Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Sarkastic

Dobří herci, vtipné hlášky, kvalitní jazzová hudba, originální krimi zápletka a úsměvná romance. Škoda jen, že chvílemi filmu dochází dech (možná stálo zato udělat pár střihů navíc), proto "pouze" ty 4*. "To je pro mě opravdu novota. Jsem zvyklá na podkrovní ateliéry a jachty, na úžasné evropské milovníky, kteří mě zahrnují dárky a pozornostmi. A přesto to tu pokládám za velmi vzrušující...v této rozpadající se barabizně s krátkozrakým moulou." - "Jako bych zaslechl kompliment. Jenom zrovna nevím kde." ()

D.Moore

Tolik (a tak moc) vtipných urážek v jednom filmu... To je skoro k neuvěření. Stejně jako Woody Allen v roli živoucího magnetu na ženy (především tedy na sekretářky a servírky). Prokletí žlutozeleného škorpióna patří k těm snímkům, které mě baví od začátku do konce, a i když v jednom kuse smíchy neřvu, směju nebo usmívám se permanentně. Může za to i překrásná Helen Hunt, výborná hudba a David Ogden Stiers v roli proradného hypnotizéra. Pět nezhypnotizovaných hvězd. ()

kinej

I zde Allen dokazuje, že je mistrem inteligentních a vtipných dialogů. Jediným záporem tohoto filmu je předchozí tvorba Woodyho Allena. Jde o to, že i když se jedná o velice vydařenou komedii s vtipnou zápletkou, nemůže se film měřit s jeho předchozími majstrštyky. Srovnávat s konkrétním filmem asi nelze, Allen je vždy jiný. Také myslím, že si mohl Allen více pohrát s rozuzlením, které proběhlo tak nějak samovolně a nepravděpodobně. ()

Pierre

Jojo. Absolvování kouzla, hypnóza...a večer jde se koupit! Úúúú....Hodně zábavná Allenovka. Výchozí zápletka o zhypnotizování kouzelníkem za účelem loupeže šperků je nosná a ve Woodyho podání zajímavá a zábavná prošpikovaná řadou vtipných dialogů, detektivní stránkou, stylovou atmosférou, senzační hudbou a v neposlední řadě také oblíbeným Woodyho tématem souboje muže a ženy. V tomto případě tento koktejl fakt hodně dobře funguje,  je opravdu vtipný, a obohacen. A ten  vliv hypnózy  a kouzla tomu dává fakt magickou atmosféru. To mi sedlo. Opravdu unikátní mystická komedie, u které si možná někdy i budete přát, aby neskončila. Woodyho musím pochválit i i jako herce, protože jako neurotický ňoumovitý detektiv, který nevědomky pátrá sám po sobě a skrytě touží po ženě, kterou vlastně nesnáší  je naprosto okouzlující a háže jednu smrtící hlášku za druhou. Celkově perfektní zábava. Naprosto ideální volba na předsilvestrovský večer. Asi jsem byl taky zhypnotizován. TAKŽE TY VEŘÍŠ VÍC SOBĚ NEŽ MNĚ? ()

Jara.Cimrman.jr

"Můj farář, kterého právě hledají za pedofílii, ten se za mě klidně zaručí." C. W. je borec. Ukradenýho Picassa najde v dalekohledu, hláškuje při tom do všech světovejch stran a nádhernou Lauru vykopne z postele s tím, aby se vrátila, až budou oleandry v plným květu. Prostě borec, pro kterýho není důkazem otisk na místě činu, svědecký výpovědi ani lup schovanej ve skříni. Já jsem tedy v kriminalistice kovanej, ale C. W. posunul tuhle vědu zase o kus dál. Já jsem se přitom bavil velmi dobře, ale možná jsem byl jenom zhypnotizovanej. Pozor na Konstantinopol. Velkej pozor. ()

• Během svého úvodního promítacího víkendu se film promítal na zhruba devíti stech plátnech, což bylo nejpočetnější uvádění nějakého Allenova filmu. Nicméně výdělky z toho víkendu činily pouhých 2,5 milionu amerických dolarů. (Morien)
  • Na konkurz si Elizabeth Berkley nechala udělat nápadný účes ve stylu 40. let. Cestou na casting ovšem zmokla a déšť účes úplně zničil. (Morien)