Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

Chicharron

Otřesná slátanina s "Rockem", který hraje jako dřevo. Kdyby tam nebyl, film by byl o několik hvězdiček (asi o dvě) lepší. ()

Dusty56

Trochu jinak podaný příběh Herkulese pobavil, jen škoda, že úplně nedokázal udržet laťku nastolenou v první polovině. 65% ()

padawan88

Dwayne "The Rock" Johnson je v roli Herkula fakt dobrý... ale to je asi tak vše. To, na co jste čekali z traileru, jsou cca první 2 minuty filmu a pak začíná bezduchá cesta "do ničeho". ()

Misuli

Aneb: když upoutávky kecaj :)) (upoutávky v prvních 5ti minutách) Pohádka pro dospělé s pár vtípkama. Nějak mě to nedokázalo vtáhnout do děje, nevím jestli si dělali srandu scénáristé, režisér nebo i herci. Spoustu klišé za 95 min, takový to, že se plácnete do čela (dramatická hudba, spousta prachu, obrys Hercula, prach si najednou sedne a on tam stojí vyprsen se zamračeným výrazem a dramatická hudba stále hraje) :D Neviděla jsem ve 3D, je možné, že to film trochu zvedne. Ale postavy zajímavě vykresleny a na Dwayna se prostě dobře kouká. Fajn nenáročný film na deštivý večer. ()

Martinkoo

Ano je pravda, že trailer je prvních 5min filmu, proto doporučuje se na něho vůbec nedívat, protože budete zklamání hned na začátku. Že to má pomalejší rozjezd, ale o to famóznější závěr! :) Že to má jen hodku a půl a utečete to jak voda, to je taky pravda :) Ale na druhou stranu je to film - akční, vtipnej, odsýpající!! Je to pohádka pro dosplělé, ale co taky čekat když jdete do kina na HERCULESA!!! :) Mě se to moc líbilo a už teď se těším na pokračování! :) P.S.: Dwayne Johnson neměl chybu! ()

Tom478

Dwaynovi ta role neskutečně sedla! Film jako takový nabízí vše, co by od toho divák čekal. Souboje 1v1, velké konflikty, napětí, atmosféra.. Film splnil vše, co jsem očekával. Co si tak pročítávám ostatní komentáře, tak se mi zdá jako bych byl na jiným filmě. ()

Miiro

Ocekavani nebylo tak velke, jako byl film sam. Kdyby v hlavni roli nebyl ROCK tak by to vypadalo asi uplne jinak. Kvalitni zpracovani akcnich scen. Pres vsechny zaporne nazore je tento film opravdu velice kvalitni. ()

ppfox

Hlavně neudělejte stejnou chybu jako já, když jsem očekával mytologickoakční biják - to jsem teda nedostal a trochu jsem bojoval s tím zklamáním, ale na druhou stranu to není vůbec špatnej film. Rock to hodně drží nad vodou, ale to jsem tak nějak čekal, ten chlapec se mi líbí víc a víc :-) Váhám mezi 3-4* ale nakonec dám 4 - až to zkouknu podruhý, si to buď potvrdím, nebo hodnocení upravím. Ale spíš to nechám - je to kolem 70%. ()

floppy4

Za 100 miliónov sme videli len ďalšie voľné pokračovanie Kráľa Škorpióna s malými obmenami. Vedel som čo môžem od toho očakávať, preto tu nebudem prskať aké to bolo zlé. Ale na taký blogbuster som čakal viac ako dve bitky a žiadny boss fight alebo čokoľvek kde by sa Rock predviedol, dokonca mám pocit, že bol ešte málo nasypaný a nevyrysovaný. Takže cool vizuál, ktorý by som čakal sa nekonal a tak si radšej nalejme čistého vína a čakajme čo nám holyvúd toto leto ešte prinesie. ()

Lucky Eda

2 * za D.Johnsona a za brutální zabití.. jinak mi to přijde hodně suchý..ostatni herci umělý mi to připadalo jako když sem tam přisednu a někdo ze známých kouka ordinaci v ruzove zahrade..strašně to žerou ale přitom je to k smichu ty jejich herecke vykony. Nevím proč ale jedna nebo víc postav mluvi batmanovskym stylem to jsem se musel smat dokud se tam nebojovalo usinal jsem..docela zklamani ()

g.i.orge

Nečekejte legendu o Herculovi. Když jsem přemýšlel, jak bych film popsal napadlo mě vzápětí jedno. Expendables ze starého Řecka. Banda žoldáků jde bojovat za prachy jako obvykle, načež zjistí, že si vybrali ale opravdu špatného zákazníka. Ačkoliv je to skupinka ultimátních badassů, nějaké svědomí jim zůstalo, takže se to pokusí napravit. Nejdřív dostanou na prdel, ale pak to vezme správný konec. Skupinka je to různorodá. Sarkastický chlapík, který rozhazuje hlášky ostré jako nože se kterými to umí moc dobře. Amazonská sniperka, která si v obratnosti s lukem nezadá s Legolasem. Pološílený, ale neskonale věrný sekerník. Naivní mluvka, který se teprve má stát mužem. Postarší skoročaroděj, vládnoucí obratně svou hůlkou. No a nakonec velký taťka se svým kyjem. A každý si nese své trauma. Svižně natočené, rozhodně ne nudné, obzvlášť bojové scény jsou natočeny zábavně. Ale 5hvězd jako Postradatelní to nebude. Možná tomu chybí charisma všech sidekicků utáhnout vlastní film, možná trochu vyhlazenější scénář, možná trochu obratnější režie. Já jsem se bavil dobře. 70%. ()

Moravpat

Tak tenhle kousek jsem si musel nechat chvilku "vodležet", protože po prvním shlédnutí jsem chtěl říct "áj em Hhkjulís" a zbourat CineStar, protože jsem šel plný očekávání, že uvidím masakrojidní řežbu ve stylu God of War, kde budou božské lebky lítat vzduchem a mezi tím se bude ohánět mečem ta "stokilovyrýsovanejchsvalů" hora v podání pana Šutra/Skály/cokolivdalšíhokamennýho...dokonce jsem si k této příležitosti pořídil ty luxusně předražený "načos se sejrovou vomatlávkou" a oblékl si svoje ležérní tepláky s gumou, abych se v kině cítil jako pánbůh (pánbůh v teplákách)...a víte co? H**no! Viděl jsem úplně něco jinýho, a to mě pekelně vytočilo, že jsem si zprvu ani na těch bandůrkách nepošmáknul...ale nakonec jsem usoudil, že i když to nebylo to co jsem očekával, tak to vlastně bylo celkem dobrý a celkem "kůl"...pan svalnatej tam hrál fakt dobře, víc než to, vlastně ten film celou dobu držel (až na tu jeho koženou "svalovou" vestičku, kterou asi měli už jen ve velikosti "XS", neboť mu kapánek nepadla) a další kdo byl "fakt kulervoucí" tak byl bývalý pirátský záporák, který se už od začátku připravoval na svou zvěstovanou smrt jako děvče na maturiťák. S pozdravem, Paťák ;-) ()

sabber

Podle ukázek to vypadalo že se můžeme těšit na nařachané zpracování klasického Herculova příběhu ale film se o legendu jen tak lehce otřel,když se to tak vezme z původního Hercula toho moc nezbylo,asi jen název,hrdina nevypadá že by měl ukrutnou božskou sílu,jen odhodí pár protivníků a horkotěžko se osvobodí z řetězů.Tudíž by to mohlo být další pokračování Krále škorpíků nebo barbara (c)onana jelikož zápletka je jednoduchá a docela předvídatelná,může se zařadit mezi ostatní fantasy jednohubky.Příběh co se děje kolem Herculovi rodiny my docela připomínal ůděl božského řezníka Kratose z epicke gamesky God of war a kdyby někdo šikovný tuhle rubačku dobře zfilmoval rád bych se na ní kouknul i když už něco vykradl posledni Souboj a Hněv titánů.Ale zpátky k Herculovi,Rocka mám rád ale jeho postava je taková nevýrazná,řekl bych že McShane ho docela i zastiňuje a bláznivý sekáč v podání Hennieho je minimálně zábavný i zajímavý.PS:všimli jste si že Hercules zní v angličtině docela směšně?-HERKJULÍÍÍs ()

Va33ek

Tak trochu jiný Hercules než bych si ho představoval, ale i tak mě tato představa velice nadchla. Podle mého film nepostrádal pěknou výpravu, kostýmy a ani zápletku. Na The Rocka se v jeho nejlepší formě kouká velice dobře. Celý film mi připomínal velkolepost Conana a možná proto se mi tak líbil. ()

ambrobene

Toto už čo je za shit? V nádeji, že si pozriem kvalitný film som po sto rokoch išiel do kina... radšej tie prachy spláchnuť, alebo sa za nich kvalitne ožrať, ako toto... ()

CitySP

Tak abych zhodnotil tento film. Na tento kousek jsem čekal od té doby, co jsem na sociálních sítích zjistil, že hlavní postavu Hercula hraje Dwayne Johnson. Ale bohužel mě film celkem zklamal a jak jsem již zde četl v některých komentářích, děj filmu by spíše zapadal do kategorie 300 bitva u Thermopyl. Čekal jsem více mýtologických zrůd a příšer. Doufal jsem, že Herculovo 12 úkolů uvidíme, ale asi jsem čekal moc a dostal jsem jen asi 5ti minutový záběr mýtických úkolů. Nebýt tam Dwayne Johnson a Aksel Hennie, asi bych nedal ty 3 hvězdičky. Herecké výkony byly dobré, Hercules ztvárněný pěkně, ale pro mě jednička Aksel, svou roli vzal dobře a byl mým oblíbencem po celý film. 90 minut bylo pro takovýto film asi málo a čekal jsem více. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)