Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

maestrotatum odpad!

od prvej serie sa rieši úplne rovnaká téma len sa vymenia herci.... je to slovenská sračka vydaná za hit a napodobňuje dejstvo z Dallasu. Jednoduchšie je nájsť jednorožca v Tatrách ako nájsť miligram originality v Búrlivom Burčiaku. Svoje IQ zistíte tak ,že od čísla 120 odpočítate diely búrlivého vína, ktoré ste videli. Toť vsjo! ()

zodiak217

Na slovenske pomery celkom príjemné spracovanie romantického seriálu odohravajuceho sa vo vinárskom prostredí. Pekná kombinácia a hlavne herecké obsadenie vďaka ktorému sa dá na tento seriál aj pozrieť i ked nie som jeho fanúšik. Je zaujaimave vidieť prerod Mely Pociskovej pd dievčatka k žene a úloha jej celkom sedí. Seriál nie je nič prevratné, kde by sme mohli hovoriť o nejakej kvalite, ale mainstremovy prúd komerčných televízii diktuje v.sucasnosti takýto trend, ktorý záujme masy, ktoré si kazdy deň sadnú pred televízor, vylozia si nohy a pekne zrelaxuju. Určite aj to treba a v konečnom.dôsledku je to lepšie ako ny mali v telke bežať nejaké osuchane mexické telenovely alebo turecké.seriály. Aspoň majú diváci možnosť vidieť slovenskych hercov. V porovnaní s Panelakom, ktorý je už nudný určite vyšší level, len netreba prepisknut dobu vysielania lebo po istom.čase sa aj to zunuje. ()

megajalec

Neuveriteľne mi to pripomína juhoamerické telenovely. Len so slovenskými reáliami a hercami. Vymeňte kávu za víno, pridajte nejaké miestne špeciality (Štb) a výsledný produkt je na svete. Len dúfam, že sa to nebude vliecť celý rok. V porovnaní s latinskými telenovelami máme jednu výhodu: krajšie baby :) ()

tommy187

Podľa mňa to nebol vôbec zbabraný seriál! Asi sa už opakujem, ale napriek tomu akú príšernú povesť majú slovenské seriály, ich kvalita nie je vôbec až taká príšerná. Napriek tomu, že sa nedá pozerať vkuse zabaviť sa pri ňom aj tak dá. Ako občasné zahnanie nudy určite. 1.séria : Myslím si, že režisér veľmi vhodne vykompenzoval všetky postavy, a vznikol z toho nesmierne zaujímavý kontrast. Nebyť prehnaného počtu postáv, tak kvalitatívne by to bolo ešte možno lepšie. A keby sa to nenaťahovalo ako turecké telenovely, bolo by to snáď "legendárne". 2. séria : Toto už režisér trochu prestrelil! S postavami to už síce spravil lepšie, ale dej už prestáva strácať na dramatickosti (odchodom Tótha). Takú dramatickú návnadu zaňho sa snažia spraviť Rita Kernová a Baksa. Inak bohužiaľ, nič.. Napriek tomu stále stráviteľné. Celkovo to vychádza na nejakých 20%. ()

Defaultovna odpad!

V čom spočíva najväčšia slabina slovenských "nekonečných" seriálov? Problém nie je v zlej myšlienke či scénari. Keby panelákový, alebo búrlivovínový skript dostal do ruky povedzme nejaký škandinávec, bola by z toho psychologická dráma ako remeň. Lenže: 1) Toporné a teatrálne postavy, zahrané nesympatickými hercami, recyklovanými z množstva podobných seriálov pôsobia otravne ešte skôr než otvoria ústa 2) Keď už tie ústa otvoria, zistíme, že dialógy sú neprirodzené bez štipky inteligentného humoru 3) Snaha producentov o čo najväčšie napätie a akciu prerastá do preexponovaných zápletiek "každý s každým každému za chrbtom", ktoré sa vyskytujú frekvenciou jedna v každej epizóde 4) Nehovoriac o názve seriálu a zvučke, ktoré predpovedajú záruku "skvelej" rodinnej zábavy každý deň pred televíznymi novinami na Narkóze. Aby sa nepovedalo, že som len kritik z princípu, zhliadla som jednu celú epizódu, na základe ktorej ukladám trashové hodnotenie. Z mojej strany niet čo dodať. ()

• Počas nakrúcania si tvorcovia museli zavolať na pomoc naozajstných odborníkov v oblasti vín. Asi v štvrtine seriálu nevyhnutne potrebovali kvôli deju nájsť chorobu viniča, ktorá by sa však dala nejakým spôsobom uzdraviť. (Johnny.ARN)
  • Pri nakrúcaní strávili herci najviac času vo vinohradoch, v ambulancii doktora Buranovského (Vlado Černý) a v obývačke Ivana Dolinského (Emil Horváth). (Zdroj: markiza.sk)