si určil cestu, kterou se v tomhle vydal. A v obou se najdou nejasnosti, chybky nebo úmyslná zjednodušující opomenutí. Jestli je to špatně, nebo dobře, je na každým divákovi, objektivně se to nedá rozhodnout.

na příspěvěk reagoval anomandaris

Krysopras

Tak to jsi kamaráde nečetl Bouři. To je nejlepší díl série a akce střídá akci, a že tvůrci takhle sprasili nejlepší knihu je um...

na příspěvěk reagoval Krysopras

mArtinko5MB

mArtinko5MB (hodnocení, recenze)

Ono uz je zase koniec serie ??? TO SNAD NIE .... to zbehlo, 2. seria este lepsia :] Zase cakat rok do frasa.

germiny

germiny (hodnocení, recenze)

Ona Hra o trůny je prostě takový neoficiální poměřovací level. Kámoš dokonce porovnával The Walking dead se Hrou... Přitom si ty seriály nejsou a ani nebylo cíleno aby byly v něčem podobné, stejně jako tady.

feryk (hodnocení, recenze)

Dohadujete se tu úplně o blbosti. Já myslím, že spousta lidí to má stejně, že prostě druhá serie Vikings je lepší, než čtvrtá serie GoT... neni to nic o nějakym převlékání kabátů a dehonestaci, ale prostě o tom, která z těch serií je aktuálně lepší, neb obě běželi současně a mají zčásti stejnou základnu fanoušků. Vikings bohužel hodně lidí nezná, asi slabší reklama a menší dostupnost než HBO nebo pro někoho chybějící fantasy a draci. :) Každopádně oba seriály jsou skvělý a během těch let co se vysílají, se prostě někdy stane, že jedna serka je lepší než ta druhá a opačně... nechápu, proč to někdo řeší jako problém. :)))

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku