V plném slunci

• Francie Plein soleil (více)

Alain Delon, Maurice Ronet a žár peněz, kterému nelze odolat. Thriller natočený podle románu Patricie Highsmithové. Tom (Alain Delon) a Philippe (Maurice Ronet) na první pohled dva mladí muži, kteří si užívají život plnými doušky na italské reviéře. Ve skutečnosti je mezi nimi však nepřekonatelný rozdíl, postavení a moc, které člověku dávají peníze. Philippe může rozhazovat plnými hrstmi a Tom, nepříliš úspěšný herec, je závislý na tom, zda zůstane v Philippově přízni. Uzavřel totiž s Philippovým otcem obchod, má přivézt marnotratného syna zpátky domů do Ameriky a pak teprve dostane plnou výši odměny. Philippe dává Tomovi najevo, jak jím pohrdá a jak hluboký je mezi nimi rozdíl. Tom touží nejen po životě, který mu nebyl dán, ale i po Philippově dívce, což ho nakonec dovede k riskantnímu plánu. (oficiální text distributora)

thymus

Senzační thriller charakteristický pro šedesátá léta (tenkrát se ještě říkalo detektivka) - dlouhé záběry, málo slov; děj tak pomalu plynoucí, že člověk stačí všechno zachytit a vnímat. Přes tuto zdánlivou poklidnost je však tempo filmu až do jeho úplného konce tak strhující, že vás udrží v pozornosti téměř dvě hodiny. A ani po jeho skončení nemůžete nemyslet na báječného Alaina Delona, který má téměř dokonalý plán, jak si zajistit vysněný život. ()

Martazoe

Tak tohle je něco. Talentovaný pan Ripley má u mě čtyři hvězdičky, ale tady ještě musím jednu přidat právě kvůli Delonovi. Jeho chladnokrevný plán, výraz a oči - o tom se roztomilému Mattu Damonovi může jen zdát. Navíc je tu skvěle vykreslená atmosféra Itálie, věřím všemu, co se tam děje. Opravdu umělecký zážitek. ()

HJ-FILIP

Původní verzí filmu Talentovaný pan Rippley bych to nenazval. Je to prostě ranější film podle stejné knižní předlohy. Samozřejmě jsem první viděl ten novější - a mám tendenci je porovnávat. Faktem je, že k porovnání toho moc není, protože každý film jde celkem jinou cestou a podobné je pouze zápletka (vražda, nikoliv okolnosti kromě Itálie). Oba filmy jsou povedené, každý natočený podle aktuální módy. ()

bonsetti

V porovnání s pozdější verzí filmu z roku 1999 je tento film lepší. Líbila se mi nádherná atmosféra a pohoda tehdejší Itálie. A nečekaný závěr překvapil. ()

milos.bradik

Tady je to herecký koncert Alaina Delona, který toho odporného podvodníka a vraha ztvárnil skvěle. Bylo to vynikající a přitom otřesné. ()

Zemřel Alain Delon

Zemřel Alain Delon

18.08.2024

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve svém domě ve městě Douchy zemřel v něděli 18. srpna legendární francouzský herec Alain Delon. Bylo mu obdivuhodných osmaosmdesát let. Zprávu potvrdili tiskové… (více)