Nashville

• Austrálie Nashville
Drama / Rodinný / Hudební
USA, (2012–2018), 88 h 51 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Callie Khouri

Hayden Panettiere, Clare Bowen, Charles Esten, Jonathan Jackson, Sam Palladio, Lennon Stella, Maisy Stella, Chris Carmack, Connie Britton, David Alford (více)

Pajky3

Po prvních pár dílech prvních série jsem byl poměrně příjemně překvapen tím, jak nenáročně a přitom příjemně mi u tohohle seriálu utíkal čas. Pravdou je, že žánr country není úplně můj šálek kávy, ale ta hudba se mi tady líbí. Třeba The Lumineers příjemně překvapí. V postavách si každý určitě najde tu svou oblíbenou a pak se nestihne divit, čím vším ji za pouhou jednu sérii dokážou protáhnout. Vážně, tohle je přesně jeden z těch seriálů, kde je snad třeba si dělat poznámky, protože se toho děje strašně moc a všechno se rychle mění a člověk je až překvapen, co vše se stane. Někdo by mohl říct, že je to až překombinované. Asi si dám na chvilku pauzu a poté se vrátím ke druhé sérii. Nenadchne a neurazí, proto 70 % ()

AneeR

Country hudbu zrovna moc neposlouchám,ale v tomhle seriálu mi to ani vůbec nevadí dokonce jsem si jí zamilovala.Hudba,rodinné spory,skvělý soundtrack,výborný děj,úžasná Connie Britton(Rayna) a hlavně neodolatelná kráska Hayden Panettiere(Juliette). Po shlédnutí pilotu a dalších pár dílů dávám tomuto seriálu velkou šanci. ()

Dixieboy

Seriál, který má velký potenciál a pochází z hlavy Callie Khouri (scénář pro film Thelma and Louise). Nashville, krásné město plné skvělé hudby a intrik. Konečně něco, co boří všechna klišé spojená s country music v ČR. Tohle má spád, herecké výkony a fantastický soundtrack! Jen by mohli do malých rolí zatáhnout i opravdové hvězdy country :) Na takovou Shaniu Twain nebo Faith Hill bych se moc rád podíval :) Ale bylo fajn viděl Pam Tillis, Vince Gilla, Brada Paisleyho a pár dalších. První řada končila výborným a pořádně dramatickým finále a jsem rád, že byla potvrzena řada druhá. S postavami se totiž velice snadno ztotožníte a oblíbíte si je i přes to, že jsou někdy pěkně protivné :) Druhá, třetí čtvrtá řada je opravdu napráskaná prvotřídní hudbou, která vlastně ani moc nezní jako country. A všichni hlavníherci si zpívají svoje vlastní party, je to úžasné! A všem vřele doporučuji soundtracky. ()

Dejna

Tak tohle mě baví, opravdu moc! Mám za sebou teprve první řadu, ale už teď jsem nadšená, Rayna je ženská a star, jak má být a Juliette si i přes její povahu nelze neoblíbit.. Vedlejší postavy a jejich příběhy také šlapou jak hodinky (jen nějak nemůžu přijít na chuť přeslazené Scarlett a jejím věčně našpuleným rtům :-). Moc se mi líbil příběh Averyho a jeho "cesta" ke slávě, jo, takhle to asi v showbusinessu chodí, baby :-)), nebo dějová linka Deacon - Juliettina máma - závislost. O jiskření mezi ústřední dvojicí (kterou je pro mě Rayna a Deacon) ani nemluvě, ten společný akustický duet na jevišti někdy v polovině první řady byl naprosto dechberoucí. No a poslední dva díly první řady - masakr. :-o Takže za mě 4,5 z 5 - postavy, hudba a děj, vše naprosto super! Aktualizace po 05x09: Přidávám pátou hvězdičku, i když s těžkým srdcem a slzami v očích.. Connie Britton byla, je a bude úžasná! ()

DandaPiper

Velice povedené. Dobře rozehrané na všechny strany. Rayna - zaujme vyzrálejší, dospělé publikum, Juliette - zaujme mladistvé a teenagery. Nechci se řadit stále ještě do teen, ale jednoduše si myslím, že Juliette je zajímavější a rozhodně sympatičtější. Hayden byla, je a bude vždycky kočka a do role mladé, půvabné a talentované Divy se prostě hodí perfektně. Ještě se mi myslím nestalo, abych si postavu oblíbil po tak krátké době jako je 21 epizod. Celej Nashville (rozuměj město ..vlastně i seriál) je prostě strašně pohodovej a příjemnej. Vedlejší postavy totéž. S těma nesmyslama, co ted natáčí je Nashville rozhodně jeden z těch kvalitních seriálů, kde Vás to, co se bude dít dál jednoduše bude zajímat. ()

• Všechny epizody 1. série kromě té první jsou pojmenované podle pisní Hanka Williamse. (Missa08)