Reklama

Reklama

Vinnetou a míšenka Apanači

  • Západní Německo Winnetou und das Halbblut Apanatschi (více)
TV spot

Obsahy(1)

Nenechaví banditi si brousí zuby na zlatý důl a jen hrdinný náčelník Apačů a jeho věrný přítel se jim dokáží postavit... Půvabná míšenka Apanači dostává od svého otce k narozeninám zcela výjimečný dar – zlatý důl. Je to však zároveň dárek velice nebezpečný. Její otec, osídlenec Mac Haller, byl právě kvůli němu zavražděn. Apanači a její malý bratr Happy se stávají štvanou zvěří… Proti bandě Curly Billa jí může pomoci jen lovec kožešin Jeff Brown a Vinnetou s Old Shatterhandem... Po neúspěchu předchozí mayovky Old Surehand se producent Horst Wendlandt rozhodl obnovit přízeň diváků a fanoušků snímkem s tradiční dvojicí, tedy Vinnetouem a Old Shatterhandem. Přesně řečeno měl Wendlandt původně v plánu, aby Vinnetou a míšenka Apanači sloužil jako představení přítomností jiného bílého hrdiny z Mayova kánonu, Old Firehanda. Nicméně tvůrcům se nedařilo najít vhodného představitele, tak dali přednost změně scénáře ve prospěch zavedeného hrdiny a jeho hvězdného představitele. Vinnetou a míšenka Apanači představuje v sérii mayovek poněkud atypický snímek, kterému puristé vyčítají odlišnosti od naivního romantismu předchozích snímků i Mayova světa. Vedle řady herců, kteří se objevili ve stejných i odlišných rolích již v předchozích mayovkách, se může film pochlubit angažováním Uschi Glassové, kterou objevil právě Horst Wendlandt. Budoucí velká německá hvězda se zde zhostila první větší role své kariéry coby představitelka titulní Apanači. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (175)

Lefty86 

všechny recenze uživatele

Jakou takovou tragédii to nevidím i když je to o poznání slabší než "hlavní" série. Zkoukl jsem teď všechny Vinnetouovky po letech a docela s chutí. Jen ten dabing. Je slyšet jak čtyřicátníky , Vinnetoua a Old Shatterhanda mluví pánové v letech s unaveným hlasem. Nemohl jsem se ubránit pocitu že tady by prospěla změna. Slyšel jsem Shatterhanda s hlasem Marka Vašuta, v případě dabování v 90. Letech, dnes bych tam viděl Martina Stránského. A Vinnetoua kterého by namluvil Jan Šťastný. ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Do prdele co toto bylo? Vinnetou je moje srdcovka, ale tento díl je snad ten nejhorší a naprosto zbytečný. Vykradená hudba z těch nejlepších dílů, záběry z filmu Vinnetou, amatérské a naprosto debilní chování všech postav, včetně těch hlavních, a o dabingu se nemá ani cenu bavit. Já myslím, že toto stačí tak maximálně pro jednu hvězdičku ze soucitu. ()

Reklama

Acrobat odpad!

všechny recenze uživatele

Nuž. Česká televízia si uctieva pamiatky zosnulého a servíruje klasiky. Ale tých je málo, ostatné sa priživili. Viac, či menej úspešne. Toto je ten horší prípad, kde genocída nemá medzu, úmrtí je viac ako vo vychvaľovanom Rambovi. Plán W s OS je naskutku najhlúpejší a dynamitový boj o mesto je taktickou hrôzou. Apanači nevyšla vôbec, pričom nemusíte byť kritický, ani do toho nútený. Ten film sa na to pohoršenie núka prakticky sám. (videné 29.07.2015 ČT1) ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Třetí nejhorší mayovka ze 60. let. Postava Apanači je vytvořena ze Surehandova bratra Apanačky. V Karl May Filmbuchu je zmínka, že film byl natočen na motivy románu Míšenec (Černý mustang), se kterým má však společné vedle pár postav jen stavbu železnice. Film je odfláklý, je postavený na násilí a akcích ovšem velmi odfláknutých. K tomu si stačí přičíst děsný dabing a neslučitelné věci s románovými hrdiny - Old Shatterhand i Vinnetou hází dynamitem, Old Shatterhand vyzývá k otevřenému násilí, aniž by se pokusil věci řešit nejprve diplomatičtěji, jak je tomu v knihách. Nebyla zde ani snaha natočit útok Kiowů, pro tyto potřeby filmaři použili scény útoku Apačů v čele s Inču-Čunou a Vinnetouem z prvního dílu Vinnetoua... Uschi Glasová na film určitě vzpomíná v dobrém (pokud tedy ještě žije). Jako milenka H. Wendlandta odstartovala tímto filmem svou kariéru v německé televizi. Suverenně nejhorší mayovka, ve které hrají Barker i Brice. 40 % ()

Torgal 

všechny recenze uživatele

Tak toto bola regulérna sračka. Oproti posledným dvom mayovkám čo som videl (Medzi supmi a Old Surehand, ktoré tiež nehýrili kvalitou) citeľný kvalitatívny pád na všetkých frontoch. Toto bola priam paródia na klasické Winnetouovky, ale s pôvodným obsadením. Stupídny dej, šialene konajúce a teleportujúce sa postavy, lacné kulisy (samozrejme v maximálnej miere recyklované spolu s hercami - Martin z Medzi supmi tu hrá Jeffa)... jednoducho hrôza. Odpad nedávam len z piety voči zvyšku série. 3-/10 ()

Galerie (24)

Zajímavosti (27)

  • Stejnou železniční trať s malým kaňonem i s lokomotivou jsme mohli vidět už v mayovce Old Surehand (1965). [Zdroj: karel-may.majerco.net] (mar48)
  • Natáčení začalo 4. dubna 1966 u Omiše, poslední klapka padla o 65 dní později, tedy 8. června 1966. (hippyman)
  • V Mayovkách prakticky "kolovaly" kostýmy mezi postavami. Ve filmu daruje Vinnetou půvabné míšence indiánské šaty, které však dříve nosila Ribanna. Stejnou loveckou košili s třásněmi jsme mohli spatřit v Pokladu na Stříbrném jezeře na banditovi se vzácným motýlem na rameni, v Rudém gentlemanovi ji už nosí David Luka. Pouzdro s nožem, které dříve nosila Nšo-či, později zdědil Vohkadeh. (hippyman)

Reklama

Reklama