Reklama

Reklama

Geu gyeowool, barami boonda

(seriál)
  • Jižní Korea 그 겨울, 바람이 분다 (více)

VOD (1)

Epizody(16)

Chytrý podvodník Oh Soo zbystří příležitost a rozhodne se oklamat slepou dědičku velkého bohatství. Ale jeho plány se brzy změní. (Netflix)

Recenze (13)

Zelilu007 

všechny recenze uživatele

Krásně natočené ty barvy se mě líbily. Nádherná herečka a pronikavé oči hlavního herce se mně taky líbily. Ale to ostatní, nechápu to přílišnou natahování. Přece jen je to mnohem hezčí než film, ale dalo se to jako film natočit. Za hudbu dávám 5* ale za zbytek jen tři, tak že nakonec 3.5* . Ještě promyslím... ()

Spam 

všechny recenze uživatele

Drama (korejský seriál), za které se zasloužila stejná skupina, která vytvořila úspěšný skvost v korejské seriálové tvorbě - It's Okay, That's Love. Že se nejedná o originální tvorbu scénáristky Hee-kyung No, ale o remake japonského originálu jde v příběhu poznat. Přesto rozeznáme její zásahy - hravé a nepředvídatelné dialogy, které spolu s kvalitní prací kamery a nechutně charismatickým In-seong Jo, táhnou poměrně nudný uplakaný, no prostě typicky korejský příběh alá (Čechům známější) "Moment to Remember". Naštěstí má drama charakteristiky typického korejského melodramatického a posmutnělého filmu, ne typicky kýčovitého korejského dramatu (seriálu). Tyto dvě oblasti nutno rozlišovat. Korea je odjakživa smutný národ, viz lidové písně, kdy ženy v hanboku zpívají slavnou plačtivou Arirang, nebo korejské nostalgické malby. Tento nádech smutku, deprese a melancholie se nese celým seriálem od první scény. Vlastně už od toho, kdy si přečtete název. Korejská filmová tvorba tento styl zvládá opravdu bravurně, ale v seriálu jsem se s takto kvalitním provedením ještě nesetkala. Tvůrci navíc přidali špetku thriller atmosféry. Je to vlastně taková korejská filmová klasika provedená v seriálové podobě s koncem typickým pro korejský seriál, ne pro korejský film. Rozbor jednotlivých charakterů a jejich pocitů jde opravdu velmi hluboko. Některé scény byly ale zbytečné. Korejské publikum muselo být nadšené. Přesně jejich styl. Člověk neznalý korejské tvorby seriál docení po řemeslné stránce. Pro typického Čecha to bude pravděpodobně moc velká ždímačka pocitů. ()

Reklama

Georgiana 

všechny recenze uživatele

Tento příběh se snad ani reálně uchopit nedá, i když se tak tváří. Obsah (poslání) je zde vskutku na výši a v podstatě je jedno, že jsme v Koreji, ten či onen pracuje v té a té firmě atp. Tak, jak nám to autoři naservírovali v Padam Padam, tak i zde postavy řeší existenciální otázky. /Musí lidé mít důvod, proč žít? Jak bez něho můžou žít, bez nějakého smyslu?/ Právě s tímto přístupem jsem se stala asi imunní a dokázala vstřebat opravdu ošklivé nelogičnosti, jinak si to nedokážu vysvětlit (viz konec). Na každý díl jsem se opravdu těšila, zápletka falešného bratra mě neustále držela v napětí, hudbu a kameru si užívala, herce zbožňovala (A to jak In-Sung přehrával jsem žrala!). Co stojí vždy za zmínku, je samozřejmě konec, kterých se už předem bojím.. Seriál naštěstí nemá závěr, u kterého bych pociťovala nějakou "zradu". Ale žel, je to konec v náznacích a každý si ho může vyložit jinak. Mohlo by to někoho otrávit. /Některé pikantérie (spoilery): Jak uvažoval prezident Kim? Ví, že So-Ra má ony peníze, ale chce se prostě Oh Soa zbavit, tak proč už tak dávno neučiní? Proč ho musí zabít Moo-Cheol? Pak se v posledním díle dozvíme, že peníze najednou (!) potřebuje a tak si všichni dají pokr a voala – penízky jsou v pár minutách vyřešeny. Též scéna s kamerovým systémem byla úsměvná, to jsme měli najednou scénář. Celou dobu řešíme, jak Young to takhle nenechá a jednou se karta obrátí a Wang si to odskáče. Dokázala by Young takto odpustit?/ ()

splaty 

všechny recenze uživatele

Do poslední scény jsem čekala, jak to dopadne. Ani jeden díl nebyl nudný, nebo že by děj byl zbytečně natáhlý, jak bývá u dorama zvykem. Všechno bylo tak akorát. Na hlavního hrdinu se skvěle dívalo, psychologii hlavní hrdinky bych ještě trošku víc propracovala. SPOILER: a to bodnutí v posledním díle mohli osvětlit, protože já pak nevěděla, jestli těch závěrečných 5 minut je skutečnost, nebo fikce, když si hlavní hrdinka občas v pokoji představovala osoby, které tam ve skutečnosti nebyly.. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama