Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Fiftis

Námet filmu teda veľkú pozornosť nepúta, skôr jeho herecké obsadenie a režisér, ktorého meno sa viaže s filmom 96 hodín: Odplata. Režisérom je teda Camille Delamarre, ale scenár má na svedomí známy Luc Besson a musím uznať, že toto je skutočne bomba oproti jeho filmu The Family, ktorý som videl nedávno. Čo ma hneď na filme zaujalo bolo nezvykle dobré intro, so skvelou hudbou. Camille Delamarre sa celkom vyzná, na to že je to neznámy režisér a presne vie, ktorý štýl sa dá použiť pre ktorú scénu. Nasadil skutočne veľké tempo už od úvodných titulkov a drží ho naprieč celým filmom. Výborná rozlúčka s Paulom Walkerom. ()

Lateef

David Belle lítá po ghettu jako gibon bělolící po svém teritoriu, tohle bude jednoduše efektní vždycky, protože prostě není standard točit vruty po schodištích, běhat po stěnách chodeb, zesměšňovat méně pohyblivé protivníky a skákat po barácích stejně jako můj soused Spider-man. V podstatě jde o úplnou kopii Okrsku 13, jen tu chybí Cyril Rafaelli a místo něj sem byl dosazen tragicky zesnulý Paul Walker. Příběh očekávaná nuda, akrobatické scény supr, víc nemá cenu psát. 28 miliónů dolarů(rozpočet)/69 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

mzss1

|40%| Shlédnuto v kině. Předem upozorňuji na jednu věc, páč beru na vědomí fakt, že toto je remake k originálnímu filmu Okrsek 13. Pak následuje pokračování Okrsek 13: Ultimátum. Oba tyto filmy jsem neviděl, takže to hodlám do budoucna napravit. Přesto jsem na tento film do kina zašel. Ještě jedna věc: Proti remakům nic nemám. Některé se povedou, některé ne. Trailer mě tak trochu zaujal. Říkal jsem si, bude to nadprůměrná, obstojná zábava, minimálně. No, to se mi nějak moc nepodařilo. Dost jsem se těšil na Paula Walkera, kterého jsem si oblíbil v Rychle a zběsilé sérii. Tam hrál upřímného sympatáka s dobrým srdcem a co jsem se o něm dovídal, byl takový i v reálu jako člověk. Poslední vydaný Walkerův film je toto (a to nepočítám právě natáčecí 7.díl Rychle a zběsile, kde vše nestačil dotočit), tak jsem ho podpořil aspon. V tomto snímku hrál dobře, jeho roli jsem si aspon užíval, když zbytek za moc nestál. Neříkám, že to bylo nesnesitelné peklo, ale nic mi to neřeklo, tak podprůměrná záležitost je to snad ve většině ohledu. Příběh je prostý a celkově je film brán strašně s nadhledem – nebyl bych proti tomu, ale je to bráno až moc nezáživně a místy i trapně ujeté, že jsem nebyl v žádném napětí apod. Je ale zvláštní, že se celkem vydařil začátek. A to myslím obě linie (úvodní akce s Bellem a pak Walkerem). Bellovo bojové umění mě docela bavilo (bohužel ale nejvíc v té první akční dlouhé scéně). Byla dlouhá, rychlé to bylo, Bell zdolával jednu překážku za druhou, takže jsem byl celkem spokojen. Walkerova akční scéna byla hned po Bellovi úvodu. Také se mi líbila, dobré souboje měl Walker, pronásledování autem atd. Ikdyž kamera a střih ? No, to bylo horší teda. Sice to mohlo být horší, ale přesto jsem místy těkal očima sem a tam, až jsem málem nestíhal. Pak se film začíná pomalu utápět v nudě a nezáživnosti. A to se přesto furt něco děje. Třeba pronásledování, kdy řídil Walker a vedle něj seděl Bale – bylo celkem obstojné, ale mě to moc nechytlo. Ještě pak následoval souboj Walker proti několika protivníkům u auta a pak už to bylo horší a horší. Nudné scény a situace a často se tu objevila i nějaká ta nelogičnost. Walker a Balle si jdou v pohodě za hlavním zločincem, vyjednávají jakoby – takže ta odlehčenost mi zde opravdu vadila. A co záporáci ? No, určitě nebyl účel se jich bát, nebo aby vzbuzovali respekt. To rozhodně ne. Navíc to ani snad nebyly záporáci, fakt nevím tedy. Akce ke konci následuje především ze soubojového hlediska, které ale ani nebylo tak dobré jako na začátku. Úplný konec následoval pointu, která mě sice překvapila, dávala trochu smysl, ale nesedla mi. Bylo to takové nedodělané, takže kdyby byl film o půl hodiny delší a pokračovalo to tak kolísavým tempem, asi by bylo hodnocení o dost horší. Musel jsem se ke konci až smát hloupým gangsterům. Nejlepší byl týpek zvaný „ŠTÍTNÁ ŽLÁZA“  Hudba byla aspon celkem dobrá. Takže nevím jak dále pokračovat. Není to nějak extra špatný film, ale mě nesedl a i z objektivního hlediska usuzuji, že to žádná pecka není a průměr to nemůže být prostě. Takže, něco se tu furt dělo, souboje, tempo slušné, nic těžkého na pochopení, ale to bohužel není všechno. Akčnáky zbožnuju – jak starý tak moderní. Tohle není ani jedno z nich. Hodnotím rovnými 2 hvězdy, páč jsem to místy bral i jako komedii (tím především myslím ty hloupé gangstery). Takže proč být moc kritický. Ještě něco málo a už by té kritiky bylo více. () (méně) (více)

