Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Hudba:

John Williams

Diskuze

Helo (hodnocení, recenze)

nerdrage: Jo, přesně podle tohohle videa jsem soudil, že tu scénu s ním úplně vystřihli, poněvadž říkají cca něco v tom smyslu, že se Jabba měl objevit, ale kvůli technickým limitacím té doby nebyly schopni ho vytvořit jako slimáka, ale byla natočena scéna s tím chlápkem v kožichu, která byla z filmu vystřižena a objevila se až později, kde byl chlápek v kožichu nahrazen počítačovým Jabbou :)

InaSe: já jsem v 77 taky nebyl :D a ani ještě hodně dlouho poté :D

nerdrage

nerdrage (hodnocení, recenze)

Jabba byl původně chlap v kožichu a bylo to tak normálně ve filmu - nicméně verze z roku 77 na žádném domácím médiu nikdy nevyšla. Prapůvodní kinoverze E -IV existuje maximálně někde v archivech Lucasfilmu. Ty "původní", co máte na kazetách je už re-edice udělaná o dekády později.

Viz ještě https://www.youtube.com/watch?v=N-ufJAp6meU

InaSe (hodnocení, recenze)

Helo: no já jsem v 77 ani nebyla, ale když jsem koukala o prázdnináco na IV. tak mi přišlo, že jsem tu scénu tam nikdy neviděla.

Helo (hodnocení, recenze)

InaSe: podle mě tam snad ani nebyla, protože v tom videu říkaj něco v tom smyslu, že byla vystřižena a že jí tam přidali až s digitálně vytvořeným Jabbou (tehdy jsem ji poprvé viděl i já), ale samozřejmě v 77-mém jsem na tom v kině nebyl, takže nevím :D

InaSe (hodnocení, recenze)

Helo: to jsem ani nevěděla, abych řekla já si tu scénu z původního nepamatuju.

David661

David661 (hodnocení, recenze)

Tak jsem rozpoutal, jak koukám, docela velkou diskuzi:D...ale podstatné jsem se dozvěděl: ta původní verze, která běžela v roce 1977 v kinech se asi sehnat nedá.

Georgex

Georgex (hodnocení, recenze)

jelikož Jabba je nejvíc předělávanou postavou SW verzí, tak je těžký porovnat všechny verze jak vypadal :-)

Rieux

Rieux (hodnocení, recenze)

David661: pokial viem, tak scena jabba hutt ako clovek bola premietana iba v kinach potom to uz na kazety islo upravene. cize jedina moznost ako si tuto scenu pozriet je youtube

InaSe (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan: no vždyť je dávali o prázdninách, tak jsem si je oživila a jak jsem viděla III, tak mě to vzalo.

InaSe (hodnocení, recenze)

GigaPudding:ta původní z roku 77 byla já ji měla na kazetě.

InaSe (hodnocení, recenze)

wenca: není to tak zlé, no taky jsem viděla díl 200 SG-1, to byla hrůza.

ale 100 hlav, 100 názorů.

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Helo: žádný návrh, ale původní verze, na videokazetách nikdy ta nejstarší verze snad ani nebyla :)

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan: Evokové jsou supr asi jako Furlingové v dílu 200 SG-1 :D proste nemohl jsem se na to dívat, uplně ten konec to zabil a nebyl jsem schopnej to dokoukat ikdyž chybej kousek do konce a přejel jsem 5 filmů :D

InaSe (hodnocení, recenze)

Helo: hmm já viděla i vystřižené scény, černobílé........a jeho jsem si tam nevšimla.

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Helo: tvá nová okonka se mi líbí   ´=oD

Ještě k tomu Jabovy, vlastně to měl být místo červa takový druhý Žvejk

Helo (hodnocení, recenze)

InaSe: Věřím, že to byl vskutku jen návrh, jak pravil Lachtan :)

InaSe (hodnocení, recenze)

Helo: já jsem viděla původní, ale už si nepamatuju, takže nevím jestli tam byl v IV.

Helo (hodnocení, recenze)

Čvrtou epizodu jsem viděl ve všech možných verzích (od starých kazet v mých pěti letech až po všecky možné prodloužené dabované i nedabované) a Jabbu v kožichu jsem teda neviděl :)

InaSe (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan: já ten původní vyděla, alke už si ho nepamatuju moc a zrovna tuhla scénu si nepamatuju.

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

David661:  myslím že ne, že to byl pouze nějaký prvotní  návrh, ale nevím...

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý