Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

Khalesi odpad!

Holy shit ! Netuším, čo ste všetci hulili, ale ak sa tak dívam na vaše komentáre a hodnotenia, musel to byť hodne dobrý matroš. Inak si totiž neviem vysvetliť, že takáto sračka zožala viac ako 60%. Neskutočne ma iritovala rozkývaná kamera a blikajúce svetlá, nehovoriac o tom, že nič nesúviselo s ničím a než som sa aspoň čiastočne zžila s jedným príbehom, už bol ten tam a šupli tam ďalší, takže to na mňa pôsobilo, len ako veľmi podpriemerná zlátanina. Nepomohol tomu ani drak s hlavou capa, ani mimozemšťania a korunu tomu nasadil záber na zakrvácaného umierajúceho psa ! Potom, že nám mládež degeneruje. Niet divu, ak jej servírujeme úchylné hovädiny tohoto druhu. Pre mňa čistokrvný ODPAD ! ()

S.Quentin QUALE

Druhá série VHSek dává více než libově vzpomenout na toto legendární médium. Po vzoru prvního dílu se skládá z obvodového příběhu, který vytváří herní prostor pro další čtyři. Nemám v úmyslu tady spoilerovat,, radši se na to mrkněte, jen vás ujistím, že se vám dostane strachu, duchů, velmi originálně, stylové a neskutečně zábavně zpracovaných zombies, potokama krve prolitou satanáškou splatter jízdou a na závěr (trochu bohužel) týnejdžerovskou nadrženeckou Abe Sapiens' alien unášečkou. Precizní hororová filmařina se vším všudy. Doporučuju! ()

corpsy

V/H/S 2 lieta vo viacmenej rovnakých kvalitatívnych výšinách, ako vynikajúci predchodca. Prvé dve ´´pásky´´ síce niesu dejovo to najlepšie, ale remeselne sú spracované opäť na vynikajúcej úrovni ( tie kamerové vychytávky fakt nemajú chybu ). To pravé hororové ale príde až s poslednými dvoma príbehmi, ktoré sú viac než podarená hororová zábava. Strašidelné, zimomriavkové. Táto anthologhy séria sa pre mňa stáva jednou z najlepších žánrových počinov tohto desaťročia. ()

ScarPoul

Oproti prvému dielu je to vyspelejšie. Ale stále sa to nesie v tom istom štýle. Ak si na to zvyknete, tak je to potom už rutinná jazda, kde každá poviedka až na Safe Haven ( tá vybočuje vlastne zo všetkých v tejto časti) funguje na rovnakom princípe lakačiek z neznámeho. Prvá poviedka je zaujímava pre mňa asi len tými prsiami hrdinky - ktorá bola naozaj pekná. Inak absolútne ignorovanie konceptu duchárstva a toho čoho je duch schopný, alebo nie, to kvalitatívne znižuje. Druhá poviedka o zombie má fajn finále, ale inak by každý fanúšik zombie hororov zaplakal. Je to skôr smiešne a prehnaná nechutnosť tomu tiež nedopomáha. Safe Haven, ako som už písal samostatne je dokonalou ukážkou toho ako má vyzerať krátky film o démonoch a sektách. Nebyť konca bola by dokonalá. No a posledná je zábavná a pekne gradujúca. Pripomína mi to čarodejnicu s prvého V/H/S. Medzník je v prvej polovici fajn, v druhej zaváňa trápnosťou a samoúčelnosťou. Ale funguje lepšie ako v prípade prvého dielu, kde bola len parta debilných chalanov. Takže žiadna sláva, ale v každej z poviedok sa nájde nejaký ten nápad, ktorý poteší, alebo vystraší. ()

InJo

První dvě povídky mají jasný koncept a jsou velmi solidně zrealizované. Ve třetí přijde na řadu novodobý bůh akce Gareth Evans a rozpoutá zběsilý, ze řetězu utržený krvavě-brutální mayhem, neboli zhruba to, co od něj člověk po zhlédnutí dvou Raidů očekává. Jeho povídka ze všech přítomných možná dává smysl nejmíň, ale rozhodně je z nich nejnářezovější. Poslední minipříběh má opět snadno srozumitelnou zápletku, pár silných momentů (hlavně záběr pod vodou), ale s blížícím se koncem je obrazově více a více nepřehledný (na tak strašně chaotické a často velmi tmavé záběry se opravdu nekouká příjemně). Jako celek ale opět good, za jedničkou to v ničem nijak nezaostává. 70 % ()

• Pracovní název filmu byl S-VHS. (Terva)
  • V příběhu číslo 1 je muži do oka implantována kamera, avšak součástí záznamu je i zvuk, přestože mikrofon součástí implantátu nebyl. (ROASTER)