Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

elanista1

Neostáva mi nič iné len zatlieskať pánovi Mikovi Flanaganovi, že to dokázal. Som šťastný, že som videl tento dokonalý horor a škoda že to má tak hrozne málo minút. Skutočne by som dokázal sledovať túto talentovanú réžiu aj viac ako tri hodiny. Po spŕške nezaujímavých hororov som začal pochybovať, či ma tento žáner vôbec baví a či si to len nenahováram, ale teraz som sa utvrdil v tom, že ma baví a dostal som obrovskú chuť na ďalšie a ďalšie! ... Sympatické postavy sú kľúčom v všetkému, najviac ma ohúrila Karen Gilian. Soundtrack mraziaci. Naposledy som vôbec rozmýšľal o piatej hviezde pri V zajatí démonov, tu k tomu tiež nemám ďaleko. Pravdaže tento filmový námet už nie je veľkou novinkou, ale réžia z toho urobila neskutočnú vec. Plesám blahom. Mike, neprestávaj točiť! P.S.: Dvakrát za jeden deň si nepamätám či som vôbec niekedy dal rovnaký film, až doteraz. ()

Cechyno4

Tak tohle mě dostalo do kolen. Horor, který vás naplní takovým pocitem stísněnosti, jako tento jsem dlouho neviděl. Možná nikdy. Příběh mě dokonale vtáhnul do děje. Možná i proto jsem si ho tak vychutnával a po velkých soustech ho hltal. Flanagan si dokázal skvěle pohrát s atmosférou filmu a emocemi diváků. Vše dokázal vytáhnout až na hranici maxima. Dlouho jsem si z hororu neodnášel takové pocity beznaděje. A byl jsem vážně deprimován. I díky absenci toho co již bylo několikrát viděno, tento film může opravdu prorazit. Přichází s něčím jiným. A na mě to zabralo na 100%. Doporučuji ! Pecka ! ()

Turby

Díky jistým zdrojům mám Oculus v merku už celkem dlouho. Celou věčnost mi to otravovalo mysl a teď konečně, po tolika dnech, vyšly vytoužené titulky. Čekal jsem od toho všelicos, ale takovej mindfuck jsem ještě nezažil. Nenajdete tu skoro žádné lekačky a ani nijak extra odporné zrůdy, na tom si Oculus vůbec nezakládá, ale najdete tu určitě naprostý chaos, který dovádí až k šílenství. Prolínají se tu dvě časové linie a to tak důkladně a mistrně, že vůbec nevíte jestli jde o přítomnost nebo minulost anebo o nějaký vejšplecht v mysli jedné z postav, kterou dokonale przní zakleté zrcadlo. Avšak zrcadlo vám neukáže kdo je v zemi nejkrásnější, za to vám odhalí přesný návod jak odkrouhnout vaše příbuzné, kteří vám už stejně lezli krkem. Ve výsledku máte krásný galimatyáš koncentrovaného nátlaku s krvavou zálivkou. ()

socket7

Velké překvapení! Ač herecké výkony byly přinejlepším rozpačité (ustřední dvojice rodičů předvedla maximálně o tři emoce víc, než zvládne Steven Seagal), a hudební podkres by zvládl udělat i hluchoslepý na rohypnolu, tak celý film mne provázelo příijemné mrazení v zádech, a o to přece jde, nebo ne?. Hodně mi to připomnělo The Others. Instantní 4 hvězdy. ()

darkphoenix

V hororových vodách rovnaký malý zázrak ako bol pred tromi rokmi prvý Insidious. Film, ktorý veľmi sviežo a odvážne kašle na trend vŕzgajúcich dverí a opakujúcich sa ľakačiek, a ktorý varí (veľmi účinne) atmosféru a dusno z nevedomia a nevideného a jedného jediného hudobného tónu. Do poslednej tretiny prakticky nič neuvidíte a napätie je brilantne postavené len na jednom zrkadle a dvoch dejových líniách, ktoré nám do seba zapadnú až v závere. Koniec by si bol zaslúžil väčší katarzný moment, avšak napriek tomu cítim potrebu dať v rámci žánru plné hodnotenie. Oculus je film, ktorý sa vyhýba digitálnym bubákom, prvoplánovej dramaturgii a naplno objíma fakt, v ktorom platí, že čím menej viete a vidíte, tým väčšmi sa bojíte. Krásny kúsok, ktorý má nato byť do pár rokov žánrovým klenotom. ()

bart-leby

Jo jo… Jak že to psal Borges. Zrcadla a pohlavní styky jsou ohavné věci: obojí rozmnožuje lidi. Oculus je koituprostý, zato zrcadlového harašení si divák užije dosyta. ()

Uragan

Velice povedený horor :-) Tak si to shrnem... ,,námět,,: zlé zrcadlo, které nejde zničit a svými schopnostmi omámí druhé k vraždě, nebo sebevraždě... ,,děj,,: líbilo se mi to propojení časů ;-) i místa se našli kde se dokáže člověk leknout... ,,herecké výkony,,: zahrané velice dobře... mé hodnocení ----> 80% = TOP film pro daný rok ;-) ()

Facerr

Horor se zrcadlama už tady byly, ale tenhle se snaží být veskrze originální, ale bohužel na úkor nedotažený pointy. Atmosféra byla sice docela ok, nějaký ty haluze se taky konaly, ale při tahu na branku se gól nekonal. Navíc flashbackový scény z toho udělaly neuvěřitelnej guláš. I tak, pravděpodobně při minimálních nákladech, docela ok podívaná. ()

kacir

Od začiatku ma tento film vtiahol a pohrával sa mi s nervami, ale musel by ešte veľa halušiek pojesť, aby ma dostal..Slušná atmosféra. Ja som spokojný. ()

srolyma

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v zemi zdejší, ze všech duchů nejstrašnější? Že by paní se svítícíma očima a rozšafným úsměvem? No proč ne? Slušný horůrek. Přiměřeně děsivý, pár lekaček, děj zajímavý. Jen to neustálé střídání časových rovin mi v tom dělalo trochu zmatek a místy vyloženě rušilo. ()

ali-n

Začnem rovno s porovnaním, ktoré možno veľa napovie. Oculus mi tým, ako sa v ňom veci odohrávajú (alebo nie?:-)) veľmi pripomína Izbu 1408. Jasné, mám rád monštrá, ľakačky od výmyslu sveta, nesmrteľných zabijakov ... o to viac ma nadchne horor, kde je všetkého menovaného poskromne, no vy po čase nemáte ani šajnu kde ste a čo môže prísť ďalej. Oculus ma dokonale zmiatol, že sám netuším, kto je predloha a kto len obraz v zrkadle. Príjemne strávený čas. Len mi tak očká svietili :-) ()

P3tulQa

Tenhle film stál za to. Nedá mi spát ještě teď .. Sama jsem potom byla zmatená, jak jsem přemýšlela nad filmem. Povedlo se to, ale znovu to vidět nepotřebuji. Mrazí mě ještě teď. ()

Aywes

Ve skutečnosti měl film pár dobrých scén, které se pokoušely nahnat strach. Mě však jednoduše sere, že konec byl totálně degradován na nesmyslnost a šel proti sobě. Pro zvědavé - SPOILER: Takže zrcadlo se chtělo chránit, chápu. Proč tedy na konci zrcadlo neukázalo připlácou Kaylie Timovi? Kdyby věděl, že ji dalším činem zabije, tak by rozhodně hodil zpátečku. Na to, že umí zrcadlo vytvářet perfektní halucinace a nechá uvadat kytky, tak je pěkně hloupý. MYŠLENKA NA ZÁVĚR: Jsou hloupí v tomto filmu herci nebo je špatně napsaný scénář? ()

muti

mladsi brat dovrsuje 21 rokov a opusta mentalny institut, do ktoreho ho zavreli ked mal 10 rokov po tom, ako prezil krvavu dramu storocia. Pred branami ho uz caka o 3 roky starsia sestra, ktora je pripravena na pomstu. ale pomstit sa komu? no predsa prekliatemu zrkadlu, ktore uz toho napachalo tolko... nie je nahodou trosku na hlavu prave ona? prichadza s experimentom, neuveritelnymi faktami z minulosti a vsadepritomnou technikou, ktora bude zaznamenavat pripadne paranormalne aktivity pocas nicenia zrkadla. je predsa len jeden sposob ako zistit coho je zrkadlo schopne (ak ma teda smrt ich rodicov na svedomi prave zrkadlo zla). Co sa ale udeje/neudeje, necakal asi nik... premietanie mrtvych prizrakov, prezivanie potlacenych spomienok minulosti v realnom case, tazke halucinacie a sialene preludy, prelinanie pritomnosti s minulostou, to vsetko zamotava pribeh a rozohrava ozajstnu nevidanu zrkadlovu hru.. film je dost psycho plny zacyklenych flashov hlavnych postav, ktore zapasia so skutocnostou i predstavami. Ak by si toto niekto chcel pozriet pod vplyvom akychsi latok, tak by sa mohol zamotat tak, ze by dej filmu uz nikdy neopustil a ostal by v nom uvazneny na nekonecne epicky dlhych 104 minut. pre mna jednoznacne top horor. ()

Crybaby

Film bez emócie a vnútorného náboja u mňa proste nemá šancu uspieť. Hlavné postavy nesympatické, dejová línia nebola taktiež na vysokej úrovni, a celkovo nestrašidelný "horor", ktorý si druhýkrát určite nepozriem, pretože by som nato rozumný dôvod, asi ani nenašiel. ()

Kennedy_R

Není to špatný horror. Něco velice podobného jsem dříve četl, co zřejmě tvůrce inspirovalo, ale kniha byla o třídu lepší a strašidelnější. ()

mikessc

Dnes uz tažko sa objaví ducharina z ktorej by som padol vyslovene na zadok. Nebolo to sice zlé ale som aj uhádol ako to skončí :-( dost dobre to bolo zostrihané 50% ()

Karlos8

Tak tohle byl opravdu silný zrcadlový odvar, na který se nechalo koukat. Vše začne úplně nevinně a to ve chvíli, kdy se zatím neznáme zrcadlo pověsí v pracovně na zeď. Poté se totiž rozehraje ta správná šachová partie kdo z koho. Dojde to konce tak daleko, že svojí vlastní ženu musíte přivázat vedle postele na řetěz jako zlého domácího mazlíčka, který vystrkuje drápky. Za nejlepší moment považuji jablko respektive žárovku a také skvěle sestříhaný závěr filmu, který snese ty nejpřísnější hodnocení. Jako třešničku na dortu doporučuji dokoukat závěrečné titulky, jelikož ta hudba nemá chybu. ()

lobo87

Neskutočne naťahovaný horor, ktorému chýbala atmosféra, ktorá by nás dokázala udržať v napäťí... 45% ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)