Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

DwayneJohnson

Ušlo to, nicméně má spokojenost je tak nějak poloviční. Chtělo by to možná krapet míň Woodyho. Před kamerou samozřejmě. Za ní mi nikdy moc nevadil, ale jak mu jednou za čas něco přeletí přes nos a stoupne i před ní, tak má bodová stupnice vzhledem k jeho rachitické postavě jede samovolně dolů. Nemůžu za to, ale je to tak a i když se Helen moc snaží a zbytek filmu je vtipný, tak to víc jak 3,49 dneska nebude. ()

GodComplex

Hmm, ze bych nakonec tomu nesympatickemu intelektualovi prisel na chut? Jade Scorpion byl dobry, dobove vizualne stylovy film, kde jsem konecne poprve docenil kvalitu Woodyho dialogu, ktere byly inteligentni i vtipne zaroven - u Woodyho jev tolik nevidany. Od pulky jsem se sice opet zacal nudit, ale stalo se zde neco nevidaneho - poprve ze vsech Woodyho filmu jsem dokazal v pohode skousnout i jeho herectvi. Stari mu zrejme prospiva, protoze zde uz neni tak neskutecne otravny jako v zoufalostech typu Annie Hall/Manhattan a parkrat jsem se mu dokonce ze srdce zasmal - pujdeme nakrmit vasi kocku? Pro Scorpiona hraje take velky plus fakt, ze ma zajimavou story, ktera je na hony vzdalena jeho patetickym vztahovym blbostem typickych pro jeho 70's tvorbu, nebo novejsi prisernosti typu VCB/Match Point. Tohle je ten spravny smer, Woody! "It's a match made in heaven... by a retarded angel. " 6/10 ()

Terva

CITÁT - To se na mě bude vytahovat jen proto, že má vysokou a já jen autoškolu?........ Těšil jsem se na Helen Huntovou (Betty) a nezklamala - je boží. Slova "Prohlašuji vás za manžele" jsou klíčová a rozjíždějí krásnou komediálně detektivní zápletku. Hypnóza je totiž nebezpečný nástroj a pokud neuslyšíte klíčové slovo, váš život půjde dál svou cestou, ale... CITÁT - Přikazuje to nefritový (žlutozelený) škorpion........ Humor a ironie je naprosto úžasná, hudba klasická, herci dobří, scénář skoro dokonalý - tak to má rád. CITÁT - Chcete vidět to znaménko na mém stehně?....... Scéna okolo 46 minuty byla velmi povedená. Přikrytí kabátem je hodně romantická struna. Krásné gesto a je dost klíčové. CITÁT - Já nejsem zloděj! Jen podezřelej....... Je to paráda, jen nesmíte každý den začínat slovem Madagaskar - to by nebylo ono, že? ()

Frajer42

Spoilery! Musím konstatovat, že se jednalo o jeden z nejlepších filmů Woody Allena, jaký jsem doposud viděl. Toto moje ocenění má nesmírnou váhu, neboť jsem pravděpodobně největší filmový odborník na této databázi a možná i na celém širém světě. Ačkoli to dělám nerad, tak budu muset zasouhlasit se spolusledovatelkou a zbytečně ji tak zvednout ego. Konečně jsem byl svědkem těch všemi vychvalovaných dialogů. Opravdu to bylo něco neskutečného. Postavy na sebe vzájemně sypou jednu hlášku za druhou s kadencí kulometu Johna Ramba. Námět je sice lehce přetažený za zbytky Allenových vlasů, ale kompenzuje si to značnou zajímavostí. Dost se mi líbil nápad s hypnózou a hlavně to, že Woody Allen vyšetřoval svoji vlastní loupež, které si nebyl vědom, čímž logicky vznikaly dost vtipné situace. Jsem rád, že udělal Woody Allen "chybu" a obsadil do hlavní role právě sebe. Dodal tím snímku určitou teatrálnost, což vzhledem k nadnesenému ději nebylo absolutně na škodu. Snad bych jen ocenil, kdyby si snímek určitý nadhled zachoval až do konce a nezavršil divákovi zážitek tuctovým rozuzlením. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. ()

Šandík

Woodyho komedie jsou příjemné, jiskřivé, některé o něco lepší, některé o něco horší, ale vždycky je jasné, že to bude kvalitní zábava s nečekaným koncem. Přitom tenhle humor vůbec není tak samozřejmý, jak se divákům zdá. Měl bych však ještě jeden postřeh. Woodyho starší komedie jsem sledoval v době, kdy mi bylo čtrnáct, patnáct, šestnáct a... připadaly mi veliké. Jaksi se dotýkající "zásadních problémů lidstva". Dnes je mi o patnáct let víc a připadají mi (ty nové) malé a zábavné. Tak nevím, jestli se tolik změnil Woody nebo já. Každopádně bych se zase jenou měl podívat na "Manhattan", "Sex noci svatojánské" nebo "Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu..."... Měl, a hodně se na to těším ;o) Zajímavé komentáře: Matty, kleopatra, Tosim ()

• Na konkurz si Elizabeth Berkley nechala udělat nápadný účes ve stylu 40. let. Cestou na casting ovšem zmokla a déšť účes úplně zničil. (Morien)
  • Woody Allen je ohledně svých scénářů velmi tajnůstkářský. Nicméně Helen Hunt dovolil přečíst celý scénář, když jí nabízel roli, ale musela ho přečíst naráz a poté okamžitě odevzdat zpět kurýrovi, který tam s ní čekal. (Morien)