Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

Hellknight12

Dnes som konečne dopozeral druhú sériu. Popravde čakal som to o niečo horšie, než to, čo som dostal. Hudba a aj herci sú super. Čo sa týka samotného príbehu, tak je to fajn kriminálka ale na prvú sériu to rozhodne nemá. Mne prišiel prvý prípad o dosť temnejší ako tento. Séria nijako nenadväzuje na prvú sériu.Sériu môžem odporučiť, kľudne aj ľuďom, ktorý nevideli prvú sériu. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Miksa

Skvělou první sérii vystřídal bolestivý zmar.Peněz se do projektu narvalo dost a filmově je to zvládnuto obstojně (proto 3 hvězdičky), ale ty útrpné výrazy postav, rozhovory jak z Tenkrát na západě (tam se to ovšem hodilo) a teď spoiler alert: tak neuveřitelně dlouhej a blbej konec sem už dlouho neviděl. Chvíli před koncem ve mě puknul poslední estrogen. Tato série si pouze hrála na Temný případ. Tečka ()

Limous

Varování! tento koment může a bude obsahovat spojlery. Na začátek se asi sluší říct, že pokud se díváte na první sérii a hned potom si pustíte druhou, budete nejspíš trošku zklamáni, dost možná víc, než trošku, což by vůči seriálu nebylo moc fér. Doporučuji Vám dát si alespoň měsíc pauzu a pak se pustit do druhé série. Ještě, než se do toho pustíme, chtěl bych říct, že tenhle seriál má úžasnou schopnost a to schopnost, ukázat co herci vlastně dokážou. V první řadě neskutečně zářil Woody a Matthew. To co tam oba předvedly bylo naprosto neskutečný, A druhá řada? Velcoro v podání Colina? To byla prostě absolutní bomba, věřil jsem mu všechno co dělal a to do té míry, že jsem cítil i jeho pocity, jak má strach z toho, že přijde o syna, že celý ten případ je jen vymyšlená fraška někým hodně nahoře jen proto, aby využily nepohodlný poldy ve svůj prospěch a pak se jich zbavily. Možná ještě větším překvapením pro mě byl Vince Vaughn, kterého jsem doteď považoval za blba, který umí hrát akorát trapáky v pitomejch tuctovejch komediích. Tady se to změnilo, dokonce natolik, že jsem ho začal obdivovat, hrál to opravdu parádně a jeho konec mě trošku rozesmutněl. Rachel McAdams, která měla dvě úchylky, velký ptáky a nože, hrála řekl bych trošku nevýrazně, ale moc hezky nevýrazně a krásně to zapadlo do celýho pozadí seriálu. Taylor Kitch alias Woodrough mi byl velkým trnem v oku a hodně mi tam vadil, což se naštěstí koncem série zdárně vyřešilo, ale taky musím říct, že při druhém shlédnutí už tomu tak nebylo, nějak jsem si k němu taky našel cestu a jeho herecký výkon byl taktéž fenomenální. Co se týče celého serálu, je to stejně vleklé jako série první, je to stejně skvělé a konec dost možná i trošku dramatičtější, než konec první série. Rozhodně se mi to moc líbilo a doufám, že Pizzolato se vrátí alespoň ještě se dvěma řadami True Detective a píšu True Detective, protože nechápu kterej vocas přeložil True Detective jako Temný případ. Asi jsem se rozkecal nebo rozepsal víc, než jsem chtěl, ale šlo mi to tak nějak samo a nedokázal jsem to zastavit, takže chápu, že tu moji slátaninu nebude nikdo číst. Čest Vaší práci. ()

J.e.r.e.c

Už jsem to psal, ale budu to klidně opakovat do alelujá: Nová éra televizní tvorby a seriály jako True Detective jsou pro hollywoodské hvězdy darem z nebes! Vemte si takovou Rachel McAdams – ta je se svým ksichtíkem předurčená hrát pořád dokolečka v romantických komediích nebo sladkobolech, kde bude objímat Čejningův totem nebo jezdit v Harrisonově fordu, ale na pořádnou charakterní roli nemá šanci. Vince Vaughn je něco podobného, jen v mužském vydání. O hezounkovi s pověstí hereckého dřeva, který si asi řekl: „Taylore Kitschi, kariéra v piči, ve filmech máš samý krize, zachrání tě televize!“, je zbytečné hovořit. Jediný Farrell už má za sebou dostatečně pestrou filmografii, ale i tak je pro mě jeho výkon v TD tím zdaleka nejlepším, jaký jsem od něj viděl. Už první série zaváněla lovecraftovskou atmosférou louisianských blat, a tentokrát, přestože se jeviště přesunulo do města padlých andělů, byl tenhle „deadly“ odér snad ještě výraznější. Audiovizuálně labužnické, zejména při výškových nájezdech kamery doprovázených různými temnými zvuky a strašidelnými tóny... super! Bohužel, ve větší míře to vydrželo jen asi dva díly, režírované Justinem Linem. Ve třetím přišla hned na úvod fantastická lynchovská vložka (pozor, závěr je spoileroidní), ale tím jako kdyby dostaly všechny podivnosti a odchylky zaracha a dál už se jelo podle vzoru klasických kriminálek, jen s o něco větší příměsí mouru. Existenciálního mudrování se tentokrát nedočkáme, a byť každý ze čtyř hlavních hrdinů by vydal na slušný spis, nikdo z nich nedisponuje tím já-truchlivým-božanstvím Rusta Cohla. Škoda. Nakonec se mnou pánové a dáma docela zamávali a potvrdili, že vsadit na jiný koncept, než je u seriálů tohoto typu běžné, a rozjet od začátku nový příběh s novými tvářemi, byla jednoznačně správná volba! Tenhle přístup tvůrců respektuji a maximálně oceňuji; ve světě, kde všichni sázejí na jistoty a dokolečka točí klikou od flašinetu, dokud se sypou prachy, si to takhle odvážný stylový obrat plně zaslouží. Uctivá poklona, pane Pizzolato! A – na rozdíl od jiných seriálů – těším se na další řadu! 85 % ()

Marcos

Paradoxně titulní píseň byla na druhé sérii to nejlepší. Vince byl výtečný a Colin překvapil, ale to je tak vše. Santos je určitě zajímavé, ale pro mě osobně zážitek z True detective dělají právě vidláci a jim typický US venkov. Seriálů z LA bylo fakt už mnoho. Stejně tak vnitřní zájmy a pohnůtky hlavníh postav nebyly nic převratného a působily tak nějak uměle. Vůbec jednotlivé příběhy postav jsou zde poměrně kostrbaté a sžití s nimi je o to težší. Druhá série pro fanoušky nejspíše povinností avšak kdo vynechá o nic nepřijde. Zde název seriálu spíše uškodil. Jednička nastavila hranici až moc vysoko. V dnešní době seriálové už nestačí být pouze dobrý. ()

Clark_Kent

Rozhodně nechci a nebudu srovnávat s první řadou. Klasika korupce, drogy a šlapky kam se podíváš. S Colinem Farrellem to byla explozivní jízda, ten charakter umí hrát a je to srdcař. Co se týče Vince Vaughna, tak toho nějak moc nemusím coby komika, ovšem když tady zabrnkal trochu víc na nervy policajtům. To pak byla docela jiná písnička. Rozhodně jeden z nej seriálů ze žánru krimi- thriller. ()

celticek

Není to úplně zlé, ale Vaughn nepatří mezi mé oblíbence. Nejvíc se mi líbila McAdams, Farrell je taky dobrý. Děj mi přišel hodně přeplácaný. Ray, u kterého to vypadá, že celou dobu není otcem, nakonec otcem je. Linka s gay-highway-patrol motorkářem = v poho. První série je ale mnohem lepší. ()

papadoce

Druhá séria priniesla prípad z iného súdka ako bol príbeh Rusta a Mártyho, a to je dobre. Základný rozdiel bol asi v tom, že sa neubližovalo výlučne nevinným, ale zhasínali tu feťáci, mafiáni a skorumpovaní zmrdi. Táto zmena nebola na škodu. True Detective si navyše ponechal originalitu, výborné herectvo, aj vymakaný scenár. Opäť sme mali možnosť sledovať pri práci detektívov, ku ktorým sme si vedeli vytvoriť v priebehu ôsmych dielov vzťah a sympatie, alebo prípadne aj nesympatie. Dokonca dostal divák možnosť vytvoriť si vzťah aj ku v podstate zápornej postave Vincea Vaughna, čo bolo teda rozhodne novinkou. Pre chlapské oko tu vložili krásny zadok Rachel McAdams a ženu s nekonečným sexepílom Kelly Reilly, to navyše v roli kedy nemáte jasno v tom, či ju máte alebo nemáte radi. Len viete, čo by ste jej urobili ráno na kuchynskej linke. Ja myslím, že celkovo nemám výhrady k videnému. Nerád by som skĺzol do roviny porovnávania jednotlivých sérií. Nebolo by to fér voči žiadnej z nich. Videli sme opäť kvalitu na všetkých postoch a už teraz sa teším na trojku. Je zvláštne ako zaujme seriál, v ktorom sú vlastne všetci pomerne permanentne nešťastní. ()

boombang

Druhá série je o jednu hvězdotřídu slabší než první, je poněkud nepřehledná, místy nudná a hraje v ní poleno Kitsch. Ale pořád to má temnou atmosféru, výborný vizuál, pár pamatováníhodných akcí a herce, kteří se za účast nemusí stydět (Colin, Rachel, Kelly a nakonec i Vince). A závěrečné scény odchodu ze scény jsou opravdu stylové. ()

MickeyH.

Ani druhá série nezklamala. Začátek trochu nepřehledný a mírně nudný, až jsem si říkal, že je škoda, že natočili druhou řadu, ale pak se to rozjelo a atmosféra jen houstla, vztahy mezi postavama vylézaly na povrch a očekávalo se co bude dál. Poslední díly to dovršily. Ve své komplexnosti je to další vynikající série, i když první sérii to nedohnalo. Celé je to však opět s výbornou atmosférou, hudbou, a kamerou. Zkrátka další peace of art. ()

DoNotCross

Tohle už je jiná. Je to jen pár hodin, co jsem dokoukal a nemůžu se ubránit zklamání. Jasně, očekáváná byla hodně vysoko, ale druhá série je prostě o stupeň horší, než ta první. Přitom je ukuchtěna zase jen z těch nejlepších ingrediencích a některé momenty jsou opět geniální. Celek už ale ne. Postav je příšerně, příšerně moc. Takže trvá fakt dlouho, než se tenhle kolos dá do pohybu a zároveň vám znemožňuje orientaci. Sice jsem to celé viděl v rámci čtyř dnů, ale stejně jsem se na konci nechytal, když se objevil někdo ze začátku série. Kdo to nakonec celé upekl vím tak napůl, některá jména jsem si prostě nezapamatoval, obzvlášť, když se pohybují na obrazovce sotva pár minut. A hlavní postavy? Tady to vlastně vůbec není špatné, alespoň herecky. Vaughn je jako hodný mafián fakt sympatický, Farell a jeho vyhořelý taťka taky, stejně tak McAdams a dokonce Taylor Kitch se dal snést. Jen hrál dokonale zbytečnou postavu. Co už tak dobré není, že jsou si všichni gerojové vlastně hrozně podobní, každá z postav řeší zdánlivě něco jiného, ale nemohl jsem se ubránit dojmu, že jsou vyrobeny podle stejného mustru. A taky jsou o poznání plošší. Tohle už není Rust vs. Marty. Taky nám výrazně přibylo akce. Jenže opravdu dechberoucí je jen ta první, (tuším čtvrtý díl) a zbytek už docela ztrácí. Postávám už taky docela roste bodycount, takže už se o ně tolik nebojíte a další z kouzel první série tady vyprchává. Osobně se po skončení cítím trochu podveden. Čekal jsem něco výbušnějšího, něco, co mě víc rozseká, když už se kurva musím orientovat v padesáti postavách. A nic. Za mě 3*. ()

pmusic

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli udělit 4* nebo 5*. Nakonec jsou z toho čtyři, protože první dvě epizody byly dost zmatené a zamotané a musím se přiznat, že mi trvalo déle, než jsem se zorientovala ve všech postavách, dějových linkách, na jaké straně kdo stojí a koho si jak zaškatulkovat. Určitě i to byl záměr, protože o to více bylo následné rozplétání zajímavé, ale ve snaze chytit všechny informace mi pak unikaly jiné věci, což mě mrzelo. Co se mi ale na dlouho vrylo do paměti, byl výkon Vince Vaughna. Domnívám se, že tohle byl jeho nejlepší herecký počin, ten výraz v tváři, mimika očí, pohyb těla.. byl to mafián s duší a i přes to, že to byl totální parchant, fandila jsem mu až do konce. Někteří by možná mohli patetizovat jeho konec, mě však dojal.. protože to neopomenutí naťuknout i minulost hlavních hrdinů, a postupně ji divákovi ukazovat, byla mistrovská práce. ()

0verseer

Ak chcete okamžite odpoveď na to, či sa tvorcom podaril husársky kúsok a druhá séria je rovnako kvalitná ako prvá, odpoveď je jednoznačná. Nie. Tentokrát totiž chýbala zaujímavá hlavná postava, s ktorou by divák mohol sympatizovať a napriek tomu, že sa seriál venuje až 4 hlavným protagonistom, úroveň dynamickej dvojičky detektívov Marty Hart & Rust Cohle žiaden z nich ani zďaleka nedosahuje. Tempo, atmosféra a dej taktiež výrazne zaostávajú, predovšetkým v prvej polovici kvôli neprehľadnosti všetkých zápletok seriál trpí. Zbytočne moc času sa hovorí o postavách, ktorým je na obrazovke venované len minimum času, prípadne sa na scénu vôbec nedostanú (pretože už dávno predtým zatrepali kopytami). Od piatej epizódy sa však pomaly začne rozbeh a neústupné finále celkom zlepšilo sklamanie z pomáleho úvodu. Objektívne tak 3,5/5. ()

Pohodex

Totálně protrpěná série. Postavy jsem měl pomotané, protože se pořád o někom mluví, ale není tam vidět. Nepřidal tomu fakt, že jsem se totálně nudil a vypínal mozek. Raději jsem odhadoval kolik minut zbývá do konce a co minutu si netrpělivě prohrábnul koule. Hlavní detektivové byli ok, ale rozhodně mě nedojímaly jejich rodinná dramata, které jsem měl v oblasti anální, bohužel tohle vyplnilo 80 % času a zbytek bylo přitroublé tlachání o ničem. Kdybych nebyl chorobný dokončovač, vypnu to po prvním dílu. *SPOILER ALERT* Akční scéna v posledním dílu je tragická. Collin Farrell zůstane sám proti 3 a nechá se trapně rozstřílet na hadry, asi aby přidal na dramatičnosti, ačkoli předtím si poradil i s větší přesilou. Celkově jsem nepochopil, proč se je nesnažil setřást v autě, např. zaparkovat v obchodním centru v garážích a pápá, hledejte si mě se samopaly v Mark a Spencerovi. Jinak jsem ani nepochopil, kdo mu na to auto dal to sledovací zařízení. Poslední poznatkem je, že všechny mužské postavy byly úspěšně vyhlazeny, zatímco všechny ženské postavy to přežily, to je veliký pokrok a kdekomu to v zdegenerovaném Hollywoodu udělá radost! Whatever, srát se s tím už víc nebudu. ()

nula87

Ne tak dokonalé jako první série, ale pořád jde o skvělý příběh, plný akce, krimi a korupce. Málokdy narazíte na film/seriál, kde opravdu není jediná kladná postava, ale tady to tak je.  Přesto jsem si vlastně na konci trochu přál, aby to dobře dopadlo, i když bylo jasné, že to není možné. 80% ()

Hawaj

Dobré, zábavné. Nestabilní pololopata co říká že není žádnej Colombo, voják co chce jen dobře sloužit, středně nevyrovnaná detektivka a gangster, kterej chce mít úroveň. Z těch všech si dělá scénárista tak trochu srandu a svede je poťouchle dohromady, aby řešili stejnou věc a svoje osudy k tomu v korupčně prolezlým městě neměstě. Místy už si myslím že ke to skrytá komedie. :) Ale jakmile dojde na akci, tak to teda zrežirovali parádně. Colin Farrell je místy až tak přesvědčivý že má o něj člověk strach. Vince Vaughnouvy to zde kupodivu sedne. Je dobře odměřený a nad věcí. ()