Re-Animátor

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

Hellblazer

Paráda, jednoducho milujem keď sa spojí komédia s hororom. Miestami pekne úchylný humor okorenení riadne brutálnymi scénami. Na to, že sa jedná o B-čkový horor, prekvapia slušné herecké výkony ako Jeffrey Combs v roli šialeného vedca, ktorý neváha pre výskum aj zabiť, tak aj David Gale. Záverečná scénka v márnici je skutočné mäso, veď ako inak nazvať scénu pri ktorej odseknutá hlava vykonáva orálny sex s babou? Jednoducho pokiaľ máte radi horory typu Braindead tak si tento film nenechajte ujsť. Ja som sa kráľovsky bavil. ()

Gorehound

Legendárna záležitosť, ktorá je stále rovnako gory, čiernohumorná a s množstvom "sick" nápadov, rovnako ako v čase, keď bola horúcou novinkou. Slávny hudobný doprovod, FX gore efekty a masky sánka dole, a perfektný záver. A neviem si v úlohe Herberta Westa predstaviť nikoho iného ako Jeffreyho Combsa. Drzé a drsné, a výborne natočené, tak to má byť! ()

Bloody13

Re-animátor běží jako krví promazané hodinky. Tohle je totiž dokonalá ukázka toho, jak blízko k sobě má horor s morbidní komedií. Pro milovníky všeho gore to jsou hotové žně: zpřelámané oživlé kočky, vypadávající oční bulvy, hlavy rozsekané na hadry, krvežíznivé vnitřnosti žijící si po svém a spousta dalších chuťovek dělá z filmu nezapomenutelný zážitek. Osmdesátková atmosféra vás tu ocákne stejně mohutně jako pyj nadrženého černocha, a postava Herberta Westa se dnes už řadí po bok jiného kultovního hrdiny, a to samotného Ashe. Dvojice Brian Yuzna a Stuart Gordon zde započali svou brutální krasojízdu naprosto s přehledem, fanouškovského zbožtění pak dosáhli u stejně výborné Nevěsty. Bravo. ()

Radko

Ááááj fíííl bédrrrrrrr....! alebo cítim sa omnoho lepšie. Ak sa totiž v záplave hororového braku, čo sa často sa tvári vznešene, či už Áčkovou produkciou a/alebo rozpočtom alebo účasťou známeho herca, objaví perla, je to dôvod na radosť. Nuž a radosť nepochybne k zlepšeniu nálady prispieva. Je vidieť, že Stuart Gordon sa pohyboval v divadelnom prostredí ovplyvneného radikálnymi prístupmi hipíckej a posthipíckej éry. Bez potreby explicitného vyjadrenia názoru na spoločnosť je v tomto filme prirodzene obsiahnutý. Práve na základe druhu humoru, ktorý je jednoducho skvelý. Moja krvná skupina. čo dodať. Kdeže béčko. Toto je A. A Ako sa patrí! ()

Cappuccino

Spracovanie a výsledná atmosféra Re-Animátora je síce diametrálne odlišná od Lovecraftovej, ale to koniec koncov vôbec neprekáža. Stuart Gordon si holt vybral o niečo odlišnejšiu cestu prerozprávania príbehu novodobého Frankenstaina než majster H.P.L. __ Za prvé tri hviezdy môže predovšetkým geniálny Jeffrey Combs, ktorý doktorovi Westovi dodal tú správnu dávku inteligencie, mysteriózna a kúska šialenosti. Štvrtú hviezdu pridávam z lásky ku slastným gore scénam a niektorým priam humorným zhovadilostiam - viz boj dvoch mužov proti mačke, odtrhnutá hlava lížuca bradavky Barbary Crampton. ()

• Film bol zakázaný v Singapure, Švédsku a na Islande. (Paldiny)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii. (Epistemolog)

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon