Po několika letech práce se hongkongské policii podaří odkrýt síť drogových gangů a inspektor Ma Ho-tin a policista v utajení So Kin-chow odjíždějí se 2 spolupracovníky do Thajska pomoci tamějším policistům zatknout hlavu celé sítě. Operace však nevyjde dle plánů a oba policisté se musí vyrovnat jak s neúspěšnou operací, tak se smrtí svých kolegů. Snímek z hongkongského prostředí v sobě mísí prvky dramatu, kriminálky a akčního filmu. (Tamten)

maty39

White storm slibuje, alespoň papírově, pořádnou akční nálož. Tak si představte mé rozladění, když dostanu zhruba 30 minut akce a zbytek je drama o třech přátelích, policistech v utajení, zradě a pomstě :-) Tvůrci evidentně chtěli napodobit motivy z Wooových majstrštyků. Což o to, nějaké to vyhrocené chlapecké přátelství až za hrob by jsme našli. Mě jen občas přišlo, že tvůrci neodhadli míru a přepálili intenzitu a to co z toho vzejde připomíná spíše melodrama (možná trochu přeháním a někdo to viděl jinak). Jak už jsem se zmínil, akce moc nečekejte. Film má zbytečně 134 minut a jen dvě větší akční scény. Ta první (zhruba v půlce) vypadá slušně, ale je to spíše masakr. Závěrečné zúčtování ukazuje pravdu známého úsloví: když dva dělají totéž, není to totéž. Přes všechny výtky je White Storm celkem slušné řemeslo, jen mě to úplně neuspokojilo. 70% ()

Puol

Za mňa spokojnosť, efektné pripomenutie zašlej slávy honkogského akčného filmu. Herecké obsadenie je dobré, akcia riadne krvavá a dočkal som sa i efektných spomaľovačiek. Benny Chan prekvapil, ja ale dufam, že si to pozrel aj John Woo, ktorý by tento žáner skutočne dokázal vzkriesiť. ()

bararich8

Povedený filmek. Emocionálně asi opravdu nejnabušenější dílko z HK za poslední dobu. Příběhové celkem originální, ačkoliv rozvláčnější vyprávění a vykreslení emocí všech zúčastněných zabere přes 2 hodiny. Finální scéna je taktéž z těch lepších, ačkoliv se opět jedná o "neprůstřelného mnicha". Za mě spokojenost, 4*. ()

Raziel811

Skvělý casting podrthuje jinak celkem klasický, leč spletitý příběh. Škoda jen, že vizuál není na té nejvyšší úrovni a zvláště v první půlce film působí jako TV tvorba. Všechna negativa ale rázem mizí nad druhou půlkou a zvláště doslova třeskutém finále, které dává vzpomenout na konec Pravdivé romance. ()