Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kráľ Gwanghae je panovníkom už osem rokov. Má podozrenie, že niekto z kráľovského dvora sa ho pokúša otráviť. Prikáže preto svojmu radcovi, aby našiel niekoho, kto sa na neho podobá. Radca Heo Gyun narazí na klauna menom Ha-Sun, ktorý baví opitých šľachticov. Ha-Sun sa veľmi podobá na kráľa Gwanghae a je dokonca schopný napodobniť spôsob, akým kráľ Gwanghae hovorí. Krátko nato kráľ Gwanghae ochorie a je v tajnosti odvezený preč. Ha-Sun prevezme rolu kráľa, kým sa ten nezotaví. Pomaly však znaky jeho pravej identity vychádzajú najavo a ľudia z kráľovského dvora spozorujú podozrivé zmeny v správaní svojho "kráľa". Ha-Sun, ktorý je vľúdnejší ako skutočný kráľ, tak dočasne získava viac priestoru a moci, než sa plánovalo. (ČSFD)

(více)

Recenze (73)

Locksmith 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že se dožiju mnoha zajímavých, i když trochu nereálných, věcí (pilotované lety na Mars, teleportace, otevření trasy metra D v Praze...), ale že se jednou dočkám korejského remaku staré české komedie s Vlastou Burianem, to by mne ani ve snu nenapadlo. Ano, jakkoli divně to zní, Lelíček tu vystrkuje růžky na každém rohu. Nutno ovšem říci, že se tvůrci zhostili své role důstojně a film funguje, jak má. I Lee Byeong-heon si roli užívá a je fajn ho vidět i v méně akčním pojetí. Celkem dobře jsem se u tohoto snímku bavil, i když některé vtipy mi přišly poněkud nevtipné a spíše trapné. Závěrečná scéna kapitána Do pak působila jako ústupek milovníkům akce, ovšem dívalo se na ni dobře (pokud si teda člověk odmyslel fakt, že s naseknutou páteří by v reálu byla mnohem kratší...) a do děje nebyla ani vsazena nijak násilně. Lelíček to holt není, ale je to na dobré cestě. Jsem zvědav, jestli bude režisér v trendu pokračovat a natočí např. "U pagody stál" nebo "Hwang-hue to zařídí"... ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Oh yeah, tak tohle je filmová pochoutka, nedivím se, že i pro samotné Korejce tohle byl komerčně velmi úspěšný film. Ono nám opět pěkně Korejci vykombinovali funny prvky s vážným dějem, ta kombinace je úžasná. Já jsem aspoň konečně zjistil, jak to musel dělat král, když se mu "chtělo" na záchod. Každopadně poselství bylo skvělé, i když ne tak originální, ale provedením úžasné. Tohle je jinak perfektní film a doporučuji všemi pěti:-) ()

Reklama

Philcze 

všechny recenze uživatele

Byl jsem až šokován, jak moc mě bavilo víc než dvouhodinové drama odehrávající se takřka výhradně za zdmi královského paláce. Chang-min Chu svádí diváckou pozornost především na fantastické herce a chytrý scénář, a svou režii nechává stát malinko v pozadí. Jako skoro každá korejská pecka se mi i Masquerade zdálo o těch deset patnáct minut delší, než by muselo být, ale to nic nemění na tom, že je to ohromně zábavné kostýmní drama. Ano, taky mi ty čtyři slova za sebou nedávají smysl. 90% ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Někdy mě jihokorejský filmy baví a někdy ne. No a tentokrát to spadlo do kategorie "ne". Hlavní důvod je, že se mi mezi postavama blbě orientovalo, protože všichni vypadají stejně, další, že je ten film na mně pomalej a moc přehrávanej. Hodnotím to s tím, že jsem dokoukal zhruba 45 minut, takže možná se to pak rozjelo. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Pokusím se vzít to tak nějak střízlivě a nebudu vás zbytečně zatěžovat seznamem všech lichotivých přídavných jmen, které mě napadnou. A věřte mi, že mě jich napadá fakt hodně. I když jsem netušila, že kromě Byung Huna budu vnímat ještě něco jiného, naprosto mě nadchlo, jak skvěle a nenásilně se jim podařilo snoubit drama s komedií. V jednu chvíli jsem se smála dvojníkovým šaškárnám, a hned na to jsem měla co dělat, abych udržela slzy nad jeho obětavostí. Vynikající scénář, krásná hudba a kamera dělají z tohoto snímku opravdu povedený velkofilm. Je to jasný jako facka, 5*. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Děj filmu se odehrává v roce 1617 za vlády korejského krále jménem Gwanghae-gun (česky též Kwanhegun) z dynastie Čoson, který vládl v letech 1608–1623. (Korsak)
  • O výrobě snímku byla jeho tvůrci média informována z kraje roku 2011. To ještě v době, kdy rozpracovaný projekt nesl zavádějící pracovní název I Am The King Of Joseon. S inspirací, čerpající z úspěšné historické novely amerického autora Marka Twaina "The Prince And The Pauper" (1881), započal tehdejší režisér snímku Woo-suk Kang výrobní proces s jihokorejským hercem Jae-young Jung v hlavních úlohách, zatímco ve vedlejší roli se měl objevit herec Jun-sang Yoo. Vše se ale změnilo nedlouho poté, co filmová produkční společnost CJ E&M projevila nespokojenost s režisérovými záměry, které se ne docela shodovaly se záměry produkční společnosti. Woo-suk byl na sklonku roku 2011 odvolán, aby na jeho místo přišel Chang-min Choo. S ním se změnilo i obsazení. V hlavní roli se objevuje Byung-hun Lee, který se do této doby neobjevil byť v jediném historicky laděném celovečerním snímku, a jen o měsíc později se potvrzuje účast herečky Hyo-joo Han. Snímek vznikal ve slavném jihokorejském filmovém studiu Namyangju Studio Complex, nacházejícím se provincii Kjonggi, v němž vzniklo nespočet ikonických, ale i těch méně slavných korejských filmových snímků a televizních dramat; Three Musketeers (2014), Hwang Jin-yi (2006), Empress Ki (2013) ... (Conspi)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno