O tri roky po prvom prípade je je Eva späť v Štokholme, kde sa snaží nájsť nezvestných tínedžerov a vyriešiť záhadu muža, ktorý zomiera, keď sa mení na kameň. Eva väčšinou pracuje s Göranom a potom s Tomom. Vyšetrovanie vedie k minulosti jej matky ako investigatívnej novinárky. Zdá sa, že prípad budem mať prepojenie aj na Göranovu organizáciu Envoyés de la Nature. (Arsenal83)

MickeyStuma

Druhá série se již věze v jiné problematice, čímž oproti předchozí první série ztrácí svoji zajímavost, ale v rámci detektivní atmosféry a tajemna to není zase až tak špatné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Mnohé je nám právě již dávno vyzrazeno a taky je v zájmu všeho dějství přinést něco dalšího. Temná pomalejší atmosféra se nemění a mysteriozní atmosféra místy více nabírá na síle. Jako u předchozích sérii se to může zdát dějově krapet komplikované, ale opět když se vše správně uchopí, nelze o ničem pochybovat. Finále možná překvapí a snad i přinese něco nového. Těžko říct jestli se na to ještě dá případě navázat třetí sérii. ()