Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

wallax

Mali to byť 2 filmy. To už vieme všetci čo sme to videli. Lenže oni to mali skutočne byť len 2 filmy a nemusel si Jackson odnášať haldy kritiky. Tretí Hobbit stráca na kondícii a aj keď začína akčne, končí pomaly a asi aj nudne. Aj keď celý ten svet bol vizuálne podmanivý s hudbou génia Howarda Shora nakoniec ma potešili najmä vstupy Evangeline Lili. Určite boli všetci skvelí, ale keďže pre mňa mal film klesajúcu tendenciu tak som moju pozornosť zameral na najhodnotnejšie časti filmu :) Bitka piatich armád bola asi najväčším sklamaním, nebola vôbec taká veľká ako som si predstavoval a očakával. Veľká škoda pre film. Ako trilógia je to ale asi v poriadku. Mohlo to byť lepšie, možno o nejaký čas názor zmením. Takže zakončím to celkovou bilanciou zo stredozeme: Druhý Hobbit je jednoznačne to najlepšie zo všetkých 6tich filmov čo sa Jacksonovi podarilo spískať a dostať z námetu Middle Earth, je akčný, zábavný a dejovo stále zaujímavý a činný. Škoda, že nedokázal udržať v tomto duchu aj tretieho Hobbita. Prvý diel ako otvárací je vlastne v poriadku. Trilógia LOTR je krásna no pomerne dosť ukecaná a čo som chcel mať v nej, priniesol až Hobbit. Nebyť tejto nešťastnej trojky, tak by som Hobbita postavil bez debaty nad piedestál LOTR. Celá hexalógia je ale pekné a zaujímavé umelecké dielko ktoré počas dlhých zimných večerov poteší nie len stúpencov Tolkiena. (PS: som zvedavý na režisérske verzie) (PS2: Jackson, prosím sprav Silmarillion, alebo ešte lepšie Sapkowského Zaklínača ) ()

Don Maty

Bohužiaľ, budem nemilosrdný. Hobit 3 bol bohužiaľ nemastný, neslaný. Prepáčte, ale aby ma nechala chladnou smrť majstrov trpaslíkov? Moja reakcia bola "no a čo, hlavne nech už je koniec", A to som úplne odosobnený od toho faktu, že som to pozeral v unavujúcom 3D rozlíšení, ktoré je tam akurát tak na hovno. Žiadna temná postava tam nebola. Azog bol nemastný neslaný a Šmag tam bol 4 minúty. Zásadný moment, kedy Thorin umieral a mal byť vyvrcholením a epickou smrťou skončil pri "Chcem vzia späť svoje správanie Bilbo...éééérgh - Mrtvola". Keď zomieral Boromir, plakal som. Pán Jackson, prosím, neničte nám naše ideály o Vás a o dokonalej stredozemi. Dúfam, že toto bol len pokus ako nás prekvapiť. Pretože ak by to bolo skvelé a bezchyby, už by nás to neprekvapilo. No určite viac potešilo...3 EDIT: Konečne som videl režísérsku verziu. Fakt tá pôvodná verzia je úplne tragická. Zvyšujem na 4 ()

Veskoslav

Ten, kdo psal ty milostné a srdceryvné scény v posledním Hobitovy, tak by zasloužil nakopat do koulí nebo spíše do vaječníků. To byl otřes. Já chci vidět bitvu, ne zamilovanou sračku.... ()

mecano odpad!

Vy co tomu davate 1 hvezdu a vic - Opravdu? OPRAVDU??? Vetsina komentu tu film zkritizuje a pak tomu napali 4 nebo 5 hvezd a oduvodni to Nemohu jinak, Nostalgie, Jackson, Stredozeme......nu potom verme konecnym procentum nahore vedle filmu. Tohle ma s knihou spolecne jen jmeno Hobit v nazvu, a dokonce se tam ten hobit na chvili i objevil, zrejme aby se nereklo, ze je to nakonec o necem uplne jinem. Ale jinak skoda marnit slova nad timhle pruserem.....ale kdyz tu byl jako umelecke dilo opevovan Prometheus, zrejme to oslovilo stejne intelektualy :-) ()

Dr.Bishop

Záplava totálních nesmyslů a výstředností. Jako u předchozího dílu žádný dlouhý komentář, tohle je prostě katastrofa jen o trochu lepší než Desolation of Smaug. Bitva byla jakž takž snesitelná, pěkně udělaná scéna vyhánění Saurona z Dol Gulduru, toť vše. A Dáin jedoucí na praseti? To nemůžou myslet vážně. Upřímně doufám, že Jackson už nechá Tolkiena na pokoji a nebude prznit jeho další díla. 30% ()

Jsem_Uprimny

Scéna kde Bilbo najde prsten se naprosto neshoduje se scénou z Pána prstenů prvního dílu. Film natočen velmi dobře ale jednu hvězdu beru za tu scénu a druhou hvězdu beru za arcikam, který ve filmu nehraje vůbec žádnou roli i přesto, že to vypadá, že se celá trilogie bude točit právě kolem něj. V kině jsem se dost nudil a čekal jsem mnohem, mnohem víc. Dávám jen tak tak tři hvězdy. ()

mablo

Mi se třetí díl ze všech líbil nejvíce :)... hodně akce a napětí, i když některé scény s Legilasem byly přehnané, tak celkově dojem mam výborný :) ()

Jadro

Ok, ok... Už od začiatku trilógie som skalopevne tvrdil, že sa to malo natočiť o 10 rokov skôr. Dojemnosť, vzrušenie, eskalácia napätia, všetko cool, no kde sa podela logickosť??? A tie náhle zvraty "misky váh", to bolo priveľa - až príliš predvídavé.. Asi jediný moment, kde ma film dostal, bola smrť dua milovaných trpaslíkov... Inak totálne klišé s namakaným každučkým detailom, jednoznačne najlepšia časť. ()

Unterschleif

Najslabší diel série, o to väčšia škoda, že je to finále. Miestami vyložene patetické a musel som krútiť hlavou, alebo sa iba smiať. Škoda. ()

J.Mayen

Po hodně silné až urážlivé kritice jsem se vydal do kina na třetího Pytlíka, se skepsí jsem se znuděně uložil do křesla mezi partu puberálních debilů s pop cornem colou a sladkým pop cornem, blbečci se tam olizovali se svýma čerstvě ulovenýma 13 náctiletýma roštěkama a pravá zábava mohla začít. Jaký bylo moje překvapení, když mě film dokonale vtáhl do děje a já během pár minut přestal vnímat tyhle nagelované skryté gaye šnupající zbytky soli ze svých prázdných kelímků od popcornu. Nebýt poslední sentimentální finální čtvrthodinky byl bych býval byl i hodnotil s fullhousem, bravo Pítře. ()

Schmitke69

Tehle díl už by snesl i žánrový "punc" komedie, některé scénu už jsou opravdu přitažený za vlasy, a stopáž zbytečně dlouhá... Na rok 2014 i kvalita vizuálních efektů není žádná sláva - "kozy" levitující nad skálami, s do-očí bijící virtuální stopou.... Mohlo to být lepší - mnohem lepší.... 5/10 ()

kubilov

Druhá velká sága z fascinujícího světa Středozemě je u konce a opět je úplně jasné, že nikdo netočí lepší fantasy filmy než Peter Jackson. Stejně tak Peter potvrdil i to, že točí ty nejlepší bitvy, které kdy filmové plátno zažilo, protože tak skvělou bitvu jako tu s pěti armádami zde, jsem viděl naposledy v Návratu krále. Co se týče konkrétně přímo třetího dílu Hobita, tak už jen prolog s útokem draka na Esgaroth byl totálně famózní, následné vyostření situace a náběh na bitvu pod Horou to jen potvrdil a nakonec vše překonala velkolepá bitva, ve které nechyběl boj hned na několika místech, což bylo pro Pána prstenů naprosto typickým aspektem. Samotných pět armád a jejich střet byl pak, jak už jsem se zmínil, naprosto skvělým vrcholem celé trilogie, ve kterém se vše protnulo a mnoho nasměrovalo právě k událostem z Pána prstenů. Martin Freeman jen potvrdil, že to je ten nejlepší hobit, který se kdy ve Středozemi vyskytoval, McKellenův Gandalf je už naprostý kult a Richard Armitage a jeho Thorin názorně předvedl, co to obnáší, když je někdo naprosto posedlý mamonem. Legolas je nejlepší bojovník vůbec, Tauriel stejně skvělá jako Arwen, Thranduila jsem si strašně oblíbil, Azog je nejlepší skřetí vojevůdce vůbec a dokonce i Grímův charakterově stejný přechůdce se ještě více vybarvil. Navíc mezi naprosté highlighty, ve které jsem ani nedoufal, patřil souboj velké čtveřice (Gandalf, Saruman, Galadriel, Elrond) proti Devítce a vypuzení Saurona z Dol Gulduru a také vůbec první návštěva tajemného království Angmar. Zkrátka, Peteru Jacksonovi se povedlo umně přetvořit pohádkovou knihu na trilogii, sice ne tak brutální a temnou jako Pán prstenů, ale podobně skvělou, plnou nostalgie, krásy a radosti z toho, že takový projekt vůbec vznikl. Těžko říci, jak bych na Hobita reagoval jako nečtenář knihy, ale takhle? Fantazie.. jen škoda, že už je to za námi. ()

mata77

Akékoľvek slová sú zbytočné. Snáď len jediné si môžem dovoliť bez zábran a premýšľania nad obsahom: Rešpekt. Nie, nepíšem to preto, že je tu koniec, pre ktorý ma zachvátil sentiment. Skutočne som zostala ohromená a stále neverím tomu, že je toto vôbec možné. ()

ptajda

Předem je třeba říci, že jsem velkým fanouškem Tolkeinových příběhů. :) Film byl přesně takový, jaký jsem jej očekával. Bojové scény jsou zcela nádherné, dobře propracované. Děj se až na pár vedlejších příběhů omezuje v podstatě na hlavní bitvu a vše kolem ní. Některé scény a posty mohou vyvolávat úsměv na rtech (např. Legolas skákající po padajícím mostě směrem vzhůru), ale je třeba si uvědomit žánr - fantasy. Nějak mi tam nezapadá romantická story mezi trpaslíkem a elfkou. Co se mi vážně nelíbí je počítačový facelift skřetů. Ti z Pána Prstenů pro mě vypadali tak nějak reálněji, živěji. Takhle to vypadá, jako by byli potomci lidu planety Pandora (Avatar). :) Zklamán jsem nebyl, jde o velké výpravné dílo, nicméně bohužel nepřišlo žádné příjemné překvapení, žádný wow-efekt. I tak výborný film. ()

elanista1

No, raz sa to dalo pozrieť, ale už naozaj nikdy viac nepotrebujem vidieť ani minútu z tejto šesťdielnej fantazijnej ságy. Posledný film sa zo začiatku javí celkom nádejne, úvodná zaujímavá scéna s drakom ma mierne navnadila a aj najbližších 60 minút som sa dejom celkom bavil, aj keď už bolo vopred jasné kde to celé smeruje. Ak odhliadnem od faktu, že z predošlých filmov si nepamätám ani teplý prd, a že preto som nerozumel skoro ani jednému vzťahu a nevedel kto má s kým čo načaté, a kto s kým mal nejaký konflikt, tak to bolo celkom pozerateľná jednorázovka. Hlavne dialógové časti, nekonečná bitka na konci bola najnudnejšia časť filmu a aj snahy o vyvolanie nejakých emócií zabitím niektorých postáv ostali u mňa neúspešné. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin