Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

Djkoma

Bezkonkurenčně nejlepší díl ze všech Hellraiserů, které jsme viděl. Inferno konečně podává ve vizuálně líbivém stylu všechny neřesti a odpornosti světa Cliva Barkera. Scott Derrickson odvádí výbornou práci, kdy díky několika barevným filtrům a správnému střihu diváka dostává do velkého napětí a očekávání. Okolo jedné v noci sám doma jsme se opravdu dost bál... Pinhead nebyl nikdy děsivější a nebezpečnější než tady. ()

misterz

Navnadený z jednotky, čakal som omnoho viac hororových prvkov. A ono to bola predovšetkým kriminálka, kde hlavný hrdina hľadá unesené dievča, nakoniec však nájde .... Príbeh spadá do kategórie priemerných, nič extra ale ani nijak výrazne nenudil. Pri pár scénkach potešila aj solídna atmosféra, bolo ich však málo. Vidím to len na čistý priemer. 60/100 ()

Seabeast

Mile rád nadhodnotím, protože si zdejší lehce nadprůměrné hodnocení tento kousek vůbec nezaslouží! Hellraiser: Inferno skvěle sednul do noty, protože maximálně zapadá do mé oblíbené žánrové skládačky. Většina by po předchozích počinech očekávala čistokrevný horor, ale zde se jedná o řádně temnou detektivku. S hororem se samozřejmě také koketuje, ale k tomu všemu přidejte nádech "mindfucku" a hutnou atmosféru. Z celé série Hellraiser zkrátka Inferno nejvíce vybočuje a právě to z něj dělá unikátní díl, který stojí za pozornost. Hlavní anti-hrdina je sice polda, ale je to zároveň narkoman, co se nebojí podvádět svoji ženu s prostitukami. I přesto, že je to mazaný detektiv, tak není zcela tradičně pojatý. Jedná se vlastně o takového hajzla se kterým to i jeho kolegové nemají snadné. Přítomnost cenobitů opět uhrančila, protože měli vskutku působivé zpracování. Hellraiser: Inferno bylo velmi milé překvapení, takže plnou palbu dávám opravdu s radostí! ()

lennyd

Policista Joseph Thorne (Craig Sheffer) u jednoho případu nalezne podivnou dřevěnou kostku - hlavolam. Jak si s ní tak pohrává, podaří se mu ji otevřít, a od toho dne je všechno jinak. Joseph začíná mít děsivé halucinace, a navíc je nalezeno několik dalších brutálně umučených těl a většina stop ukazuje právě na Josepha... Nevím jestli je to tím, že se letopočet přehoupl do nového tisíciletí, a nebo tím, že tento film má s tématikou Hellraisera pramálo společného, ale tento film se mi docela líbil. Víceméně jde o obyčejnou mysteriozní detektivku, kdy hlavní vyšetřujícími trochu šibe (to že předtím otevřel kostku je irrelevantní), a všechny indicie ukazují právě na něj, a on musí nalézt pravého vraha aby dokázal svoji nevinu. Rozhodně jde - hlavně po předchozích dvou dílech - o vcelku zajímavý návrat k "realitě", což musím taky hodnotit kladněji, a ani po herecké stránce to nebyla až taková tragédie. Pro mne zatím nejlepší díl této série... ()

Divočák

Příběh Inferna mi hodně připomíná Dickensovu "Christmas Carol". Hlavní hrdina je pořádný parchant, ubližuje všem okolo sebe a tak si ho duchové vemou pěkně do parády, aby se polepšil. Rozdíl je ovšem v tom, že Dickensův parchant v příběhu nepíchá děvky, nestřílí lidi a nešňupe koks a duchové nemají v hlavě narvané špendlíky nebo nevypadají jako lesbické pornoďáblice. Z celého filmu bohužel na hony smrdí jeho béčkovitost. Hlavní hrdina rozhodně není žádný Shakespearovský herec a Derrickson má třeba k takovému Carpenterovi v nejlepších letech taky daleko. Na druhou stranu ale musím ocenit povedené příšerky a taky docela slušný scénář, který se u pátého pokračování jen tak nevidí. ()

• Příběh tohoto filmu je podobný příběhu knihy „The Ghost Downstairs“ od Leona Garfielda. (ČSFD)
  • Jedná se o první film série, který zamířil přímo do videodistribuce. (gogos)
  • Pracovní názvy filmu byly Hellraiser V, Inferno a také Hellraiser V: Inferno. (gogos)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi