XI-XAO

Rozhodl jsem se, že tenhle film prostě musím vidět. Už jen proto, že trhá všemožné i nemožné rekordy a nebýt Ládi Hrušky a jeho kuchařky z kuřecích kůžiček, tak se i jeho knižní předloha stala nejprodávanější knihou v ČR vůbec. Nicméně ani jednu z výše zmiňovaných knih jsem nečetl, tudíž jsem nebyl nikterak poznamenán svou představivostí o dokonalém vzhledu hlavní dvojice. I přes to mě ale trošku zarazila jednadvacetiletá pana, se vzhledem jeté třiatřicítky. Samotný film však vystihnul dokonale jeho název / 50 odstínů šedi a nudy. Očekával jsem zvrhlé scény, o kterých si dívky a ženy šuškaly při čtení knížky a dostal jsem pár lechtivých scén. Očekával jsem elektrizující a spalující touhu hlavních hrdinů a dostal jsem tupé pohledy a kousání do rtu. Očekával jsem gradaci narůstajících choutek a přitom druhá půlka filmu byla až na závěrečnou scénu naprosto, ale naprosto nudná a zdlouhavá. Takže abych to zhodnotil. Není to totální patlanina, ale rozhodně si to nezaslouží tak velkou pozornost. Celý film je zkrátka jen produkt dokonalé reklamní kampaně a fajnového soundtracku. ()

Miska2712

Dlho očakávaný sexi zážitok na ktorý sa tešilo asi milión žien vyšiel a mali sme tu česť si ho pozrieť. Je pravda, že kto knihy nečítal nepochopí niektoré snímky (aj keď ja patrím medzi ne čitateľov) tak ja musím tento film ohodnotiť pozitívne. Myšlienka filmu perfektná ( len by ju museli aj niektoré pohlavia pochopiť ). Hodnotenie na ktoré som sa pozrela ma ohúrilo. To, že tento scenárista tento film uviedol na sviatok sv. Valentína bola podľa mňa chyba. Pretože asi polovica zo žien, ktoré na tomto filme boli, prinútili svoje polovičky ísť s nimi a v kine sme boli povinné počúvať rôzne povzdychy a smiech opačných pohlaví. Samozrejme toto pohlavie nerozumelo a ani nechcelo porozumieť o čo v tom filme ide, pretože by nepatrili k skupine, ktorá film ohodnocuje ako odpad. A aj keby sa im film páčil tak by ho len z princípu ohodnotili ako odpad. Tento film mal byť o vášni a hlavne o človeku, ktorý bol chorí a mal netradičnú poruchu. No to že nejaké držanie stola naše polovičky pochopili ako trápnosť, my ženy sme v tom videli vášeň. A zase sme pri tom, že kto chcel pochopil tento film správne a tak ho aj ohodnotil. Ale človek, ktorý tam prišiel iba ,,aby bolo,, tak samozrejme nesledoval dej a ani nepochopil. Takže tie Vaše ohodnotenia slovom odpad sú pre moju osobu neadekvátne :) ()

wick

Mizerný...příběh a zfilmování připomíná levný díl telenovely. Necharismatičtí herci vypadají jak ze zvláštní školy. Jsou horší filmy, ale rozum zůstává stát na tím (i když vzhledem k IQ nejméně poloviny populace to takové překvapení nebude), jak se tento paskvil stal tak úspěšným. ()

Ace.A.T.L.

Úchylnej prachatej chlapec, co z jistých důvodů nedokáže dát ženský to, co chce ona, ikdyž se mu zcela oddá. Prachatý překvápka a móresy jistě fungujou po nějakou dobu, ale přijde chvíle, kdy to nelze pobírat... Film, jako takovej je zbytečnej a nedá divákovi nic, co by ho mělo naplnit(vyjímka pár procent, v kině masturbujících, žen). Za mě 2* za záchvěvy myšlenky a za herecký výkony hlavních protagonistů, ale ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

rigby

Knižní předlohu jsem prolistoval, protože o literatuře se v tomto případě rozhodně nedalo mluvit. Stejně tak dopadl film. Po technické stránce je natočen na výbornou, skvělá kamera, světlo, scéna... Scénář je ale tak slabý, jak jen slabý může být. Ve filmu toho z knížky moc nezůstalo, erotické scény jsou značně zcenzurované a o nic jiného vlastně nejde. Anastasia se rýpe ve svých pocitech, jak by se asi rýpala každá holka, o kterou by stál podobný krasavec s bezedným kontem. Ano, je to zcela nepokrytě pokleslá červená knihovna, která na plátnech kin nemá co dělat. Sláva, otevřený konec znamená, že se brzy jistě objeví další pokračování! ()

Pillinho odpad!

Začiatok filmu priniesol malú nádej, že sa bude na čo pozerať, sympatická Dakota Johnson hraje svoju rolu dobre, má to náboj, kúsok situačného humoru a tajomného Jamieho Dornana. Postupne však Christian odhaľuje čo je zač a neskúsená Anastasia sa mu naivne poddáva. Divák by si myslel, že ona je natoľko očarujúca, že zmení jeho myšlienkové pochody, no všetká nádej odrazu mizne, keď on vytiahne zmluvu o divokých sexuálnych praktikách a vo svojich zásadách nikdy nepoľavuje. Áno, ako dominantný alfa samec, ktorý si podmaňuje submisívnu samicu v ríši zvierat. Odvtedy sa pozitívne hodnotenie hľadá, žiaľ, len ťažko. Na mladých ľudí, na ktorých je to predovšetkým zamerané, môže silno zapôsobiť a zanechať dojem, že princípy ako "fyzický trest - odmena" sú zmyslom vážnych vášnivých vzťahov. Žiaľ, nenašiel som solídnu myšlienku tohto filmu a tak sa len domnievam, že tvorcovia chceli poukázať na zvrátenosť a morálny úpadok spoločnosti. ()

krachman

Ach jo, vzhledem k tomu, že ta moja na tom byla v kině a od té doby nemluví o ničem jiném a Love me like you do slyším 20x denně, přemohl jsem se a na film jsem se podíval. O romantice nemůže být ani řeč, protože hlavní postavy, kromě nějaké debilní smlouvy, o ničem jiném nemluví a nijaký vztah se mezi nimi nerozvíjí. Tak jsem si myslel, že tam uvidím alespoň nějakou tu erotiku a taky nic. Moc jsem nepochopil, proč je zalíbení v BDSM praktikách takový problém...řekl bych, že svazování a sem tam nějaký liskanec, je dnes, u každého zdravého páru, běžné sexuální spestření. Každopádně, kdyby to tvůrci pojali v jiném žánru a do hlavních rolí by obsadili Mandiga a Lisu Ann, hodnotil bych lépe. ()

silvusaak

Trailer lepsi a poutavejsi nez cely film, velka skoda, cekala jsem vic. Zrychlena verze knizky, ktera ukazuje spletitost tech dvou az poslednich 10 minut. Amici se vytahli s erotickyma scenama, ale jinak Dakota mne nijak nezaujala, zato Jamieho bych si pustila jeste klidne 3x :D ()

ProfiDivak

Všetkým vášnivým milovníkom slovnej masturbácie navrhujem BDSM ako terapiu. Ideálne prvých 15 rokov v podriadenej pozícii. ()

kokofek

Dávám 2 hvězdičky za to, že jsem neusla.Film byl úspěšný jenom proto,že měl povedený trailer a reklamu,díky jíž šli do kina lidé, kteří tam nebyli 15 let.Spojili to často s oslavou Valentýna a proto ta návštěvnost.Už dlouho jsem neviděla tak puritánský film,který si chce hrát na něco na co vůbec nemá.Scény jsou naprosto nepřitažlivé a nepřirozené. ()

NikaIn

Na tento film som počula veľa názorov a veľmi som ho chcela vidieť.Mňa dostal,Ja vnímam filmy skôr po emočnej stránke,vžívam sa do postáv a predstavujem si ako by som sa asi cítila ja na ich mieste.Tu som si to ani predstavovať nemusela,pretože som zažila niečo podobné.Úplne som sa zžila s pocitmi hlavnej hrdinky,keď cítila lásku a zároveň smútok v tomto zvláštnom vzťahu.Keď cítila vzrušenie a zároveň hanbu s netypického sexu a to neskutočné poníženie pri trestaní,len aby si jej partner dokázal nadvládu.Nemohlo to ani inak skončiť iba tým že odišla aj napriek láske ktorú cítila,pretože aj napriek tomu,že niekoho nadovšetko milujeme nemôžme mu obetovať všetko a už vôbec nie svoje ja,pretože to by sme už neboli my a žiadna láska za to nestojí.Inak obe postavy boli veľmi sympatické a bravúrne sa zhostili svojej role,súhlasím s tým že dej mohol byť pestrejší,ale inak nemám čo vytknúť tomuto filmu. ()

esmoke

Komentář mistra Wacoslava1 by si měl přečíst každý :-D. Za mě 50 odstínů nudy. (2D titulky) Rozpočet: $40 miliónů, Tržby: $546,48 miliónů ()

Terezasch odpad!

Nečekala jsem, že hned prvních deset minut bude takové utrpení. Opravdu se na to nedá dívat. Cítila jsem se u toho trapně, a přiznávám, že jsem se do konce nedodívala. Fakt děsnej trapas. EDIT: Takže film úspěšně zhlédnut do konce. Bylo to úplně o ho.ně. Nic se tam nedělo. Pořád jedno a to samé dokolečka dokola. Jamie Dornan mi vůbec nepřipadal jako Affleck v Armagedonu, dokonce mi jeho herecký výkon přišel o něco lepší, než výkon Dakoty Johnson. Ta mě tak nějak vůbec neuspokojila. Trochu nudná patronka. Celkově mi bylo herců dost líto, protože pro tenhle brak byli příliš dobří, a asi jim chudákům dalo práci hrát to tak, aby vyzněla všechna ta trapnost. EDIT2: Z nějakého důvodu mi to nedalo, a musím přidat ještě pár poznámek. Takže, nedám tomu ani jednu hvězdičku, protože je to celé úplně postavené na hlavu. Což je patrně chyba knižní předlohy, o kterou jsem se neobtěžovala zavadit. Nedává to absolutně smysl. Pan Dokonalý Bohatý se z nenadání až po uši zamiluje do Studentky Nezajímavé, najednou se s ní nechává fotit, i když ho nikdy předtím nevyfotili s ženou, přivede si ji jakoby nic do domu rodičů, jede pro ni do hospody, spí s ní v posteli, i když nikdy předtím s nikým v posteli nespal.....panebožeeeee, to je taková kravina!! ()

doriana.g odpad!

"zase si koušeš ret, víš, co to se mnou dělá...." Proboha!!! Posranější klišé snad neexistuje.... A se mnou to teda dělalo to, že bych té americké Táničce Vilhelmové jednu pořádnou natáhla pokaždé, jak se začla hlodat. A ten její amant, co je teda jakože děsný dom, ačkoli začínal 6 let jako subík, furt jí leze do postele, přestože vlastně nechce a v jednom kuse ji oblemtává a objímá se s ní, ačkoli doteky jsou tabu, tak ten je taky tak nějak nejedlý. Nemluvě o tom, že oba jsou zralí na poležení si v lenošce u psychoanalytika, ne-li rovnou u psychiatra. Největší koule v tomhle nedomrlém cajdáku měl nakonec Nejedlého řidič. Od něj bych se nechala seřezat z fleku a s velkým potěšením. ()

R.R.R.Remeck

Na tento film som bol donútený isť so svojou priateľkou. A budem ju citovať: "Kto nečítal knihu tak film nepochopí." NEPOCHOPIL SOM ()

cortez odpad!

Prostě jsem musel. Odpad, a ani nevím proč jsem chvíli uvažoval o 1 hvězdě. Tím, že to v podstatě osekává a mění knižní předlohu, tak se ten film defakto stal prachsporstou harlekynkou, červenou knihovnou. Vše se to omezilo na "já mám vrtulník, proletíme se spolu, budeš chrochtat romantikou a za to tě já večer svážu a polechtám peřím". To pardon, to má být plnohodnotný kinofilm? To jenom zase využili pár známých tváří a vycucali od naivních žen prachy (sakra, moje taky). S podivem, že filmy na Nově po 23:00 hodině nemají podobnou oblíbenost (žeby marketing:)? ) Ženám slibuje knižní předloha sado maso, ale jestli to je to co jsem viděl ve filmu, tak někde soudruzi asi udělali chybu. Takový softík v knížce určitě není. Takže to asi chtěli zpřístupnit co nejširšímu publiku=>více peněz, takže museli ubrat. A nebo SM stejně není zřejmě to co ženy chcou, co se jím líbí, ale jde jim především o finanční zázemí, možnosti, luxus, ke kterému si slečna ve filmu bez práce přijde. Suma sumárum: děj naprd - jednoduchý, povrchní. Film nevyužil více ani téma rádoby "SM" ani více z luxusu a možnosti zámožného života. Scény jsou montovány a lepeny jen účelově. Auto-vrtulník-"výprask na zadek". Nic mezi tím. Vůbec nejde o nějaké postavy a jejich bližší poznání (proč by taky). Nejde ani o komedii ani drama ani prd. Film se jednoduše zaměřuje na luxus, SM, a popelku mezi tím. Ale luxus mohl být zpracován lépe a výrazněji. "SM" je jen šaškárna a kromě páru dekorací visících na zdi z něho ve filmu nic víc neuvidíme, a prostoduchá popelka tak nějak neví kde je a nezjistíme o ni nic víc, než že možná vázala uzly ve skautu... ()

Rewisheed

Knihou neposkvrněn. Nadrženou přítelkyni nemám, takže jsem se na tuto nádheru podíval až doma, abych zjistil důvod všudypřítomného hypu kolem tohohle filmu. Přísahám, že jsem se snažil nemít žádné předsudky. No, řekl jsem si, že když už nic, bude na mě čekat alespoň pár sexy scén. A to je taky všechno. Já tohle asi nikdy nepochopím. Autorka nejspíš znuděná filtruje svoje vlastní "touhy" skrze knihu (opět nudu). Scénář naprosto plochý, celý film ve mně nedokázal vzbudit, až snad na poslední "mučící" scénu, jedinou emoci. Sloh a jazyk na úrovni 5. třídy. Celé klišé a trapnost kolem celého konceptu nepopsatelná. A ještě něco, zná ta autorka vůbec jinou značku aut než Audi?! Panebože. 1/5 za "sexy" scény a posledních 10 minut. ()

hony23

Nebudu popisovat film, to už zde udělali výstižně Verbal s RedAKem. Já u toho vydržel hodinu, což považuji za heroický výkon. Ale chápu, že existuje spousta pipek, které si žijí svůj sen o vytouženém miliardáři, co jim vyšuká poslední funkční mozkové buňky z hlavy. A pro ně je tato shitovka kultovním dílem, kterým si budou zpříjemňovat osamělé večery do definitivního zblbnutí. ()

BarkaS

Četla jsem knihu a přibylo mi 50 šedivých vlasů. Na film jsem šla jako doprovod. Čekala jsem, že přibudou další. Místy docela přijatelná komedie. Jinak brak. Ať žije Holy cow! ()

VERA

Vzpomínám si, jak internetem otřásla zpráva, že i přes petici s několika tisíci podpisy, Matt Damon odmítl roli Christiana Greye. Teď by měli fanoušci spíše podepsat petici, ve které by děkovali za to, že to udělal. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva