Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Diskuze

bart-leby

Tak v tom rozhovore na stanici je vlastne tiez naznaceny incest medzi Casperem a jeho dcerou (ktora samozrejme nemohla mat páru ze sa nezaplietla iba s vrahom jej rodicov). A Caspere bol jasny uchyl, tak mozno toto niekto vyhodnotil ako CHINATOWN REFERENCE.

na příspěvěk reagoval vlcince

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

anderson

nejsi ty vlastne to stejny hovado, co se tu loni hadalo s jerrym, ze prvni serie je sracka? :-D ty musis dycky jit proti proudu, at vypadas jak sebevetsi guma, vid :-D no nic, du si dat prison break, prej se chysta velkej navrat, tak to chce tenhle skvost oprasit. Mahone, Kellerman, Gretschen, to aspon byli zapornaci. Ne nakej mrtvej Casper, negerskej zlatozub a podivnej Rusak, kde kazdej z nich byl v serialu asi 10min :-D

HocKto

HocKto (hodnocení, recenze)

Trosku nechapem tie narazky na to ze burris vykrikoval na raya veci ohladom komprimitujucich materialov. Co je akoze na tom scenaristicky alebo akokolvek zle? Tym zoldakom mohlo byt akurát tak jedno o co ide, nakolko mohli byt kludne z rovnakej/podobnej militantnej jednotky v akej bol predtým paul, a ti sa velmi nestarali asi koho a preco zabijaju, boli to obycajny pesiaci. Navyse, nemyslim ze z tej vety "vrat mi tie dokumenty a vsetko bude ok" (alebo nejak podobnej), im vsetkym hned doslo o co vlastne ide. Jediny fakt pruser z tohto hladiska tak pre mna ostava nasadnutie do auta so sledovanim a nasledne nestratenie sa prenasledovatelom kdekolvek. Ved Ray to v telefone sam povedal, ze sa ich strasie napr v garazach

anderson

Tam šlo myslím o nějaký incest, že jo? Dunaway byla dcerou + sestrou Houstona, jestli se nepletu. To je fakt, Pizzolatto byl tady poměrně přízemní a nenápaditý.

anderson

Ta podobnost asi spočívá v tom, že se na konec divákovi dostane nějakého šokantního zjištění o příbuzenských poměrech postav, což vlastně bylo i Limonádovém Joeovi.

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

anderson

jak sis nemoh vsimnout gradace v prvni serii, nechapu. kazdej dil svym zpusobem gradoval a koncil nakym super momentem. tak, ze se clovek silene tesil na dalsi dil. to v dury serce vubec nebylo.

bart-leby

Ano je to tak. Caspere bol jej foter. Len neviem na zaklade coho z toho niekto "vykoumal"
 CINSKU STVRT. Ta mala "mierne" inu pointu.

na příspěvěk reagoval bart-leby

bart-leby (hodnocení, recenze)

Sledoval jsem nějaký diskuse na netu, kde se TD 2 teď exploatuje do mrtě. Jeden cinefil v něm odhalil desítky narážek na kultovní díla světové kinematografie. Od Občana Kanea až po Čínskou čtvrť. V případě Čínské čtvrti to dovozuje tím, že Casper byl otcem té holky od těch zlatníků. Je to pravda? Vím, že Holloway tam cosi blekotal, že Casper měl poměr s jejich matkou, ale že by byl jejím otcem?

phoebe79

phoebe79 (hodnocení, recenze)

Alena77

Ray musel dopadnout, tak jak dopadl neb to ve třetim díle předpověděl fotřík, či jak to bylo v té scéně, už si to moc nepamatuju:o) Hudba je skvělá každopádně.

anderson

Frank ve finále říkal krásnou větu, že před nikým nepoklekne.. a chvilku předtím nechá mexikánce, aby s ním vyjebali. Přitom jediné co po nich chtěl bylo najít Irinu a když ji našel tak oni mu ji naschvál zabili, aby on z toho nic nezíkal a ještě se mu na drzo vysmívali, že se mu nasáčkují do podniku. V tu dobu je měl sejmout, protože jak Frank říkal on se sebou nenechá vyjebávat. A propos jak se mexikánci dozvěděli o tom kde je Frank? To jim musel prásknout někdo z těch dvou týpků co mu doručili auto, ale jakej k tomu měli důvod, když jim Frank slíbil ještě půl mega až dorazí do cíle. Pochybuju, že mexikánci co přišli o kšeft je přeplatili.

A máš pravdu to nedělá ze seriálu odpad. Fakt, že prvních 6 epizod z 8. stojí za prd by už mohlo.. A když k tomuto všemu připočteš všechny ty negativa, blbosti ve scénáři, klišé, nelogické chování postav, nezajímavý případ, žádný děj, ignorování důležitých věcí, zmatené vyprávění atd..  Tak ti přece musí být jasné, proč lidi mají radši první sérii, která měla sice své chyby, ale dokázala aspoň zaujmout a postavy nedělali takové pitomosti a nestávali se tam takové účelové a nelogické věci.

dragon94

1. Tak Frank konal prevazne racionalne a zasadovo, preto nechapem naco by zabijal mexicanov v nejakom amoku z toho ze zabili štetku, ked informacie o ktore mu islo uz by z nich aj tak nevydoloval. Nic by tym neziskal a nakoniec - ked zistil pravdu -aj tak s mexicanmi vybehol, akurat podcenil ich pud sebazachovy.

2. Prosim ta toto je uplne zcestne. Ten fizel mohol po lesoch "vyrvavat" co chcel. Vsak na Raya islo zoldnierske komando. Co si myslis, ze im okrem prachov zalezalo na tom ci pracuju pre dobrych alebo zlych ??? Uplna hlupost, ktorou sa zbytocne zaoberas.

3. S tym suhlasim, ale urcite to nepochovalo druhu seriu tak aby som jej dal odpad.

na příspěvěk reagoval dragon94

anderson

1. Kšeft, kterej Frank nechtěl. A byl pro něj těžce nevýhodnej. Vždyť jim slíbil rok využívání jeho podniku jen za to, že se dostane k Irině a oni mu ji pak zabijí a ještě se mu vysmějou do ksichtu jak ho teď budou využívat.

2. Třeba to, že řve o té konspiraci před všema policajtama co nahánějí Raye taky. A logicky přece není možné, aby to všichni věděli.

3. To je sice hezké, že mu to odpustíš, ale pak je tady ten fakt, který psal Sloth26, proč Farrell nepřesunul svou rodinu do bezpečí, když to ostatní udělali. A když se nad tím zamýšlíš tak je to jenom proto, aby se mohla natočit ta scéna jak jde za ním k té škole. (strašně účelový a nelogický.)

dragon94

1. Třeba Frank, kterej před nikým nepoklekne, ale když mexikánci zabili Irinu a vysmáli se mu do ksichtu tak s tím neudělal vůbec nic. ...

Ved mal s mexicanmi rozbehnuty "kšeft", tak naco by ich zabijal ? A keby aj pozabijal nejakych pesiakov, co by mu asi tak spravili kapovci , ked ho "sejmuli" kvoli blbemu obleku ?

2. Nebo třeba již zmiňovaný policajt nahánějící Raye a řvoucí po celém lese o těch dokomuntech.

Dost by ma zaujimalo co ti na tomto pride zvlastne, nechapem.

3. Nebo třeba to, že Ray nastoupil do auta, o kterém věděl, že je sledované.

To bola kravina, asi najväcsmi bijuca do oci. Ale pokial fanusikom PRISON BREAKU nevadi ozivovanie mrtvol, pokojne tento ulet Pizzolattovi prepacim.

Ostatne klise su klise, dali sa prezit. Poznam aj horsie varianty.

na příspěvěk reagoval dragon94, NightPorter

Sloth26

Sloth26 (hodnocení, recenze)

dragon94

Přesně jak říkáš. V první sérii mě ten děj pohltil a chtěl jsem vědět na co příjdou. U druhý to bylo takový pobíhání okolo, neustálé zkuhrání - nic nemáme. Dále ty postavy mě přišli v jedničce, že se tolik nerozpitvávali a divák si mohl domyslet, jaká ta osoba je a trošku se do ní vžít.

Btw. Není vám divný, že McAdams uklidí svýho tátu a sestru. To samí udělá Kitsch. Jenom Farrell nechá svýho obtloustlýho synka běhat v klidu po ulici. Toho asi zase tak moc rád neměl. :-)

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

Že Ray nepřežije bylo  očividné už od začátku finále. Říkala jsem si, že je to schválně a nakonec příjde překvapení a on se z toho dostane. Bohužel nepřišlo.

Proč nejel s autem do města a nesetřásl je někde tam? Nechat někde auto a dostat se pryč.

Nejlepší na finále byla hudba.

na příspěvěk reagoval phoebe79

anderson

Věř mi, že na castingu mi vůbec, ale vůbec nezáleží. Jak opodstatníš to tupé chování postav. Třeba Frank, kterej před nikým nepoklekne, ale když mexikánci zabili Irinu a vysmáli se mu do ksichtu tak s tím neudělal vůbec nic.

Nebo třeba to, že Ray nastoupil do auta, o kterém věděl, že je sledované. Do toho všemožné klišé scény v závěrečné epizodě. Jako třeba to dítě na konci nebo to, že při odposlouchávání to neklapne kvůli zuřivvému cápkovi a na odposlouchávací zařízení někdo stoupne.

Netvrdím, že první série je nějaká modla. Já jí dal taky jen 4* a měl jsem k tomu dost důvodů. Ale rozhodně první série nebyla tak tupá a nezajímavá jako ta druhá.

na příspěvěk reagoval anderson

Uživatel Alena77 smazal svůj příspěvek.

dragon94

To je čisto tvoj pohľad. Neberiem ti ho, ale ťažko možem suhlasit. Staci si jednotlive epizody rozobrat podrobne a vela rozdielov tam nie je. A uz vobec nie co sa tyka gradacie. Vsetko zavisi skor od toho ci je divakovi casting tej ktorej serie sympatickejsi alebo nie. Charaktery boli nacrtnute rovnako, dokonca v druhej serii by som povedal, ze vieme o postavach viac klucovych detailov nez v tej prvej, a to ich tam je dvakrat tolko.

na příspěvěk reagoval dragon94, NightPorter

Duncan66

Toho se bát nemusel, vždyť v tom lese to na Raye vyřvával před celou policejní jednotkou. (To bylo tak tupý)

anderson

Trošku opomíjíš ten fakt, že první série měla lépe zpracované charaktery. Něco se tam dělo. Netrvalo 6 epizod než se seriál rozjel. Postavy byli uvěřitelné. Případ byl o dost zajímavější. A scénář neměl tolik nudných a nezajímavých dialogů.

Nehledě na počet klišé v závěrečné epizodě druhé série.

na příspěvěk reagoval anderson, Sloth26

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

*SPOILER ALERT* Asi jsem tedy jeden z mala, ale mi se druha serie libila vice, nez ta prvni. Zakonceni se mi nelibilo ani v jedne serii. V prvni to bylo nic nic nic a nakonec rychle bum a hotovo. A ve druhe se mi nelibilo, ze nechali pochcipat vsechny chlapy a vlastne se ani nedoresila ta linka s temi pribuznymi a zbyvajicimi padouchy, protoze minimalne ten jeden polda, ktery v tom jel, zustal na zivu a zcela popravu se mohl obavat, ze ti pribuzni muzou neco vedet a nebo maji dokonce i nejake kompromitujici materialy. Stejne tak by me zajimalo, jak vypatrali Franka, kdyz mel nove ciste auto a byl schovany v tom svem baru. A Collin ze by to nakonec vzdal mi taky neprijde normalni, kdyz uz se popral a v takovem hustem lese by mel docela slusne sance jim zdrhnout.

Co me ale fascinovalo byly ty letecke zabery na mesto v noci, ty osvetlene fabriky a ty famozni americke dalnice s temi mimourovnovymi krizenimi, sjezdy apod.

na příspěvěk reagoval dragon94

bart-leby (hodnocení, recenze)

Jinak nechápu, proč druhá série nemá na CSFD samostatný profil, když třeba u dánského Zločinu tomu tak je...

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)