Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024 Autor Jokolo

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc si s ním pak vystřihl dnes už kultovní scénu ve Vlkovi z Wall Street. A aby toho nebylo málo, ztělesnil adorovanou postavu Rustina Cohlea v etalonu kriminálek, jímž je první série Temného případu. Od té doby se postupně stahoval do pozadí, vydal autobiografii, ale na plátnech jsme se ho příliš nenabažili. A byť se to tak nezdá, od jeho posledního bijáku jsou to už čtyři roky. Tehdy na sebe výrazně upozornil v perfektních Gentlemanech od Guye Ritchieho, který se k nim mimochodem vrací v nadcházejícím spinoffovém seriálu na Netflixu. Před kamery se teď konečně vrací i McConaughey. A bude to žhavý.

 

Pravděpodobně si totiž zahraje v katastrofickém thrilleru podle skutečných událostí jménem The Lost Bus. Ten bude adaptovat knižní předlohu autorky Lizzie Johnson, která pojednává o nejničivějším požáru v historii Kalifornie, jenž v roce 2018 zpustošil město Paradise a zahynulo při něm 85 lidí. McConaughey se převtělí do role řidiče školního autobusu plného školáčků, který uvízne v plameny zachváceném městě. Asistovat mu pak bude neméně hvězdná Jamie Lee Curtis (Všechno, všude, najednouHalloween), jež by si měla zahrát učitelku těchto studentů a film bude i produkovat společně s Jasonem Blumem. Jedná-li se o katastrofu podle skutečných událostí, pak možná už tušíte, že se režie nemůže ujmout nikdo jiný než Paul Greengrass (Kapitán PhillipsLet číslo 93).

 

Ten se v nedávné době upsal rovněž katastrofickému snímku dle skutečnosti Drowning, ve kterém bude dvanáct přeživších bojovat o život v potápějícím se vraku letadla. Tento film ale ještě nemá hotový scénář, zatímco The Lost Bus už scenárista Brad Ingelsby (Mare z Easttownu) dopsal, takže se zdá, že příštím filmem slavného režiséra bude právě ohnivý biják s McConaugheym. Zatím jej nezaštiťuje žádné studio, ale velký zájem o látku prý projevuje Apple. Není divu, zní to lákavě. O něco lákavěji ale přeci jen zní další projekt Appleu, v němž McConaughey a Woody Harrelson budou dělat humory a zjišťovat, jestli náhodou nejsou bratři. Nevím, co z toho bude žhavější. 

Reklama

Související novinky

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (více)

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024 Reklama

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (více)

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (více)

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Reklama

Reklama