Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

ESNYR

Nikdy mě ten film moc nebavil a teď jak na to koukám znovu, tak opět přemýšlím nad tím že raději půjdu se psem. Manželce a dceři se to líbí, tak jim nebudu kazit radost nějakým přepínáním. 2 hvězdy. Ani vlastně nevíc přesně za co ale na odpad to není určitě a jedna hvězda mi přijde dost slabé hodnocení. Tři už jsou asi zase moc. Zas tak dobrý ten film není, takže ty 2 hvězdy jsou tak akorát. ()

Eire

KULT. Skoda, ze sa *zimna cast* neodohravala v ta3. Hlavne Horska Sluzba by bola viac uveritelna nez ta CESKA kopeckova... :-DD 90% ()

COLOR

Dokonalý prototyp typického československého rodinného filmu zo socíku (ach jo, kde jsou ty časy mého dětství...). ()

česnek

Každé dítě chce mít maminku i tatínka. Smutné je, že některé děti oba rodiče nemají a pochopit to, co takové děti vnímají a cítí lze jen těžko. Tento film k tomu však pomáhá. Dojemný příběh s úžasným scénaristickým nápadem - dítě si samo najde svého opravdového tatínka - je umocněn obdivuhodným hereckým talentem Tomáše Holého a zároveň zřejmě životní rolí Jany Preissové a Františka Němce. ()

pierre9

Okrem toho, že je to absolútna klasika, tak je to aj jeden z mála filmov, ktoré majú v žánri prívlastok rodinný a napriek tomu nie sú trápne. Skvelé:) ()

Pathetic

Na tenhle skvělí film se dá dívat každý den.Příjemná relaksace ,žádné násilí ,honičky ,atd. prostě život a to je to co je na českých filmech nejlepší. ()

Callie

Bezvadná klasika a začátek glorifikace Tomáše Holého. Jedna z mála rolí, kde je František Němec za totálního klaďase a kde může ukázat svůj šarm, že mu ženské zobou z ruky. Škoda, že jen v této sérii. ()

Cvachetka

Prví ze dvou skvělých rodinných filmů. Řekl bych, že je mírně "slabší" než jeho pokračování, ale stejně je tak skvělý, že dávám 95%. ()

gezper

Ano, je to pěkné, romantické, rodinné, pohodové atp., ale že bych z toho byl zas až tak odvázanej, zkrátka ne úplně můj šálek kávy. S vyzdvihováním talentu Tomáše Holého je ovšem nutno souhlasit. [60%] ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková