Rumunský barevný širokoúhlý film vypráví příběh z bojů mezi Dáky a Římany na konci prvního století n.l. Římský císař Domicián (Gyorgy Kovács) se vydává dobýt území Dáků. Dácký král Decebal (Amza Pellea) se snaží válce vyhnout a vykoupit mír zlatem, poté však obětuje svého syna Cotysa (Alexandru Herescu) bohům a pouští se do boje s přesilou. Římany vede generál Fuscus (Georges Marchal) a mladý generál Severus (Pierre Brice). Severus se dovídá, že jeho zavražděný otec byl původem Dák a snažil se válce zabránit. Poté, co Severus poznává Decebalovu dceru Medu (Marie-José Nat) a život Dáků, raději se obětuje, než aby bojoval proti své zemi. (jurak)

Yahey

Slušný spektakl. O něco autentictejsi než většina amerických sandalovek. Výborná hudba, dílo samo o sobě. ()

mac000

Pochopitelně že byly dějiny a la rumunský historický velkofilm idealizované a přikrášlené, ale to přece byly americké filmy Pád říše římské (1961) , Cid (1961) či Čingischán (1963) také. Byla to nezbytná úlitba vkusu mainstreamového diváka té doby, na co byl ochoten jít opětovně do kina. ()

jack_scott

Velice hezký snímek, působícíc v řadě aspektů jak ocliché....no hisorický epos jak se sluší a patří. Příběh je skutečně "jednodušší", takže nemohu dát nad 75%, ale jinak na snímku není vyloženě nic špatného. Výprava je...dobově velice působivá. Režie i herecké výkony jsou taktéž fajn, takže v rámci možností snímku dávám 70% a *** - což je skutečně maximum pro žánr tohoto stylu eposu jako takového. ()

brasek

Nie je to nič úchvatné... V bojových scénach sa filmári snažili, ovšem sú také priemerné a videl som aj lepšie u filmov z rovnakého obdobia. Kvázi milostný román medzi Medou a Severusom nie je veľmi vykreslený, ale o to viac je nudný. Nie je to rozhodne historický film, ktorý by som chcel vidieť ešte raz a veľmi nerád by som ho doporučil na nedeľné poobedie. ()

Oxik49

Po polských Křižácích a Potopě jsem se opět přesvědčil o tom, že i filmy z východního bloku můžou být kvalitní. Bojové scény skvělé, příběh a herecké výkony (v rámci doby) také. Snad jediné, co rušilo celkový skvělý dojem, byla hudba, která mi chvílemi připadala, jako by se do filmu zatoulala z nějaké komedie s De Funésem. To však není nic tak závažného, abych filmu ubral jedinou z pěti hvězd, které si zaslouží. ()

Sejkorka

Jako kluk v kině nadšen, byli tam hrdinové, bitvy, lepé děvy. A hrál tam Vinetů! Cesta do dětství tentokrát selhala. Špatná kopie, titulky k rumunštině (tenkrát si myslím, že to bylo s dabingem). Navíc ty válečné bojové scény v dnešním měřítku působí fakt směšně. 2* jen kvůli té nostalgii. ()

OtokPag

Miluju tyhle akční scény,1500 maníků zprava,1200 chlapů se štítama z leva a 140 koní čelní útok 👍😂 Skvělému historickému filmu dávám 100%, protože je to navíc dobrej ročník 😋 ()