Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

cipokomon

No, nakonec jsem vyrazil, protože dokoukat se to musí, to je jasný. Nakonec jsem rád. Už jsem se naučil při Legošlapových scénách vypnout mozek, takže už je ignoruji a tentokrát k tomu přibyl i Thorin a jeho ledokravina, ale nakonec se mi to asi líbilo ze všech dílů nejvíc. ()

dr.Hyena

VAROVÁNÍ MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ: Trilogie o skřetovi, kterého ošklivě zmrzačil chamtivý trpaslík končí. Náš hrdina, Azog Světitel, se pokouší zlatem posedlé mamonáře porazit naposled. Ani s pomocí kamarádů z celé Středozemě se mu to ale nepodaří. Když ke konci filmu svádí boj s hlavním těžařem Tolkienova světa, důlním nenasytou, kapitalistou a fanatickým horníkem Thorinem nejeden volič Strany Zelených mu drží palce. Bohužel svůj boj prohrál. Hory Středozemě se tak stanou vytunelovanou skořápkou nad jejichž ukradeným nerostným bohatstvím budou onanovat zlatem ověšení trpaslíci. ()

kaller

Úžasné převedení Tolkienova světa na plátna kin, jakkoliv i v posledním dílu téhle trilogie výrazně vítězí forma nad obsahem. Nicméně forma je to ve většině okamžiků dechberoucí a nemající konkurenci, snad jen s výjimkou předchozího Jacksonova spektáklu jménem Pán prstenů, jemuž je tak Hobit skvělým prologem. ()

Gabber

Asi to mělo nějaké nedostatky, ale fanoušek hobita a pána prstenu je prostě přehlédne. Jediné co bych tomuhle dílu vytknul je Legolas. Ten jeho jumping po padajících kamenech byl už prostě moc... Jinak BOMBA, ()

commit

Namlsán předchozími díly, vydal jsem se natěšen do kina. Těšil jsem se, jaké překvapení mi tentokrát pan Jackson připraví, čím mě vtáhne do děje. Realita byla rozporuplná. Oproti předchozím dílům mi tam schází rozmanitost. Díl je příliš úzce profilovaný, jakoby ho natočili na rychlo, jen aby něco vzniklo, protože si to divák žádá. Ze všech tří dílů mi tento přijde nejslabší. ()

Sidenius

Ať hodnotí každý podle svého. Já osobně bývám nervózní když rok nevidím přátele z Roklinky. Vždy mi udělá radost vidět jejich dobrodružství. Se zpracováním samotných efektů a dějové linky dle knihy je to už trochu horší. Obecně zastávám názor že film nikdy nemůže vystihnout vše co je v knize. Hlavní děj je lehce osekaný, efekty v posledním díle mi přijdou nejslabší. ()

michalkop

Velmi stručný dojem: Pustil jsem si to večer před spaním, začínalo se mi chtít spát, ale řekl jsem si "pauznu to, až skončí ta trapná bitva". Čekal jsem dost dlouho, pak kouknu na časomíru a dvě hodiny pryč, zbývá dalších 10 minut, tak to dokoukám. Plus, že jsem při tom neusnul, mínus za naprostou prázdnotu a monotónnost. V knížce to může být sebehezčí, ale tady je to nuda na 144 minutách filmu, co by se vešel do jedné 22 minutové epizody seriálu včetně znělky a závěrečných titulků. Navíc tu vynikají malicherné roztržky a nelogické chování postav. ()

Frodule

K tomuto komentáři jsem se odhodlávala dlouho. Zkrátka a dobře, potřebovala jsem vychladnout. Nemůžu se ubránit pocitu, že z celého Hobita čiší touha po co největším zisku. Peter Jackson si bohužel pokazil reputaci zbytečným natahováním, lacinými počítačovými efekty a málo uvěřitelnými triky. K Jacksonově ostudě se celé kino smálo na původně vážných místech (viz antigravitační Legolas). Kam se poděla láska k řemeslu, poctivě odvedená práce a snacha vytvořit něco inovativního (neokoukaného)? Když už Hobita tak natáhli, měli si s ním aspoň vyhrát. Jediný, kdo mi udělal radost, byl Martin Freeman. Tu jeho roztomilost žeru. Obávám se, že mu ji těžko někdo odpáře. ()

