Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

wrzec

Hodnocení se vztahuje jen k první řadě. Super seroš, který se sice pomaleji rozjíždí, za to cirka od třetí epizody nabere obrátky a vtáhne diváka do děje a už ho nepustí. Pět hvězdiček jsem dal hlavně kvůli Matthewovi a Woodymu, oba výborní, hlavně McConaughey je prostě extratřída. Scénář není úplně perfektní, ale právě díky hercům, se ty malé nedostatky stanou lehce přehlédnutelné. ()

Nathaniel8

První čtyři díly, tak to byl samej proslov v autě a nic víc. Už mě to i nebavilo, ale dokoukal jsem. A díky poslednímu dílu nelituji. To byla fakt pecka. Temná atmosféra, co mě nenechala vydechnout. Poslední díl byl za 5*, ale průměr všech osmi dílů to bohužel srazil na 3. ()

cist

Hvzdičku navíc dávám za poslední fajnovej díl. Po čtvrtým díle jsem to nevydržel a až do konce jsem posunoval film dopředu. Citový desetiminutový výlevy hlavních hrdinů mě vážně nedojímaly a k ničemu nevedly. Dvouhodinovej film by to mohl být parádní. Atmosféra bažinatýho Jihu, podivní úchyláci a dobrý herecký výkony mě baví. ()

smartynaf

Jsem mile, velmi mile překvapen, ze mix Harrelson vs McConaughey vyplodil opravdu silný a zapamatování hodný seriál, který se opravdu zaryje pod kůži. Bal jsem se ze mne uhlaskuji k smrti, k tomu se bude surfovat a Woody omylem někoho zastřelí, nejlépe v každém díle. Ale ne. A za mne palce nahoru. 2 série Pomalejší rozjezd, ale ten konec byl napínavé až běda 🥂 S03.. Tak pomalá a hutná atmosféra, která si zakládá na tom být tak pomalá a hutná, až si jeden nevšimne že už je konec a přemýšlí jak jsme k němu vlastně dospěli. ()

Broen

Tak já vám tedy nevím. Před dvěma lety jsem shlídla asi tři díly a bez většího zájmu jsem vypla. Říkam si po těch dvou letech, tolik oceňovanej seriál, věnuj tomu zase chvíli času. Tak jsem jela zase od začátku, že tomu teda dám šanci. Jasná věc je, že Matthew, tak ten je na vrcholu svý herecký kariéry. Tenhle týpek mě za poslední dobu překvapuje asi uplně nejvíc a to tím, co se z něj za posledních 7 let vyklubalo. Dále. Do detailu propracovaný monology, dialogy, prostě vše. Špička. Atmosféra taky věrohodná. Chvilkama mě to prostě bavilo víc, chvilkama míň. Ale ve chvíli, kdy skončila 8. epizoda a v 2. sérii jsem zjistila, že osvětlenýho konce se nedočkám, jsem myslela, že skočím do zdi. Tak to ne. Na můj vkus dost táhlý, ne k věci. Třetí šanci 2. sérii nedávám. ()

Resko

Prvá séria top. Dá zabrať ale stojí za to. K tomu je to zvládnutou atmosférou, hereckými výkonmi a vlastne všetkým veľmi jedinečné a autentické. Druhá séria, treba troška prekusnúť začiatok, dá si na seba počkať. Potom však graduje perfektne a znova totálne vtiahne a dosahuje výšin prvej série. Škoda, že ju neboli schopní tak aj ukončiť. Ku koncu samé klišé, predvídateľnosť... čo povedať? asi to, čo by odznelo aj v seriály, they fucked up. Záverom si ale dobre pripravili tretiu sériu, tak uvidíme, či bude nadväzujúce pokračovanie. Ani, postava s najviac potenciálom, bola ku záveru odstavená... tak nám snáď nahnevané ženušky ešte niečo ukážu. ()

Serjoza

1. série 80 %. Zatraceně creepy podívaná, kterou dominuje ústřední duo Harrelson-McConaughey a parádní, originální scénář. Pomalejší rozjezd může ze začátku odradit, vyplatí se ale pomalu se rozvíjející zápletku překonat a počkat na pozdější díly - tam se divákovi dostane toho nejlepšího v oblasti krimi, co je na trhu momentálně k dispozici. 2. série - 100 %. Jdu proti davu a i když se snažím neporovnávat první a druhou sérku mezi sebou, druhá mě zasáhla víc. Víc jsem se sžil s jednotlivými postavami a jejich zpackanými životy a přál si dobrý konec pro Farrella, Vince i Rachel. Jednotlivé případy neporovnávám, jde o něco úplně jiného, kde se první jevil jako práce démonického fanatika, ve druhém se podíváme do nejtemnějších koutů podsvětí. Zkrátka nechci míchat jabka s hruškami. Jsou to ale především postavy Velcora, Franka a Bezzeridessový, co mě nakonec přimělo zvednout hodnocení na 5 hvězd. ()

fruitixx

Ke zhlédnutí jsem se nechal zlákat vysokým hodnocením, ale pomalý rozjezd a celková lenost děje mě nudila nakonec celou dobu. Jak říká Verbal: Přeji všem těm podivným nadhodnocovačům, aby u toho pošli nudou a ani v posledním díle žádného masouna nechytli. Já už u toho nebudu! - Já to vydržel celé, ale i když to má něco do sebe. Viva la - ostatní seriály, na Dextra to nemá, moc se zde kecá a málo dělá, i když to má něco do sebe. ()

iwee23

Nejsem seriálový typ, takže mi trvalo, než jsem se k True detective dopracovala. Po prvním epizoděmě to chytlo natolik, že jsem zbylé díly série dala v kuse. Nadchly mě už úvodní titulky, Matthew a Woody byli naprosto skvělí. Druhou sérii sledovat nebudu, nechci si kazit dojem. ()

Mirast

1. série jasných 5*, Woody s Mattem předvádějí velký koncert, který spěje ke skvělému finále. "I know who I am. And after all these years, there's a victory in that." ()

Peršanka odpad!

Mňo... takovou ptákovinu jsem už dlouho nezažila. V půlce třetího dílu se Harrelson a jeho paní začali ocicmávat a moje trpělivost na rozdíl od žaludku klesla. Na nulu. ()

Honzik1088

1.série 100% ( Matthew McConaughey, Woody Harrelson - herecky oba nepřekonatelní ) 2.série 80% ( Colin Farrel - výbornej, ale Vince Vaughn mě víc než hodně překvapil a je u mě č.1 v této sérii!! ) Každá z nich je úplně jiná, člověk nemůže srovnávat vůbec .. ()

WilliamWalla

Noazaj úžasný seriál! Milujem tento žáner a hlavne milujem ak niekto natočí taký krimi - thriller, ktorý sa vám absolútne dokáže dostať pod kožu a táto detektívka taká naozaj je. Celý čas ste v napätí a k tomu famózny McConaughey, ktorý si rolu bláznivého Cohlea absolútne užíva. V poslednej dobe asi jeden z najlepších seriálov a musím dať plný počet hviezd :) ()

Dobry_clovek

Dal jsem tomuto serialu dve sance a ani jednou jsem se nevydrzel divat vic nez pul hodiny. Tragicke, stokrat slysene, dialogy a americke kecy me znudily driv nez k necemu ( asi ) doslo. A pokud doslo tak uz se to nedozvim, protoze potreti uz mu sanci nedam. Troufam si rict, ze existuji stovky kvalitnejsich serialu a z nejakeho duvodu maji nizsi hodnoceni nez tento, jehoz sledovani musel clovek protrpet. ()

Mr.Jokker

Nejlepší seriál který jsem za poslední dobu viděl. První i druhá serie naprosto strhující zážitek. Všem doporučuji! ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)