Marsik

Kino Atlas (ČSFD projekce) - To, že scénář dosti pokulhává, že trapnost některých dialogů je zcela evidentní a že představitelka Loly je naprostá neherečka, o tom není sporu. ALE...to, že tenhle film má koule, grády, říz, super náboj, ... tak to mi nikdo nevymluví. Fakt super akční pecka s dvěma sympatickými představiteli, kde hudba, střih a akce neuvěřitelně vtahují a pokud divák na necelých 100 minut vypne, dostane se mu královské zábavy. Myslím, že se Walker, pro něhož to byl poslední počin, podílel na skvělém akčňáku. Doufám, že Doupě budou mít lidé víceméně rádi i přes jeho nedostatky (viz. výše uvedené). Díky čsfd za projekci a až bude filmík k mání ve FULL HD rozlišení, jdu do toho znovu. Po první padesátce hodnocení má Brick Mansions na kontě 58%, tak uvidíme, jak se to vyvine. Já dávám bezmála o 20% více. 76% ()

erased

Něco z toho, co mě Doupě naučilo: nejen seriálové, ale i filmové úvodní titulky můžou být boží. Brzdit na parkovišti je přežitek, čelním sklem se na místo určení dostanu rychleji. Drogy jsou špatné. Cigarety zdraví neškodí, naopak ze mě na starý kolena můžou udělat fajn dědulu. Na pěkný auta se nestřílí. Střílet na šerifa i jeho zástupce není košér, a to ani v opravdové situaci. A že svět by se bez ženských zachraňoval snáz, nebo aspoň veseleji. Jinými slovy, že Bob je bůh. Vzdělanej nigga je dobrej nigga. Nikdy nevěřit politikům a bohatým. Paul Walker, parkour, ani electro soundtracky můžou být i přes můj naprostý nezájem dohromady s rychlým a zběsilým střihem zatraceně cool. Dobře mířená salva peprných hlášek dokáže i z toho, co vypadá jako neskutečná blbost a ztráta času, udělat povedený film. Nebo aspoň zábavnou jednohubku. A nakonec i to, že sama sebe dokáže s kamennou tváří parodovat je pro mě neodolatelný důvod, proč mi tvorba Luca Bessona v posledních letech sedne jak prdel na hrnec. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Montrealu v Kanadě a v Detroitu v USA. (willy1)
  • Pracovným označením filmu bol názov District B13. (MikaelSVK)