Chuckyho kletba

• USA Curse of Chucky
Hudební videoklip

Je zpátky! Tvůrci, kteří vám přinesli Chuckyho, znovu uvádí na scénu malou panenku posedlou duchem nechvalně proslulého sériového vraha. Když Nica (Fiona Dourif - True Blood: Pravá krev) dostane tajemný balíček, nevěnuje jeho obsahu přílišnou pozornost. Po záhadné smrti její matky ale začne mít podezření, že je to právě mluvící zrzavá panenka, nejoblíbenější hračka její neteře, která rozpoutala brutální řádění. Návrat nejpopulárnější americké hračky, kterou opět hlasem obdařil Brad Dourif, je plný krvavého vzrušení a napětí. (oficiální text distributora)

Hudební videoklip

dr.horrible

Posledných 20 minút vystrihnúť! Dovtedy som chcel dať štyri hviezdy, v rámci filmu na video mi nevadilo takmer nič (možno len hlava, oko), a hovoril som si, že vyvražďovačka bez humoru, s pár postavami a v uzavretom priestore, je pre Chuckyho asi najlepšie riešenie pre pokračovanie, opäť vo vážnom žánri. A museli to posrať! Hodina a štvrť, vtedy mal film skončiť a hotovo. Oni však ešte museli stihnúť niekoľko zvratov, zostarnutú Jennifer Tilly, a kravinu na záver. Len pre vysvetlenie; Titulková a potitulková scéna, si náhodou tak trochu neprotirečia?? .. Takže pre mňa poradie Chuckyho série: Ch1, Ch2, Ch5, Ch6, Ch4, Ch3 ()

mm13

Všetko, čo od Chuckyho čakáte, nič, čo by sa do neho nehodilo. Nečakaný bonus predstavuje sympatická, uveriteľne, ba dokonca rozumne sa správajúca hrdinka. Vlastne všetci tam majú všetkých 5 pohromade, žiadne vynútené hlúposti som nezaregistroval. K tomu naviac vydarený koniec... s týmto hororovým video filmom skrátka ťažko šliapnuť vedľa, je na nenáročný večer ako stvorený. ()

Pítrs85

Příjemnej návrat do dětských let, kdy mě ten ryšavej malej plastovej parchant dokázal festovně vystrašit, že jsem si musel svítit lampičkou i za poledne. To se novému Chuckymu sice nepovedlo, ale jinak je jeho Kletba tím správným vpravdě osmdesátkovým béčkem, které jsem zase jednou potřeboval vidět. Chucky hláškuje (nebo se o to aspoň snaží), vynalézavě snižuje počet obyvatel jednoho krásného starého domu (nechybí docela povedené gore) a vůbec vypadá tak khůl naštvaně. Scény před a po závěrečných titulcích jsou navíc vskutku vydařené :-) ()

Xmilden

Malinko je škoda že si ke konci hraje Chucky na něco co není a snaží se zodpovědět všechny otazníky z minulosti a také se zavděčit jak starým fanouškům tak novějším. Jinak by se dalo říct že se jedná o poměrně povedený díl série čítající 6 dílů. Doporučil bych počkat na potitulkovou scénu. Chucky se držel trošku zpátky a tak jeho skóre nabotnalo jen na 4 chudáky, kteří si víceméně o smrt koledovali. Odřených 50% ()

Anderton

Mancini pripravil nový koncept, a to vraždenie v starom strašidelnom dome, čiže nový koncept pre sériu, ale inak niečo, čo sme videli inde už tisíckrát. Ale čo tam po neoriginalite, slušne to funguje, i keď je cítiť, že ide v novom tisícročí už o veľmi minoritnú záležitosť. Nová Chuckyho maska nie je to, čo by som od tejto značky zrovna potreboval, avšak nestále sme spoločne s postavami v tme, takže nakoniec si to divák ani neuvedomí. Film má pomaly štyri závery vrátane potitulkovej scény. Zmysel to síce dáva, avšak osobne by som udalosti posledných desiatich minút zakomponoval až do pokračovania. 70% ()

• Když Nica (Fiona Dourif) kontroluje v ložnici svojí matku, lze si všimnout, že stojí, i když má být na invalidním vozíčku. (korbitch22)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. srpna 2013 na Fantasia FF (Montreal – Kanada). (Varan)
  • Herečka, ktorá stvárnila postavu dievčaťa menom Nica, Fiona Dourif je dcérou Brada Dourifa, herca, ktorý zapožičal svoj hlas Chuckymu. (beso74)