Kamil111

Peteru Jacksonovi třikrát hanba! Je úplně jedno, že je prý velkým hošíkem, který se vyžívá v efektech a nic jiného ho nezajímá. Pokud někdo zprzní původní literární předlohu takovým způsobem, že z něj čiší mamon na sto honů, nic jiného než pověsit na návsi do klece si nezaslouží. ()

sarianna

To se Pítr asi posr-l. Co to jako bylo? Nečekala jsem, že by to byla nějaká bomba, ale co mě fakt dostalo byla skutečnost, že to bylo tak neskutečně vizuálně, trikově atd. špatně natočené. Upřímně, vypadalo to jako nějaká béčková fantasy nebo jako kdyby jim snad docházely peníze. Jak už tady bylo stokrát řečeno, vypadalo to jako World of Warcraft, jako místama až neuvěřitelně. Děsil mě docela i makeup herců, takovej Tranďák vypadal často jak transka a vrcholem všeho byla scéna, kdy vylejzá a zase zalejzá do stanu a během toho je třikrát nalíčenej úplně jinak a tak viditelně jinak, že to snad ani není možný.Je to zkrátka mizérie a nechápu, jak to mohlo být tak diametrálně slabší než Pán prstenů a hlavně než první dva díly trilogie???? No a příběhu? Víte co, tam ani žádnej nebyl a těch nelogičností bylo tolik, že až škoda mluvit. A nevysvětlilo se vůbec nic (až na to, proč se Tranďákovi nechce do žádný války, to bylo snad jediný plus). Jako co se například stalo s tím Arcišutrem? Celý první dva díly to řešej jak pominutý a pak jako tralalá a nic, už nás to vlastně nezajímá??? Legolase a jeho kostky netřeba rozebírat a duo Tauriel a Killi mi tak lezlo na nervi, že už to ani víc nešlo. Neodpálím to jen kvůli Martinovi Freemanovi, který nad ostatními herecky docela trčel (a to je smutný, když tam víc jak půl filmu skoro nebyl) a Lee Pacevi. ()

R.Hammond

Kéž by jsi ho natočil před pánem prstenů Péťo. Tu knížku miluju a cítím, že jsi se strašně a srdečně snažil. Kdybys je natočil obráceně, určitě bych přišla o spoustu referencí k nadcházejícímu dění, ale zážitek by byl dvakrát omračující a příchod pána prstenů poté... no z toho by vytekli i zarputilí zastánci přesného následování předlohy. Třetímu dílu něco chybí, bude to asi ztráta lehkosti - Jackson nám musel dopřát něco epického na úkor atmosféry z knihy. Zapojení postav, které nemají v příběhu co dělat a sentimentální výlevy jsou žalostné. Přesto se mi hrozně líbí přimíchání 'Nedokončených příběhů' v jejich přesné podobě a konečně působivé vyzdvižení Galadriel jako nejmocnější bytosti ve Středozemi (ach ano, tak trochu ve mě vzbudila zájem o feminismus, ale nepleťme se, sám Tolkien požil pro Galadriel označení dívka/chlapec). Výprava je krásná, triky dodělané a až na pár detailů přirozené. Příběh je ale roztažený, i když dává prostor vykreslit detaily, kterou jsou v knize jen nastíněny. Film mě chvílemi nudil, to v pasážích, kdy se scénáristé snažili vykreslit pravděpodobně psychologickou hloubku děje - příkladem je Thorinovo dychtění po Arcikamu - což se prostě nepovedlo. Neodnáším si spokojený pocit jako po shlédnutí prvního a zejména druhého dílu příběhu. Je mi trochu hořko, mám takový plíživý pocit, že i pan Jackson ví, že to trochu přehnal. ()

Marco625

Uzavření velkolepého dobrodružství ze Středozemě, dopadlo víc než úžasně ! Tolik emocí kolik jsem prožíval u filmu, jsem aště u žádného jiného filmu nezažil ! Z trilogie Hobita je tohle pro mě asi ta druhá volba, ale je taky úžasná ! Když ten film začal doufal jsem, že jen tak neskončí, nebo že nás v kině zavřou a my se na to budem koukat až do konce všech dní... což je hloupost, ale plán to byl ! Začátek byl prostě úžasný, pak se to začalo rozjíždět elfy a já jsem věděl, že už moc času nezbývá. Bitva byla prosťe úžasná, jako celý film ! Já už prostě nevim co k tomu dodat... Bylo to opravdu Fascinující ! Poslední ránu kterou jsem dostal mi dala písnička " The Last Goodbye" která mě opravdu urazila a já se chvíli nemohl na nic zmoci ! Trošku mě štve, že ten pocit konce mi trošku rozvrátil klidný pocit z filmu, ale i tak jsem si film užil a můžu ho pokládat za jeden z mých největších filmových zážitků v životě ! 11/10 ()

Hypnocrocus

Tak tomuhle dílu musím dát za 3 a to i přesto, že jsem velký fanda LotRa. Vlastně to je ten problém, příliš lpím na té dokonalosti původní trilogie, přílíš mě to nutí obě série porovnávat a jednoduše nemohu zkousnoust tu umělost zde. Když si vezmu jak byli skřeti v Lotrovi luxusně namaskovaní a měli ten realistický look, tak tady mi to opravdu chybí, ba co víc, ono mi to vadí. A to už jen proto že kdyby Aragorn a spol. bojovali proti skřetům kteří vystupují zde (chápej dvoumetrová, nabušená hovada) tak by byli rozsekáný už ve Společenstvu prstenu...Ta krása se jednoduše vytratila, stejně tak v mnohém i logika. Kdybych měl ale hodnotit film nezávisle, tak bych hodnotil asi stejně. Že se to má zaměřovat jen na bitvu, to beru. Jenže ono se to zaměřuje ze 3/4 na Thorina a jeho boj s Azhogem který je neuvěřitelně roztahný téměř na půl filmu. Zbytek trpaslíků (resp. většina) prostě na půl filmu zmizí a ukáží se až na konci, který je sám o sobě z ničeho nic utnutý. Já chápu, že je to prostě dělaný jen jako dojná kráva na prachy ale to tomu neuvěřitelně škodí. Kdyby to bylo na dva díly, bylo by to parádní a snad bych překousnul i tu umělost. Ale takhle prostě ne... ()

kotrlak

Po velkolepy trilogii LOTR jedna z dalsich nudnych nastavovanych sracek! Kulisari jen odtahli jedny kulisy a pritahli druhy, kumstyri si ani nestacili vymenit spodni pradlo a jede se dal. SHOW MUST GO ON, MONEY TALKS! ()

NiennaTasart

Po shlédnutí jsem napsala celou A4 poznámek, kladů, záporů, ale tím to tu spamovat nebudu a vyberu jen pár nezapomenutelných blbostí. Zápory: celá dějová linka Tauriel s Kilim (ne, to nepřekousnu, obzvlášť nicneříkající debilní dialogy), ignorování jakýchkoli zákonů (fyzikálních viz. Legolas nebo střelba ROZBITÝM lukem - ten šíp do balisty by doletěl tak 5 cm s průrazností mouchy), viditelné prodlužování některých částí, Thorinovo zlaté zjevení (wtf?) Klady: DÁIN (dostal si mě svým skotským přízvukem), Martin Freeman a další skvělé výkony, a vůbec od umírající scény Thorina to konečně vypadalo tak, jak mělo (i když se nemůžu zbavit pocitu, že Thorin měl umírat ve stanu na dřevěné posteli vykládané kožešinami...ale to už bych chtěla moc), píseň Billiho Boyda (na Into the West to sice nemá, zas na druhou stranu to má krásná slova). Vlastně jsem si celou trilogii představovala míň epickou a víc pohádkovou. Ano, jsem zastáncem věrných kopií knih co se týče adaptací. Howgh ()

zekon

Tak tohle těžce ujelo, to už se nedalo zkousnout. Naprosto nejehorší díl,film,od Jacksona souvisejícím s Tolkienem. Kromě totální dojebání předlohy je tu naprosto odporná triková práce a neskutečně přehnaná. Celý film působí nechutně uměle a natahovaně. Tohle rozhodně nemělo mít 3 díly a neměli s trikama tak tlačit na pilu. Neskutečně nudné, trapné a nedotažené, nebo spíš přetažené. PROČ???!!!! Jako fantasy je málo, kvalitní jako šafránu, ale tady nemuseli hrát ani herci, ti tam byli jen jako doplněk. Těžké zklamání. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin