Gekidžóban Mahó šódžo Madoka Magika: Eien no monogatari

• Japonsko 劇場版魔 法少女まどか☆マギカ 永遠の物語 (více)

LordSnape

Tady opět nevím, proč vůbec ten film vznikl. Asi kvůli tomu, že se autoři snažili dostat po tom přijetí v roce 2011 svět Madoky na plátna kin. A opět je v podstatě stejný scénicky jako seriál, jen má hezčí animaci. Kdo jste viděli seriál, tak můžete navázat prostě až třetím filmem, nic nového se nedozvíte. Hodnotím stejně, jak na mě působila druhá půlka seriálového anime. Samotné filosofické vyvrcholení a odhalení, kdo je vlastně Homura, je pořád skvělé, tudíž hodnotím výše, jak první film. ()

adamulefa

Platí to isté, čo som napísal pri prvom Madoka filme. Ide o remake posledných 4 epizód seriálu. Jediný rozdiel je, že tu máme viac originálnych scén, ktoré lepšie ozrejmujú motivácie a backstory určitej dôležitej postavy, ktorá sa nevolá Madoka Kaname. Taktiež sú tu ďalšie pridané drobnosti a vylepšenia, ktoré uceľujú celkové dielo. A to je rozhodne plus. Napríklad veľmi nápadito zakomponovali pôvodný opening do deja. Taktiež nový filmový opening je super, presne tak out of place ako to máme radi :) Nemám moc čo vytýkať. Je tu ale vec čo sa týka záveru. Osobne som spokojný s koncom seriálu a na tom isto mieste viac menej končí aj Eternal. Niektorý ľudia však s ukončením neboli spokojný. Musím uznať, že kadečo sa v posledne hodine udialo a nie možno všetko sa tak úplne vyriešilo. Čo je možno niekomu proti srsti. Áno o konci by sa dalo polemizovať a veľa záleží na interpretácii a na zvážení istej logiky... Nie nechajme to tak! Ja som šťastný s tým ako všetko v seriáli i tu dopadlo, ale pre tých čo neboli tu máme tretí film. Veď preto aj vznikol. O tom ale viac tu. ()