Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

maestrotatum odpad!

od prvej serie sa rieši úplne rovnaká téma len sa vymenia herci.... je to slovenská sračka vydaná za hit a napodobňuje dejstvo z Dallasu. Jednoduchšie je nájsť jednorožca v Tatrách ako nájsť miligram originality v Búrlivom Burčiaku. Svoje IQ zistíte tak ,že od čísla 120 odpočítate diely búrlivého vína, ktoré ste videli. Toť vsjo! ()

bubblebobble

Neuveriteľné ako ma naše seriály dokážu na začiatku baviť a ako ich následne dokážem znenávidieť. Úplne otrasné správanie sa tvorcov s mottom "vytrieskajme z toho čo sa dá" je tak okaté a aspoň trocha vnímavého diváka musí uraziť. Kedy už konečne pochopia, že nejde o kvantitu ale o kvalitu? O to, aby každá časť dávkovala postupne napätie a aby sa divák nevedel dočkať ďalšej časti, ktorá samozrejme nepôjde každých 24 hodín? ()

SeanLSD

PANELÁK stretol FARMU a spáril sa s ním v ORDINÁCIÍ dakde v riti Pánubohu za chrbtom. K tomu trocha vykrádačky klasického Hečkovho Červeného vína a veľa trápneho žvanenia o cudzine ( Francúzsko by sa ešte dalo zniesť, ale neprestajné opakovanie slova Kongo znelo ako nejaké zaklínadlo na diváka, aby si to čudné slovo dokázal uložiť do pamäte ). Priepastné rozdiely medzi výkonmi skutočných hercov versus seriálových trapákov a kundičiek-hviezdičiek sú neznesiteľné - dnes, po toľkých podobných seriáloch, by sa to nemalo stávať už ani v tomto úbohom televíznom žánri „zo života“. Zápletky z malej komunity konečne mimo priestoru hlavného města a machinácií regionálnej politiky by aj boli zaujímavé a nosné, ale opakovanie stále tých istých vzťahových schém a šablón dokola, spolu s násilným vtláčaním všetkého „atraktívneho“, čo autora napadlo a čo pokradol z iných, rovnako neoriginálnych tuctových produkcií, ťahá tento seriál opäť ku dnu, nehovoriac o tradične zúfalej forme. Keby som aspoň z tej posratej vinice videl niečo viac než jeden nehybný statický záber ! ()

Scarsyan odpad!

Nela Pocisková vo svojej životnej role, kde je pred kamerami asi každú sekundu. Čo na tom, že do väčšiny tých scén je tlačená nasilu, len aby tam bola :D A tá dynamika deja, kde z jednej situácie sa stane po prejdení pár krokov druhá, kde sa asi tri minúty hovorí o "cikaní a kakaní" ich štvornohého miláčika,ktorá následne sa strhne v inú situáciu v pivničke, kde sa stretávame s úchvatným dialógom typu "A čo také chýba tomu vínu? - Chuť lásky"...presne na toto sa čakalo :D ()

HOCKEYKA

Rada by som vedela,či všetci tí ,,experti",ktorí udelili tomuto seriálu hodnotenie ,,odpad" videli aspoň jednu jeho časť,alebo tak učinili len z praobyčajného zvyku dehonestovať pôvodnú televíznu tvorbu.Celkový rating a slovné hodnotenia ani zdaleka nezodpovedajú realite,preto usudzujem,že 99% ,,spravodlivo"hodnotiacich členov tohto klubu seriál nikdy nevidelo.. ()

• Ivan Dolinský (Emil Horváth) šiel do lesa na huby a bolo spomenuté, že sa vrátil s dubákmi, no on priniesol hnedé prášivky. (tommy187)
  • Exteriéry viníc sa natáčali v obci Vištuk, ale aj v Šenkviciach a Modre. (Johnny.ARN)
  • Pri nakrúcaní strávili herci najviac času vo vinohradoch, v ambulancii doktora Buranovského (Vlado Černý) a v obývačke Ivana Dolinského (Emil Horváth). (Zdroj: markiza.sk)