.killer.

12 Opic vyžaduje divákovu pozornost, ale na oplátku nabízí neokoukaný a perfektně ujetý svět Terryho Gilliama a samozřejmě geniální a do detailu vybroušený příběh. Perfektní herecké výkony, výprava, režie, ale i kamera. Brilantní kousek, který si právem zaslouží své místo mezi NEJ filmy. ()

seeba10

Brad Pitt ma u mne za tento film 5 hvezd jasnych. Je to asi i tim, ze cim vysinutejsi postava, tim vlastne pro mne lepe. Ari Gold (Entrourage), Perry (Srubs) nebo Leonardo di Caprio ve Vlku z Wall Streetu jsou proste naprosto skvelymi postavami, ktere jejich herci skvele zahrali. 12 opic celkove na pomezi mezi 4-5 hvezdami - rozhodne nenudi a diky Pittovi v tomto filmu nakonec tedy plna palba hvezd. ()

Bezda22

Cestování v čase je kumšt. To se musí umět. Miluju filmy ve kterejch se používá cestování v čase. Jakmile takovej ňákej je, tak pro mě hned stoupá na ceně. Tady je to perfektně udělaný, cestování časem v reálnym světě. To je bomba vážení. Navíc výkon Brada Pitta v blázinci je famózní a neskutečně mě bavil. 90% ()

ostravak30

Námět tohoto filmu není vůbec špatný. Za mě ale provedení pokulhává. Bruce Willis byl pro mě vždycky, a stále je, záruka kvality. Jenže tento film je pro mě jedna velká nuda. Půlku snímku Bruce proleží na lůžku a druhou se snaží přijít na to, kdo může za vymření většiny lidí a pokud možno tomu zabránit. Jenže trvá strašně dlouho, než se hlavní postava vůbec propracuje k útěku z vězení, natož aby něco smysluplného dělala. Mě to všechno přijde strašně těžkopádné. Jakoby snad ani tvůrci nevěděli, jak s vymyšleným tématem naložit a jak ho pojmout. Za mě ho nepojali moc dobře. Mám rád sci-fi filmy a znám hodně lepších filmů než je tenhle. ()

TaNya_

Příběh i herecký výkony velmi zdařilý, ale asi se nemůžu ztotožnit s myšlenkou, že když někoho pošlou do minulosti,tak ho odtamtud klidně můžou zase odtáhnout. Asi každý film tohoto žánru má nějakou podobnou chybičku, a tak to nevyčítám po stránce scénáře, ale mé vlastní logiky. ()

MickeyWolf

Naprosto strhující podíváná, které se musí líbit každému fandovi cestování časem, nebo sci-fi žánru obecně. Nicméně tu pro mě byly nějaké zádrhely, které mě od plynulého děje vyrušovaly. Především první polovina filmu, kde se člověk nemá šanci ani trochu chytnout celkového příběhu a film jde přesto dál a nenechá diváka nadechnout, nebo si srovnat myšlenky. Někomu to vadit nemusí, ale mě to bohužel maximálně iritovalo a celková chuť k tomu, abych ve filmu pokračoval, rychle uvadala. Naštěstí to druhá polovina filmu zachránila. Celkový obrázek okamžitě zapadl do sebe a já se mohl konečně pohodlně usednout a už se nerušeně dodívat na zbytek. Za zmínku tu zde stojí i Brad Pitt, který tu pro jednou skutečně hraje a dělá to fantasticky! ()

SAINTS

Sci-fi ako ma byt.Jeden z najlepšich žanrovych filmov s vynikajucou ustrednou hudobnou melodiou.Herecke obsadenie a vykony tiež na jednotku. ()

dkas

Klasika žánru. Vynikající herci, zvláště blázinec je výborný místo, skvělá hudba a ten příběh... Hodně těžký, ale nakonec do sebe krásně zapadne a vše dává smysl. ()

kyLuke

Nejlepší výkon Bruce Willise, který jsem já osobně viděl, a precizně anarchistický Brad Pitt, připomínající místy nenamalovaného Jokera, pod taktovkou Terryho Gilliama vskutku excelují a posunují už tak geniální scénář na ve výsledku ohromující zážitek, který zcela určitě navíc na první podívání ještě nenabyl plného významu. ()

syphoon

V době Corona viru ideální film na uklidnění! :) Po druhém shlédnutí musím opravdu usoudit, že Pitt odehrál zřejmě svoji životní roli s naprostou grácii! S odstupem času si říkám, chcete-li vstoupit do dějin kinematografie, musíte si zahrát blázna či psychopata (své by o tom mohl vyprávět J. Nicholson - hned 2x, J. Phoenix, H. Ledger, L. DiCaprio....). Nadčasový to film, který se snad nestane předlohou pro skutečnost! 75% ()

Clark_Kent

Peckovej Willis a kurevsky brilantní Pitt. Děkujeme za ta dary, vlastně děkuju T. Gilliamovi, zbožňuju aktivisty a miluju zvířata. Tudíž vstupuji do Armády Dvanácti Opic. ()

Shitonit

Hodně zvláštní, těžký film, pro laika nepochopitelný. Pokud je člověk magor...jako například já, zvládá ho už napodruhý. Pokud je člověk intelektuální masochista, může se z tohoto skvostu snadno stát bezbřehá pustá sračka. Ale jak již jsem začal a na začátku nastínil, dle mého soudu, se jedná o jeden z mála filmů.který sám sebou vytvořil žánr. Sic nevím jaký, ale je to dobrý. Jiný. Výborný. ()

Dandy95

Parádní sci-fi, které mě ale navodí nepříjemnej pocit díky své cyberpunkove stylizace a tím milionem dutch angles, který tady Gilliam skutečně dojí do mrtva. Brad Pitt asi v nejoriginálnější roli jeho kariéry a je radost si pustit klasiku s Willisem z dob, kdy jeste dával do svého herectví víc než 20% svyho denního energetickyho rozpočtu. Je to napínavé, mistama hodně vtipné, originální a rozhodně zapamatovatelné a to ohromně cením! ()

Demonic189

Daval som tomuto, vo všeobecnosti veľmi kladne hodnotenému, snímku viacero šancí, žiaľ bezúspešne. Posledné zhliadnutie ma v mojom dlhoročnom názore iba utvrdilo - absolútne to so mnou nič nerobí, ba chaotická réžia, zmätené flashbacky a neskutočne otravná hlavná znelka (k takémuto temnému scifi vôbec nehodniaca sa) ma až vskutku iritujú. ()

Jan.Cada1

Skvostný Willis a otravný mlaďoučký Pitt, skvělé combo. Příběh a hlavně závěr mě dostali. Obrovská spokojenost a hvězda dolů asi fakt jen za toho Brada. ()

Lupes

Po letech si člověk uvědomí, že Gilliemovo výtvarné vidění dystopie vůbec nekoresponduje s představenou civilizací schopnou cestovat časem. To, co celkem fungovalo v Brazil, je tu zkrátka kontraproduktivní, motivy jednání jednotlivých postav banální, resp. postavy značně pitomé. Okouzlení z paradoxů časové smyčky bylo zpracováno mnohokrát a lépe. Navíc mi dnes už Orwellovská paranoia leze krkem, despocie může být oblečena do slušivých obleků a absence svobody neznamená automaticky život v klecích. Svým způsobem primitivní pojetí, kdy se diktatura definuje především vizuálně, ať už nacistickými oblečky nebo stylem ruských gulagů. Definice šílenství v podobě prorocké jasnozřivosti se podařilo Gilliamovi zpracovat lépe v Králi rybáři, a není tak mnoho důvodů, proč tento počin věčně se opakujícího autora shlédnout. ()

PlysovyMacko

Rovnako ako hlavný hrdina som z toľkého cestovania v čase, z diania v minulosti ci pritomnosti strácala prehľad. Film má nesporne kvality, či nejednoduchy dej a herecké výkony, ale mrzí ma, že ma nechal tak emocionalne chladnou. Pochopila som správne, že svet sa nepodarilo zachranit? ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil