Thomas stále chodí s Grace, číšnicí v hospodě Garrison, a neví, že ji na něj nasadil Campbell, aby zjišťovala, co dělá. Na jarmarku za městem se Thomas dostane do rvačky s Leeovci, násilnickou rodinou kočovníků, která mu později pošle kulku s jeho jménem. To znamená, že vedle Billyho Kimbera má Thomas dalšího nepřítele. Campbell posílá Thomasovi vzkaz po tetě Polly a oba se setkají na neutrální půdě v hotelu. Thomas Campbellovi navrhuje dohodu: když ho nechá na pokoji, on mu vrátí zbraně. Pokud bude zatčen, zbraně budou odeslány IRA do Irska. Když zatčen nebude, zbraně dostane Campbell a bude považován za hrdinu. Campbell není nadšený, ale neochotně souhlasí. Ada otěhotní s Freddiem Thornem a Thomas mu posílá vzkaz, aby z Birminghamu odešel. Freddie se však rozhodne zůstat a postavit se mu. (Filmbox)

PaTeXx

Nemůžu se zbavit dojmu, že vyjma scén s inspektorem nebo s Tommym, to na mě působí dost zvláštně. Chtělo by to nějakou akci, abych si nějak udělal předběžný obrázek, jak se to bude vyvíjet. Ta na začátku byla dost specifická, ale ze židle mě nepostavila. ()