Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Adman

Tak tohle je "pohádka všech pohádek nejpohádkovatějších" !!! Má všechno co má pořádná pohádka mít a to na 100%... Čarodejnice, pohledný mladík, pohledná dívka, hodný Mrazík, zlá macehca, hodný tatínek... atp. Jenda z mála co se v SSSR opravdu povedlo. ()

Rosana

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Vidíme krásy Ruska, roční doby, nádherné kostýmy a hlavně bezvadný bezkonkurenční příběh. Kdo neviděl Mrazíka jako malý, ten se připrail o zásadní přísadu dětství :) ()

Praxis

Já nevim, mě tahle pohádka nikdy moc nebrala. Jo je tam sranda, jo je to dobrý,ale přece mi tam něco chybělo.Ale ty čtyři hvězdičky jsou hlavně a jen pro nezapomenutelnou Babu Jagu aka Františka Filipovského a jeho vrcholný film:-) ()

Laxik

Jak já to miloval, jak já to teď nenávidím. A přes to jsou i pro mě hlášky z Mrazíka nesmrtelné. Tohle prostě nejde jinak. ()

MikO_NR_1909

Tieto zabehnuté nesmrteľné klasiky (hoc sú rôznych kvalít) sa hodnotenia najťažšie (podobne ako u nás napríklad Perinbaba). Majú to šťastie, že nič prenikavejšie nepoznáme. Ale rozhodne nie sme nato odkázaný, Mrázik má stále baví. Má kúzelný dej a výborné cynické hlášky, ktoré sa stali nesmrteľnými. ()

KIT.HL

Dnes jsem na Seznam zprávy četl různé názory na toto dílo. Tohle je kult díky neustálému opakování a skvostnému dabingu. Roky jsem to neviděl a je pravda, že odstupem doby jsem ubral hvězdu. Jako dítě jsem to miloval. Dnes mám 52 a určitě bych se zasmál. A nevadí, že to natočili Sověti.Tohle se jim povedlo...Nevím co dnešní děcka, ale to je fuk, každý se může koukat na co chce... ()

Jillen

Kult? Spíš kýč a zamrzí když ho furt N@va servruje k Silvestrovi. Až na babušku jagušku a její chaloupku nic. Dávám 35% ()

Bordoshut

8/10 – Naprosto legendární klenot kinematografie Sovětského svazu, který se právoplatně stal českou vánoční klasikou, ke které pracovitý český lid nicméně přistupuje spíše jako k takové ruské satiře, kterou když páni socialisti ve vší své pospolitosti spatlali, tak ani nevěděli, jaká to nakonec bude švanda. Stejně jako Pelíšky a Láska nebeské (možná ještě Popelka) se z Mrazíka vyklubala vánoční klasika, bez které by žádné svátky pohody a míru nebyly kompletní. Nastěnka, Marfuša, Ivan, nápadníci, dědeček Hříbeček (toho jsem na dramaťáku jednou osobně ztvárnil), Mrazík, loupežníci, macecha, chudák podpantoflák dědek (i toho jsem si kdysi střihnul) – jednoduše se nejde neusmívat, když si ta jména člověk vybavuje a představuje si jejich karikaturní ztvárnění a také to, že to kdysi někdo myslel zcela seriózně. Úžasný film. Akorát možná trošku klišovitý a ohraný, když si člověk vzpomene na milostný oblouk a zlou ježibabu. Každopádně zábava zaručena. Na 100 procent. Top hláška: „Tfuj babo!“ ()

Orlau32

Kdyby měli v Rusku stejnou soutěž jako byla u nás, zaručeně by to vyhrál MRAZÍK. Roztomilá pohádka, veselá, žertovná, kterou můžete vidět každý rok na Vánoce v české Tv. A to je dobře. Protože smíchu není nikdy dost. ()

kaylin

Klasická pohádka, která snad nikde neměla takový úspěch jako u nás. Ten dabing je natolik jedinečný, že pohádce ještě přidává hodně navíc, oproti ruskému originálu. Ona ale sama pohádka je pěkná, i když je to propojení několika klasických pohádek spolu s ruskou tradicí, která tady také dobře funguje a hlavně dobře vypadá. ()

buldock

Bez nějakého zbytečného komentáře dávám této pohádkové klasice (se skvělým dabingem) na které jsem vyrostl , hodnocení z nejvyšších možných a pevně si za tím stojím. ;-) ()

blackrain

Legendární ruská pohádka. Nemám ráda ruské pohádky, ale tuhle si nikdy ujít nenechám. Má zvláštní kouzlo. Výborný dabing pana Filipovského, ten hned tak nikdo nepřekoná. Mrazíkovi není možné dávat méně než pět hvězdiček. ()

ABLABLABLA

Nezapomenutelná pohádka, která patří ke každým Vánocím nebo ke každému Silvestru. Plná barev, ale přitom jemné ruské atmosféry. Nic se tu nebije a vše je krásně doladěno. K příběhu Nastěnky a Ivana se ani nemusím vyjadřovat. Prostě nezapomenutelná klasika, která ani po letech neztrácí na úžasnosti. ()

UncleG

Jako malý smrádě jsem Mrazíka z duše nenáviděl. Na téhle pohádce jsem neviděl pranic zajímavého a vpravdě mě svou zvrhlou absurditou i trochu děsila. Váňa, Váňa Iván s medvědí hlavou, dupe až se chaloupka na muří nožce otáčí, Baba Jaga čechrá své vlásky a "jenom se chudinka ukrutně zlobí", zatímco umaštění loupežníci zpívají kontrtenorem písně o hladu. Sáňky se proměňují v prase a zas naopak. Po lese pobíhá zakrslík s houbou místo čepice a poťouchle cinká na zvoneček. Marfuška si líce řepou mastí... A do toho všeho běhá fousatej dědek kolem stromu, jakoby snad jeho poskakování mělo odehnat zimu od mrznoucí Nastěnky. Tak to se nezlobte, ale tohle je pro osmiletý dítě kurevsky obskurní! A zároveň se jedná o důvod, proč Mrazíka v současnosti miluju. Navíc...Dá to fušku, dělat si srandu z vlastní "národní" nátury a vynikající dabing tuhle parodii na Rusáky ještě stokrát podtrhuje. Takže "za pět". ()

suicide

Žádný Georgij Milijar,nebo Eduard Izotov, nýbrž Josef Zíma a František Filipovský. Pohádka, která u domácího publika propadla, ale u nás se stala kultem. Velmi naivní, nepřesvědčivá pohádka, která působí až směšně, ale kdyby toto všechno neobsahovala, těžko by mohla dosáhnout alespoň na 3 hvězdičky, zatímco teď jí dávám ty 4. Možná že je to, co jsem napsal, nelogické, nicméně ale pravdivé... ()